Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołownia OBWINIA KOŚCIÓŁ za upadek Religia TV!

335
Podziel się:

Żali się, że biskupi i księża nie chcieli go promować. "Kościół zachowywał się jak naburmuszone dziecko, które trzeba obłaskawiać i dopieszczać".

Hołownia OBWINIA KOŚCIÓŁ za upadek Religia TV!
bETGEKMR

W czwartek na konferencji prasowej Szymon Hołownia, były już dyrektor programowy Religia TV, w towarzystwie księdza Kazimierza Sowy poinformował, że działalność ich stacji dobiegła końca. Właściciel kanału, spółka ITI, zdecydowała o zakończeniu jej produkcji własnej - przez kilka miesięcy w przyszłym roku będą jeszcze emitowane powtórki. Zobacz: Hołownia ZWOLNIONY Z RELIGIA TV! To koniec stacji?

Przy okazji okazało się, że program o religii ogląda tylko - uwaga - 3,6 tysiąca osób! Szymon Hołownia obwinia o to kościół katolicki i księży, którzy nie chcieli go promować. Twierdzi, że to "jedyny adres, pod który można kierować pretensje". On sam nie ponosi za to odpowiedzialności.

W pożegnalnym wpisie na blogu na stronie stacji podsumowuje swoją działalność i żali się, że przez 5 lat nie otrzymał żadnego wsparcia od biskupów. Twierdzi również, że zabraniali oni innym księżom występować w ich programach. Zdaniem Hołowni zachowywali się jak "naburmuszone dzieci, które trzeba obłaskawiać i dopieszczać". To jego zdaniem duży błąd, bo nikt więcej nie wyłoży już w Polsce takich pieniędzy na promowanie religii.

bETGEKMT

W ciągu tych pięciu lat wielu ludziom wydawało się oczywiste, że skoro widzą w telewizji religijne treści, musi być to przedsięwzięcie jakoś wspierane przez kościelną instytucję. Dziś to jedyny adres, pod który można kierować pretensje - pisze Hołownia. Pięć lat to jak okazuje się za mało, by polski instytucjonalny Kościół dostrzegł, że nie będzie drugiej takiej szansy, gdy ktoś wykłada swoje prywatne ciężkie miliony na to, by przypominać Polakom, że mają jeszcze duszę. Przez tych pięć lat zachowywał się wobec nas, swoich naturalnych sojuszników (wykonujących bez żadnych dotacji pracę katechetyczną, broniących Kościoła przed nierozumnymi atakami), jak naburmuszone dziecko, które trzeba obłaskawiać, przepraszać, dopieszczać i sto razy na dzień udowadniać, że nie ma się złych intencji.

Przez cały czas naszego istnienia jeden (słownie: jeden) biskup publicznie bąknął coś o pożytecznej roli religia.tv w medialnym krajobrazie. Na porządku dziennym mieliśmy hece z biskupami, którzy zabraniali księżom przychodzić do naszych programów, bo my "niszczymy Kościół atakując ojca Rydzyka".

Teraz część z nich potajemnie przyniesie kwiaty na nasz pogrzeb. Większość odetchnie jednak z ulgą - podsumowuje gorzko.

