Trwa ładowanie...
Przejdź na

Lis poniża Hołownię: "ZAŁGANY, SSIE DWIE PIERSI! Niech kroi kazanka gdzie indziej!"

1028
Podziel się

Odpowiada mu bardzo ostro za odejście z "Newsweeka". "Już wolę ajatollaha Terlikowskiego niż tych załganych pseudoliberalnych katolików."

Lis poniża Hołownię: "ZAŁGANY, SSIE DWIE PIERSI! Niech kroi kazanka gdzie indziej!"
bDgTzHfp

Szymon Hołownia dość długo wytrzymał w Newsweeku prowadzonym przez Tomasza Lisa. Mimo że z pewnością nie pasowało mu kilka wcześniejszych okładek, odszedł dopiero po tej ogłaszającej, że 60% polskich księży uprawia seks, a 10-15% ma dzieci. Oskarżył autorki tekstu o nierzetelność, a naczelnego o narzucanie pracownikom "linii redakcyjnej". To rozzłościło Lisa, który, jak wiadomo, umie zjednywać sobie ludzi i ma w dziennikarskim show biznesie już prawie samych przyjaciół. Postanowił zaatakować i poniżyć byłego już pracownika. Opisuje jego zakłamanie i niższość z wyjątkową energią. Wygląda to, jakby naprawdę od dawna chciał mu to wygarnąć.

Lis zaczyna, pisząc w serwisie Na temat o - cytujemy - "znawcach Kościoła, specjalizujących się od kasowania z dwóch stron, od zakrystii, jako wzorowi katolicy, i z komercji, jako otwarci na liberalny świat i gotowi głosić w nim chwałe Pana".

Dalej ocenia, że dziennikarze, którzy nie stają twardo po żadnej ze stron, próbują szukać kompromisów, są "oportunistami" i "asekurantami". Woli ludzi, którzy ostro walczą i jasno deklarują, kto jest ich wrogiem.

bDgTzHfr

Szczerze? To ja już wolę ajatollaha Terlikowskiego niż tych załganych pseudoliberalnych pseudodoktrynalnych, dwie piersi ssących liberalnych katolików - pisze Lis. Z Terlikowskim dzieli mnie wszystko, nie jest on jednak przynajmniej kuriozalnym dwulicowcem, takim co poglądy ma wypośrodkowane, co pozwala mu pozować na arbitra elegantiarum. W czasach ostrych podziałów i ostrej walki bycie pomiędzy i pośrodku częściej niż znakiem racjonalizmu jest znakiem asekuranctwa i oportunizmu.

Też uważacie, że trzeba w 100% popierać Lisa albo w 100% potępiać? Nie ma nic pośrodku?

Lis zaleca więc Hołowni, żeby "łoił kasę" w "pisemkach" typu Nasz Dziennik. W jego słowach widać wyraźną niechęć, lub nawet pogardę:

Jeśli ktoś za radykalizm uznaje domaganie się szacunku dla kobiet wychowujących dziecko, kobiet żyjących w związku partnerskim, to ja go nazywam talibem i zakutym łbem. Jak mu się opowieść o tych kobietach nie podoba - proszę bardzo, nie musi czytać "Newsweeka", jest "Nasz Dziennik" i parę innych pisemek, gdzie można strojąc nabożne minki łoić kasę. Jak komuś się nie podoba, że jakaś część księży jaja sobie robi z celibatu, proszę bardzo, niech swoje kazanka kroi gdzie indziej, ja nie zamierzam udawać, że prawda nie jest prawdą.

bDgTzHfx

Hołownia odpowiada rozzłoszczonemu Lisowi krótko:

Drogi Tomku, to, że toczysz jakąś ideologiczną wojnę, że widzisz świat jako pole wojny atomowej dwóch talibanów: prawicowego i lewicowego - przyjmuję ze zdumieniem, ale OK, tocz ją. To, że sobie odreagujesz i będziesz mnie teraz po chamsku (choć bez nazwiska) wyzywał, naprawdę niczego nie zmieni, nie posunie świata ani spraw do przodu.

Czy Waszym zdaniem Tomasz Lis przyczynia się do podnoszenia standardów w mediach, czy może raczej je zaniża? Znacie osoby, które popierają w pełni legalizację związków homoseksualnych, refundację in vitro i nie są zaskoczone, że księża mają dzieci, ale mimo to nie podoba im się osoba Tomasza Lisa, jego okładki i to jak coraz ostrzej krytykuje wszystkich, którzy w pełni nie popierają jego słów?

bDgTzHfy
bDgTzHfS
KOMENTARZE
(1028)
gość
8 lat temu
Lis się już dawno temu sprzedał!
MyszaSzysza
8 lat temu
Chciałem tylko pozdrowić mamę z osiedla... A Śiwiec to tandeta, Madonna nie umie śpiewać, Doda to podrubka, jarzębiny dają czadu to tyle...
gość
8 lat temu
Prokop i Holownia - super duet :D
bDgTzHfT
gość
8 lat temu
przychodzi siwiec do lekarza lekarz- co pani dolega siwiec-nic chciałam się tylko rozebrać :D
gość
8 lat temu
lis jest słabyyy...
Najnowsze komentarze (1028)
gość
6 lat temu
W Grecji widzialam hotel o wdzięcznej nazwie M***L.
gość
6 lat temu
hołownia to cyniczny i zadufany w sobie bufon
gość
6 lat temu
A ja właśnie zerwałam z chłopakiem, bo już mnie nie kochał :(
Gość
6 lat temu
Lis to cwaniak icham,znam go osobiście.
Gość
6 lat temu
Lis to cwaniak icham,znam go osobiście.
gość
6 lat temu
Może i ma powiązania z komuchami ale jeśli to jego prawdziwe poglądy to w przeciwieństwie do Hołowni ma je jak najbardziej normalne. Oceniamy jego powiązania czy poglądy bo już się pogubiłem.
Ob.Pl
6 lat temu
Lis potrafi tylko pisac na ogol swietne "wstepniaki" w Newsweeku,z ktorymi najczesciej sie zgadzam. Natomiast fatalnie prowadzi wywiady, a zwlaszcza swoj program autorski. Nie moze sie wygadac,filozofuje,a w programie "L.na zywo" wprowadza chaos i nie potrafi zapanowac nad gadatliwymi (nierzadko glupio) goscmi.
gość
7 lat temu
takiego ciula żadna baba by nie chciała!
bDgTzHfL
gość
7 lat temu
Say my name !
gość
7 lat temu
najgorzej ,że w pewnym sensie obaj mają racje.
KONGO BONGO C...
7 lat temu
nie wiem, kto to jest ten lis, ale wiem, ze jest stary i brzydki i nalezy go z telewizora wyje*bac.
gość
7 lat temu
co do związków homoseksualnych,nie wyobrażam sobie adopcji dziecka przez dwóch TATUSIÓW , jeśli chodzi o IVF jestem jak najbardziej na TAK, jest tyle par na świecie które marzą o dzieciach, a to jest ich jedyne wyjście!!!a księżą jak najbardziej , powinni mieć dzieci , i żony, zakładać normalne rodziny , wtedy zrozumieli by problemy swoich parafian ,
gość
7 lat temu
Holownia jest hot!!!!
gość
8 lat temu
Na pierwszy rzut oka Lis to porządny człowiek. A jednak.... prawdziwy lis z niego
...
Następna strona
bDgTzHgn