Trwa ładowanie...
Przejdź na

Górniak o związkach partnerskich: "WSTYD I GNIEW!

2164
Podziel się

Edyta jest zszokowana odrzuceniem ustawy przez Sejm. Twierdzi, że po debacie "nie mogła spać".

Górniak o związkach partnerskich: "WSTYD I GNIEW!
bDfQQqhx

W piątek w Sejmie odbyło się głosowanie nad trzema projektami legalizacji związków partnerskich, zgłoszonych przez Ruch Palikota, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Platformę Obywatelską. Wszystkie one zostały odrzucone - do przyjęcia propozycji PO zabrakło 17 głosów. Co istotne, ustawa przepadła, bo przeciw głosowało... 48 posłów partii rządzącej.

Na mównicy sejmowej "furorę" zrobiła posłanka PiS Krystyna Pałwowicz, która stwierdziła między innymi, że "społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których społeczeństwo nie ma żadnego pożytku". Pani poseł ma 60 lat, jest niezamężna i bezdzietna.

Takie zachowanie posłów poruszyło internautów, którzy organizują protest pod Sejmem i wysyłają maile do polityków. Edyta Górniak, która manifestowała niedawno swoją solidarność z gejami, również jest oburzona taką decyzją.

bDfQQqhz

Nie mogłam spać. Nie mogłam wczoraj skupić się nad niczym! Nie wiem nawet jak opisać to, co czuję! Na ogół jestem opanowana. Poza sceną rzecz jasna. Ale wczorajszy dzień i wystąpienia Polityków w Naszym rodzimym kraju obudził we mnie GNIEW ! GNIEW I WŚCIEKŁOŚĆ! Jestem w szoku! - napisała na swoim profilu. Nie mogę znieść tej agresji, arogancji i głupoty. Co gorsza NIEWIEDZY! Drodzy Politycy, gdzie PRAWO do wolności myśli, sumienia i wyznania zapisane w Konstytucji PRAW CZŁOWIEKA ??! Powinny być nienaruszalne!!

Jak można wypowiadać się o ludziach w taki sposób? Nie pojmuję tego. Korespondenci zagraniczni, którzy goszczą w Polsce z pewnością przetłumaczą te słowa dla Świata. Jest mi wstyd. Mogą być tematy trudne, ale rozmawiać o nich w takim tonie nie przystoi Politykom, którzy powinni dla swoich Rodaków być przykładem wiedzy, otwartej świadomości, mądrości i Dobroci. Jest mi boleśnie przykro za wszystkich, którzy wczoraj zostali obrażeni.

Zgadzacie się z nią?

