Trwa ładowanie...
Przejdź na

Znamy linię obrony Waśniewskiej - "depresja poporodowa"!

770
Podziel się

Ma szansę zamienić dożywocie na... 3 miesiące więzienia! "Trudna sytuacja ekonomiczna może wywołać emocje doprowadzające do zabójstwa."

Znamy linię obrony Waśniewskiej - "depresja poporodowa"!
bDKddbSd

Zdaniem specjalisty od prawa karnego, cytowanego przez Fakt, zaklasyfkowanie zabójstwa półrocznej Madzi jako dzieciobójstwa może znacznie skrócić karę. Z dożywocia nawet do... 3 miesięcy więzienia.

W polskim kodeksie karnym zabicie dziecka jest klasyfikowane jako zabójstwo, ale dzieciobójstwo jest określone w odrębnym artykule - wyjaśnia karnista porf. Piotr Kruszyński. Matka rodzi dziecko, silny stres wywołany pojawieniem się dziecka na świecie, brak oparcia kobiety w rodzinie, trudna sytuacja ekonomiczna, może wywołać w niej emocje doprowadzające do zabójstwa dziecka. Wtedy taka matka może dostać łagodniejszy wymiar kary, od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Kodeks definiuje dzieciobójstwo jako czyn popełniony przez matkę "w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu", jednak nie precyzuje ram czasowych. W praktyce przyjmuje się okres do 8 dni po porodzie.

bDKddbSf

Polskie sądy nie tak łatwo tłumaczą zabójstwo dziecka szokiem poporodowym i matki odpowiadają przed sądem tak jak mordercy - wyjaśnia prof. Kruszyński. Tymczasem obrońca z urzędu Waśniewskiej najwyraźniej postanowił trzymać się tej linii.

Katarzyna W. nie przyznaje się, że zabiła dziecko - mówi w rozmowie z tabloidem Arkadiusz Ludwiczek. Doszło do nieszczęśliwego wypadku, działała w szoku poporodowym.

Zdaniem biegłego psychiatry, nie będzie to raczej skuteczna strategia.

To wątpliwa linia obrony - uważa psychiatra sądowy, Jerzy Pobocha. W psychiatrii nie ma terminu szoku poporodowego, mówi się o zaburzeniach psychicznych związanych z rozwiązaniem. Nie trwają one miesiącami, lecz zawęża się je do tygodnia po porodzie. Katarzyna W. była badana przez biegłych i wykluczyli oni u niej szok poporodowy. Jak wynika z jej pamiętnika, zaplanowała zabójstwo dziecka. Wykazała się zdolnościami manipulowania ludźmi, potrafiła kontrolować swoje zachowania, co zostało udokumentowane opiniami i badaniami. Była świadoma swoich czynów. Była w związku małżeńskim, jej rodzina wiedziała o ciąży. Tymczasem dzieciobójczynie ukrywają ciążę przed otoczeniem, nie rodzą w szpitalu, zabijają narodzone dziecko ze wstydu czy lęku przed otoczeniem.

bDKddbSl
bDKddbSG
KOMENTARZE
(770)
Angela uk26
7 lat temu
Cześć jeżeli ktoś poszukuje psychologa to polecam stronę psycheterapia.pl, oferta pomocy jest całkowicie anonimowa a cena jest atrakcyjna na portalu jest też forum i można dobrze się wygadać także myślę że, jest to dobre wyjście dla osoby . Mam objawy nerwicy :( i nie chce mi się wychodzić do ludzi a tam mogę porozmawiać anonimowo o czym chcę bo na tradycyjną wizytę chyba bym nie miała odwagi.
gość
8 lat temu
Depresja ? że niby ona ją ma ? pomyślcie ona zabiła dziecko powinna dostać taka sama kare a nie depresja się broni pomyślcie o tym dziecku mogła je oddać a nie zabijać to dziecko niczemu nie zawiniło (dziękuje za uwagę) a i ona nie jest człowiekiem to potwór
gość
8 lat temu
PENERA -DOŻYWOCIE
bDKddbSH
gość
8 lat temu
Niewinne maleństo miało już 6 miesiączków,cieszyła się życiem ,śmiała się już a ta bestia ją tak zniszczyła.Mogła oddać to maleństwo rodzinie,która by ją pokochała,ile jest takich rodzin,które pragną takiego maleństwa! Nie rozumiem szoku poporodowego po sześciu miesiącach życia dziecka,ono daje tyle szczęścia i miłości sam ten śmiech jest już wart wszystkiego,gaworzenie takiego maluszka to jest największa radość.W necie sprawdzała ile może uzyskać kasy po śmierci Madzi to już jest dla mnie s****a a nie matka.
gość
8 lat temu
PÓŁ ROKU PO PORODZIE,,,,SZOK POPORODOWY,, SŁABO MI.....
gość
8 lat temu
Kasiu. Niech Cie wypuszczą skarbie idź potem do tych pajacy w warszawie i powiedz im że maja się zająć bezrobociem a nie tematami zastępczymi.
Paooolka
8 lat temu
CO WY WOGOLE MOWICIE JAKA DEPRESJA POPORODOWA LUDZIE... JAK MOZNA ZABIC MALE NIEWINNE DZIECKO MALE ZYCIE !!!!!! POZNIEJ OKLAMAC POL POLSKI A TAK W ZECZYWISTOSCI ZABIC I UKRYC CIALO DZIECKA... A TERAZ ZABAWIA SIE W NAJLEPSZE... NIEWIEM KATARZYNO CZY TY TO CZYTASZ .... GDYBYM SAMA NIE MIALA DZIECI ZNALAZLA BYM CI I TAK SAMO ZABILA JAK TY TO ZORBILAS... JESTES POTFOTRM I TWOJE ZYCIE POWINNO BYC SKONCZONE DO KONCA!!! A WY LUDZIE NIE BRONCIE TEJ WARIATKI.... KIBICOW CHCECIE KARAC UI HU*J WIE KOGO TAM JESZCZE A JA BYSCIE OCZYSZCZALI...
gość
8 lat temu
to s**a i ździra i pipidówa
gość
8 lat temu
Dlczego wszyscy ją oskarżają jeżeli tak naprawdę nie wiemy co tamtego dnia się stało?
gość
8 lat temu
dostanie zawiasy albo do 3 lat i tyle a malolaci za jointa dostaja do 10 lat wiezienia co za prawo...
gość
8 lat temu
taki aniołeczek z diabłem w sercu, pewnie zostanie uniewinnona i stanie się gwiazdą horrorów!!!Uuuuuuhahaha!!!!!
gość
8 lat temu
nie mogę patrzeć na ten ryj!!! fujjj!! dożywocie!!
gość
8 lat temu
zabic ja to malo
bDKddbSz
gość
8 lat temu
takie jak ona trzeba sterylizować . ! !!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
bDKddbTb