bETGEKMZ
bETGEKNa
bETGEKNu
KOMENTARZE
(335)
gość
9 lat temu
JA WIERZĘ W BOGA A NIE W RELIGIA TV.
gość
9 lat temu
zbłaźnił się obroną tych pedofili i tyle, nikt mi nie powie, że to lizanie po kolanach było normalne
gość
9 lat temu
nie sra się we własnie gniazdo
bETGEKNv
gość
9 lat temu
Hołownia sam nie wie czego chce. Kasa mu zawraca powoli w głowie..
Alessia
9 lat temu
Hołownia ma w sumie rację, kto chciałby oglądać staję o ludziach podobnych do ksiedza każącemu sobie lizać kolana?
Najnowsze komentarze (335)
gość
8 lat temu
Ja wierze w świętego Mikołaja,Hamownia baran,Marcin ok.
gość
8 lat temu
Watykan kolebka chrześcjaństwa zarabia na turystach i katolikach.Wszystkie pieniadze przechodzą na konta watykańskie,dla całej elity KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO!.Msze i inne ceremoniały kościelne są przykrywką dla zwiekszenia kasy watykańskiej.Stworzone obrzedy i msze i spowiedzie aby móc jakoś utrzymywać elite watykańską.Transmisja mszy z watykanu pochłania miliony euro wiernych i pieniadze te są przekazywane na konta Franciszka,tudziez jego kardynałów i biskupów.Pałacyki kościelne śą warte miliony euro.Wierni są tak szkoleni ,aby nie pyskować i nie zadawać pytań,stworzono STRACH PRZED BOGIEM W POSTACI SPOWIEDZI.Spowiedz ogólnie jest tajemnicą ale w kregach kościelnych przy suto zastawionych stołach opoiada sie o niby grzechach wiernych.To poprostu obgadywanie swoich naiwnych wiernych .Kościół i watykan nie ma wpływu na decyzje boga ,jeśli on jest?Wszystko co zostało wymyslone na temat boga słuzy tylko!!!zarabianiu elity kościelnej.Opowiesci na temat boga ze kieruje ludzmi i pomaga tym co sie do niego zwracają jest wierutnym kłamstwem ,bóg nie ma wpływu na ludzi bogów którzy podejmują za innych decyzje ,chodzi o tych na stołkach i urzedasach,gdziekolwiek na świecie by to nie było!wszedzie jest to samo decyzja o tym czy masz przezyć czy nie zalezy od ludzi bogów przy kasie anie od boga .BÓG NIGDY NIE MIAŁ I NIE BEDZIE MIAŁ WPŁYWU NA DECYZJE S*********W I ZŁODZIEI URZEDASÓW I ELITY KOŚCIELNEJ.MAFIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO PROWADZONA PRZEZ CZARNYCH WATYKANU SPRAWUJE WŁADZE NA CAŁYM SWIECIE I TO ONI DECYDUJA CO KOMU I ILE A NIE BÓG CZY DANA OSOBA PRYWATNA.Ty i ja nie mamy wpływu na ten p*********y system zwany WATYKAN,JEDNA TRANSMISJA MSZY KOSZTUJE MILIONY EURO,URATOWAŁO BY TO ISNIENIE WIELU LUDZIOM,ALE FRANCISZEK NIE PODZIELI SIE Z AFRYKĄ NAPRZYKŁAD,TYLKO WYDA KOLEJNY DEKRET ABY PANSTWA BOGATE,ZAJEŁY SIE AFRYKĄ .PIENIADZE WATYKANU SĄ ZAMROZONE W BANKU SZWAJCARSKIM I SĄ DYSPONOWANE PRZEZ ELITE CZARNYCH
patriotPL
9 lat temu
Koncz wasc Holownia,i wstydu oszczedz !
ks sowa
9 lat temu
ieszcze hiba nie slyszal co plevany wogule o nim mysila
gość
9 lat temu
PAN HOŁOWNIA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH DZIENNIKARZY W TYM KRAJU , KTORY MA SWÓJ KRĘGOSŁUP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
9 lat temu
PAN HOŁOWNIA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH DZIENNIKARZY W TYM KRAJU , KTORY MA SWÓJ KRĘGOSŁUP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
9 lat temu
PAN HOŁOWNIA JEST JEDNYM Z NIELICZNYCH DZIENNIKARZY W TYM KRAJU , KTORY MA SWÓJ KRĘGOSŁUP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
9 lat temu
Ja wierzę w Boga, Jezusa Matkę Boską, ale nigdy nie uwierzę w Kościół Katolicki
bETGEKNn
TytusX
9 lat temu
Kiedys w koncu wszystkie religie i wyznania przestana istniec. Ludzie w koncu pojma ta prosta prawde ze to nie bog, bogowie stworzyli ludzi, ale to ludzie wymyslili boga, bostwa i stworzyli systemy religijne...
gość
9 lat temu
Hołownia się sprzedał. Ale to "zasługa" "księdza" Sowy, że religia tv się skończyła. I w sumie bardzo dobrze. Od kilku miesięcy się zastanawiałam, co się stało z Hołownią, teraz właśnie wiem. Ostatnio to był jakiś inny Hołownia. Już nie ten, co kiedyś. A tak właściwie, jak chce się wiedzieć więcej o sytuacji w Polsce to trzeba oglądać tvn naprzemiennie z telewizją Trwam.
mika1620
9 lat temu
Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 - 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 - 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu - 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić. ... Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Ciekawe?
coodlata
9 lat temu
Ja nie rozumiem, dlaczego ma zal, ze wydawano ciezkie prywatne miliony, Kosciol ma tyle kasy - niech sie sam promuje!
gość
9 lat temu
Hołownia to D***L!!!!
gość
9 lat temu
CHRZEŚCIJAŃSTWO BIERZE SWÓJ POCZĄTEK Z JUDAIZMU Maryja matka Jezusa Królowa Polski jest ŻYDÓWKĄ
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETGEKOg
bETGEKOh
bETGEKOi
bETGEKOj
bETGEKOk
bETGEKNP