Trwa ładowanie...
Przejdź na

Richardson: "Nie mogę znieść prozy Paulo Coelho!"

549
Podziel się

Ciekawe, bo sama zapracowała już na taki pseudonim... Przeczytajcie jej nowe wynurzenia. "Umiem pisać w różnych stylach" - przekonuje.

Richardson: "Nie mogę znieść prozy Paulo Coelho!"
bDfQLSzp

Monika Richardson walczy o swoją pozycję w show biznesie. Uznała, że pomoże jej w tym medialny związek ze Zbigniewem Zamachowskim. Aktor zostawił dla niej żonę, z którą ma czwórkę dzieci i wydaje się być zafascynowany jej urodą i osobowością.

Polem aktywności dziennikarki jest ostatnio blog. Dzięki kilku głębokim wpisom udało jej się już dorobić miana "polskiego Paulo Coelho". Jej twórczość została wyśmiana nie tylko przez internautów, ale nawet przez kolegów i koleżanki z branży. Zobacz: Korwin-Piotrowska kpi z Richardson: "Paulo Coelho po polsku!"

W nowej notce Richardson rozkręca się jeszcze bardziej. I deklaruje, że... nie lubi prozy Coelho. Chwali się też, że "pisze w różnych stylach, bo umie":

bDfQLSzr

W tym roku, podczas wakacji, przydarzyło mi się kilka bezsennych nocy. Spokojna autoanaliza przyniosła ciekawe rezultaty, którymi postanowiłam się z Wami podzielić, drodzy Czytelnicy mojego bloga i zwracam się zarówno do tych, którzy znają i popularyzują prozę Paulo Coelho, jak i do tych, którzy, podobnie jak ja, znieść jej nie mogą - pisze Monika w serwisie Na temat i wylicza swoje zalety, płynące z gotowości do pracy i pomocy innym:

Otóż głównym źródłem mojej bezsenności okazała się postawa walcząca, którą od dawna, ale ostatnio z większym natężeniem, przyjęłam w życiu. Z jakichś przyczyn, już we wczesnym nastolectwie powzięłam przekonanie, że losy tego świata spoczywają w moich rękach i są sprawy, sytuacje, zdarzenia, które bez mojej interwencji po prostu nie mogą się odbyć. (...) Moi bliscy komentują, że nie sposób zastać mnie po prostu siedzącą na kanapie, niepodobna przyłapać na liczeniu płatków w kwiecie stokrotki, nie zdarzyło się nikomu nakryć mnie na poobiedniej drzemce. Jestem zawsze w pogotowiu, zawsze z zakasanymi rękawami, telefonem włączonym, czujnym okiem wychwytująca potencjalne katastrofy, którym z całą pewnością uda mi się zapobiec. (...) Mam wrażenie, że z czasem coraz więcej osób nauczyło się na mnie polegać. W końcu nigdy nie zawiodłam. Nie warto też było ze mną zadrzeć, bo choć raczej spokojna, poważnej zniewagi nie wybaczałam nigdy, a na wymierzenie zemsty potrafiłam czekać latami. Mój zodiak mnie opisał, stałam się bykiem z mozołem, ale niestrudzenie orzącym pole ignorancji, gotowym wziąć na rogi każdego, kto stanie mu na drodze.

Dalej umieszcza informację dla osób, które śmieją się z jej twórczości:

Odcinki mojego bloga piszę w różnych stylach i w różnym nastroju. Po pierwsze dlatego, że umiem. Po drugie dlatego, że lubię. Czasem piszę wprost. Najczęściej zupełnie nie. Odradzam analizę językową, aksjomatyczną i eschatologiczną tego błahego ćwiczenia, szczególnie na łamach mediów. Może ona spowodować nieoczekiwaną kompromitację komentatora. Bo czy można poważnie zastanawiać się, czy metafora byka orzącego pole jest słuszna, czy nie?

bDfQLSzx

Zbyszek, może ty jej to powiesz? Nikogo innego chyba nie posłucha.

bDfQLSzS
KOMENTARZE
(549)
gość
8 lat temu
"Z jakichś przyczyn, już we wczesnym nastolectwie powzięłam przekonanie, że losy tego świata spoczywają w moich rękach" nie ma jak skromność
gość
8 lat temu
Biedny ten Zamachowski bedzie jak juzz przejzy na oczy!
saafi z games...
8 lat temu
a jego napewno to obchodzi
bDfQLSzT
gość
8 lat temu
grafomanka
paweł
8 lat temu
są już grzyby !!!
Najnowsze komentarze (549)
fitflop onlin...
5 lata temu
fitflops malaysia online fitflop online
ugg mens boot...
6 lat temu
ugg grande java 51 ugg mens boots
dzwonki polif...
7 lat temu
wish I could help, but no idea! blush sorry! :) dzwonki polifoniczne
podkłady midi
7 lat temu
such as birds tweet, frogs, streaming water etc.. NOT from file sharing softwares!! from internet sites... THANKS!! :). podkłady midi
podkłady audi...
7 lat temu
What is the best karaoke song for a teenage girl? podkłady audio
gość
8 lat temu
I znów te "reklamy" Przyrzekam sobie ,że ostatni raz dałam się "zwieść " Najberdziej na świecie nie lubię natrętnych reklam,..
gość
8 lat temu
I znów te "reklamy" Przyrzekam sobie ,że ostatni raz dałam się "zwieść " Najberdziej na świecie nie lubię natrętnych reklam,..
gość
8 lat temu
"Nastolectwie"? Umiejętność pisania różnymi stylami?? Przyznanie się do zemsty po latach? Na Księżyc z nią. Przez gwiezdne wrota przepuścić. Sondą na Marsa wysłać. Zrobić cokolwiek, byle nie czytać już więcej tej Pauli Coehli, która non stop promuje "miłoś"!!! p.s. Komentatorzy z pewnością nie zbłaźnią się bardziej niż ta wielka "literatka".
bDfQLSzL
gość
8 lat temu
co za bełkot
lusterko
8 lat temu
wole jednak coelho
gość
8 lat temu
Zdjęsic Coelho na końcu niszczy!
gość
8 lat temu
Oczywiście Moniczko! Jesteś piękna, najmadrzejsza, piszesz jak sam Hemingway i wszyscy, którzy Cie krytykują tylko sie osmieszyć mogą. Więc się nie przejmuj tylko bierz swoją miotłe i leć omiatać pajęczyny w smoczych norach:)
gość
8 lat temu
rozbila malzenstwo teraz wielka gwiazda!!!
Dr. Matthias.
8 lat temu
bo jest na szamponie i zakrwiony , 1 stadium przed aluminium - diagnoza.
...
Następna strona
bDfQLSAn