bDfQQqhF
bDfQQqia
KOMENTARZE
(2164)
alex
8 lat temu
zgadzam sie! pani poslanka to sama robi wioche. wstyd przed cala europa!
gość
8 lat temu
stara panna wypowiada sie na temat związków, pffff
gość
8 lat temu
pawłowicz taka ""piękna" jak mądra -NIE WYPADA PROFESORCE WYPOWIADAĆ SIĘ W TYM TONIE , WSTYD BABO,B*******U
bDfQQqib
gość
8 lat temu
powinna zostać posłanką (y) a tak serio , to oglądaliście to posiedzenie ? wstyd i żenada
gość
8 lat temu
To decyzja ludzi z kim i jak chcą żyć a my powinniśmy to szanować.
Najnowsze komentarze (2164)
gość
7 lat temu
w********c pedaly z polski
gość
8 lat temu
Jedno pytanie: co to jest Konstytucja PRAW CZŁOWIEKA? Pierwsze słyszę o takim dokumencie...
KobietaMyśląc...
8 lat temu
wy katolicy myslicie tylko jak tu z ludzi zrobić zywe inkubatory zeby sie namnażali (bo uważacie że jak ktoś nie ma dzieci to już jest ,,bezużyteczny) JAK MOŻNA TAK PRZEDMIOTOWO TRAKTOWAC LUDZI?? NIENAWIDZE KATOLIKÓW NIE MACIE ŻADNYCH UCZUĆ!!!!
Nacjonalistka
8 lat temu
To, że Pawłowicz nie ma męża i dzieci to nie znaczy, że nie wie, jak powinna wyglądać zdrowa polska rodzina. Proponuję, żebyśmy skończyli z bezrefleksyjnym powielaniem zachodnich wzorców i nie starali się być na siłę gay -friendly, bo Polacy po prostu NIE CHCĄ legalizacji związków partnerskich w kontekście osób homoseksualnych. Cieszę się, że są jeszcze tacy politycy jak pani Pawłowicz (choć nie do końca odpowiada mi jej sposób wyrażania opinii) czy mieszany z błotem były prezydent Lech Wałęsa, którzy nie zapomnieli o takich wartościach jak patriotyzm czy wiara katolicka. Polska i Polacy nie powinni zapominać o katolickim dziedzictwie ojczyzny i bać się posądzeń o niepoprawność polityczną.
gość
8 lat temu
Jak można powiedzieć komuś, że nie ma z niego pożytku. Idąc jej tokiem myślenia trzeba by usunąć też ludzi bezpłodnych i samotnie wychowujących dzieci bo z nich też już "pożytku nie będzie" Wstyd, że w Sejmie padają takie słowa.
gość
8 lat temu
Pawłowicz to troll sejmowy !!!
gorbaczow
8 lat temu
Witam czy wiecie że właściciel pudelka to homoseksualista? dlaczego w top komentach są tylko złe opinie na temat Pani Krystyny Pawłowicz przecież ona powiedziała prawdę! ludzie nie długo będą jedli własne buty bezrobocie 20%, kraj wymiera ludzie wyjeżdżają za chlebem a w tv pedzie, mama madzi z sosonowca, oraz zdziwienie że pada śnieg w lutym....
Nie mniej wku...
8 lat temu
Nosz k.... Stara obleśna gruba baba będzie mi mówiła że mam wziąć ślub.... gdy nie wierzę w jej boga i mam go na dnie w... w Polsce jest coraz więcej młodych ludzi NIEkatolików i związki partnerskie wcześniej czy później będą musiały być gdy takie jak ona zdechną.
bDfQQqhT
gość
8 lat temu
Ja też :(
Kasia
8 lat temu
nie mam nic przeciwko tej ustawie, mi geje i lesbijki nie przeszkadzają, ale czy chciałabym mieć dwóch tatusiów??? - ktoś zapewne za parę lat przyzna prawo adopcji parom homoseksualnym i tym samym zdecyduje za te małe dzieci o tym, że ktoś ''przydzieli'' im taką czy inną parę... są pewne wzorce przekazywane dziecku przez matkę, podobnie jak przez ojca. Czy rodzice, jeśli są tej samej płci, są w stanie (mimo najszczerszych chęci) wychować dziecko na dobrze ukształtowaną istotę społeczną?? czasami mam tak, że o pewnych sprawach chcę pogadać z kumpelą - z dziewczyną, a nie z moim przyjacielem - po prostu potrzeba mi rozmowy z drugą kobietą. Tak samo dziecko w rodzinie - kocha oboje rodziców, zwierza im się, ale np syn na pewne tematy woli porozmawiać z ojcem, a tu masz babo placek: dwie matki...
gość
8 lat temu
Edzia probuje sie przypodobac gejom, poniewaz juz nic nie potrafi dobrze zaspiewac poza tym. Zalosne! Pawlowicz jak na taka staruszke 61 lat i panne to calkiem nie zle wyglada. Myslalem, ze ma 45. Buzia mloda jak na ten wiek. Moze zbyt grubasna. edzia juz jak M Jacson podobna a co jak stuknie tej pannie 61? ufff i ta samotnosc
gość
8 lat temu
WSTYD!!! A może pzni poseł jest dla społsczeństwa bezużyteczną, jałową kobietą?
gość
8 lat temu
POPIERAM ZWIĄZKI PARTNERSKIE
gość
8 lat temu
Edziu a czy ty cos zrozumialas z tego ?
...
Następna strona
bDfQQqiv