Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rynkowski dostaje... 1160 zł emerytury!

646
Podziel się

"Każdy chce być młody, piękny, bogaty..."

Rynkowski dostaje... 1160 zł emerytury!
bDYJtefF

Jak już pisaliśmy, weteran polskiej sceny, Jan Kobuszewski po 56 latach pracy otrzymuje emeryturę w wysokości około 2 tysięcy złotych. Udało się to tylko dzięki nowemu przelicznikowi, wprowadzonemu przez ZUS. Według poprzedniego wyszło mu 1200 złotych. Załamany aktor obawiał się, że będzie musiał grać w teatrze do śmierci. Zobacz: Dostaje 2000 złotych po 56 latach pracy!

W nie lepszej sytuacji są muzycy. Lider Budki Suflera może liczyć na... 570 zł emerytury. W porównaniu z nim Ryszard Rynkowski jest bogaczem.

Ja już mam emeryturę, 1160 zł - przyznaje w rozmowie z Super Expressem. Nie chciałbym się mądrzyć, ale wydaje mi się, że dziś zrobiono z artysty człowieka, który lekką ręka zarabia duże pieniądze, pięknie wygląda i bawi się na imprezach. Każdy chce być młody, piękny, bogaty. Szare życie wydaje się mało pociągające. Z ubolewaniem patrzę na te wszystkie programy. Wiele z nich oszukuje młodych. Obiecuje im sławę, pieniądze, jednak ta sława jest krótka i złudna. A prawdziwe życie do solidna, ciężka praca.

bDYJtefH

Jak rozumiemy, przesłanie jest takie, że kariera w show biznesie to nic pewnego, a i tak wszyscy skończą z głodową emeryturą.

bDYJtegi
KOMENTARZE
(646)
gość
8 lat temu
dary , dary zusu..
gość
8 lat temu
jakie składki taka emerytuyra ,wiadomo ,ze artysci nie płaca składek od prawdziwych swoich dochodów ,tylko najniższe możliwe
gość
8 lat temu
i 50 tyś za koncert :/
bDYJtegj
gość
8 lat temu
ktoś mu kazał zostać artystą? zmusił go ktoś? tyle co sie nachłapał przez wszystkie lata to mu powinno do śmierci starczyć ...
gość
8 lat temu
No to se poszaleje
Najnowsze komentarze (646)
gość
6 lat temu
Śmiejesz się z niej, a ja śmieję się twojego 'brka'
gość
8 lat temu
O wiele za dużo
gość
8 lat temu
A za czyje składki chcieliby mieć wysokie emerytury? Za tych którzy zarabiają mniej za rok niż oni za godzinę?
gość
8 lat temu
Niech uczciwie odprowadzają składki, to emerytura będzie godziwa. Jak się całe życie opływało w dostatku, to można było pomyśleć o starości. Większość starszych ludzi po latach naprawdę ciężkiej pracy za marne pieniądze ma głodowe emerytury, oni nie mieli z czego odłożyć na starość.
gość
8 lat temu
to gdzie podział pieniądze z koncertów mógł opłacać składki, a normalny człowiek to ma więcej? wstydzili by się narzekać
gość
8 lat temu
Trzeba było płacić składki a nie przesrywać pieniądze za koncerty (po kilkanaście tys. każdy). Teraz jest moda wśród celebrytów na chwalenie się emeryturami.Żenada.
gość
8 lat temu
Wznieś forse nad mną -,- Taki to ma a i tak mu mało -,-
gość
8 lat temu
trzeba było zadbać o większą emeryturę, masz nie małe oszczędności to żyj i nie narzekaj. Ludzie mają gorzej. Wstydził byś się narzekać.
bDYJtegb
benigna.bloog...
8 lat temu
Nie on jeden. Większość emerytów ma takie głodowe emerytury. Nic dziwnego, ustawa o ubezpieczeniach społecznych AWS była tak skonstruowana, żeby ludziom jak najmniej płacić na emeryturze. Polacy zostali okradzeni
gość
8 lat temu
Może to lekcja pokory, bo w lokalach zamawiał najdroższe trunki.
gość
8 lat temu
Najbardziej dziwi mnie rżnięcie głupa, zastanawiam się, czy to nabyty brak logiki czy głupota. Ciekawe do kogo kieruje te żale, bo ja akurat mam to gdzieś, trzeba było płacić składki na ZUS jak normalny obywatel tego kraju, tym bardziej przy tak dużych rocznych dochodach. Tak naprawdę oszczędź pan sobie wstydu.
gość
8 lat temu
Trzeba było płacić składki jak wszyscy byłoby może trochę lepiej.
gość
8 lat temu
a za co ma dostawac wiecej? bogiem jest? czy co? dajcie spokoj takie gwiazdeczki jak on nachapaly sie grubej kasy i oczywiscie kazdy ma 20latke za dziewczyne rzyg
gość
8 lat temu
Tu mam coś jeszcze lepszego. Ta wiedza otworzy Ci oczy www.steelfuckers.blogspot.com
...
Następna strona
bDYJtegD