Trwa ładowanie...
Przejdź na

RACZEK OSTRZEGA przed "Tajemnicą Westerplatte"! "TO BOHOMAZ!"

635
Podziel się:

Wojna producenta z krytykiem trwa... Zaryzykujecie i pójdziecie na kolejny film producenta "Kac Wawa"?

RACZEK OSTRZEGA przed "Tajemnicą Westerplatte"! "TO BOHOMAZ!"
bETJLmlN

Jacek Samojłowicz, skonfliktowany ostatnio mocno z Zulą Walkowiak z Top model, nie ma lekko również z Tomaszem Raczkiem. Producent Kac Wawa groził mu rok temu wielomilionowym procesem za to, że ostro skrytykował jego dzieło - najbardziej żenującą komedię roku. Po tej recenzji film zrobił spektakularną klapę i szybko zniknął z kin.

Teraz do kin wchodzi jego kolejny film, Tajemnica Westerplatte. Już z samego zwiastuna można się domyślić, że jego poziom nie będzie najwyższy. Co więcej, Kancelaria Premiera RP odmówiła objęcia filmu patronatem po tym, jak uznano, że film "nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną". To fikcja literacka, która w dodatku uderza w godność i honor polskich żołnierzy - oceniono.

Na filmie suchej nitki nie pozostawia także sam Raczek:

bETJLmlP

Ostrzeżenie dla kinomanów. W ubiegłym roku o tej porze był KAC WAWA, w tym - Tajemnica Westerplatte. Reżyser Paweł Chochlew chciał zrobić film odmitologizowujący legendę o bohaterskich obrońcach skrawka ziemi w Gdańsku, którzy musieli jako pierwsi zmierzyć się z impetem rozpoczynającej II wojnę światową III Rzeszy. Żeby jednak coś zmienić, poprawić, odkłamać, trzeba najpierw nauczyć się rzemiosła. Tymczasem Chochlew poprawił nam na ekranie historię walki o Westerplatte tak niewprawnie jak 81-letnia staruszka z Borja pod Saragossą, która niedawno postanowiła odświeżyć fresk przedstawiający Jezusa i zamieniła go w bohomaz.

Zaryzykujecie i pójdziecie do kina? Polecamy obejrzeć zwiastun:

bETJLmlV
bETJLmmq
KOMENTARZE
(635)
gość
9 lat temu
Szyc , wszędzie Szyc . Strach otworzyć lodówkę ...
gość
9 lat temu
Ufam Raczkowi i nie wybieram się.
gość
9 lat temu
Kto stoi za tymi wszystkimi aktorami-beztalenciami, którzy zawładnęli polskim kinem w ostatnich latach? Szyc, Chyra, Kot, Karolak, Kuna, Małaszyński, Mecwaldowski, Królikowski, Frycz, Stelmaszyk, Dereszowska - ci i wielu innych wciąż grają w filmach klasy D, wciąż na siłę się ich promuje, ogłasza wielkimi gwiazdami, filmy w których grają hitami roku, wciąż media robią z nich śmietankę, choć dają polskiej kulturze powód do wstydu, zażenowania i przedwczesnego opuszczenia sali kinowej. Czy ta ekipa nie powinna ustąpić mądrzejszym, bardziej ambitnym, utalentowanym PRAWDZIWYM aktorom z powołania, takim, którzy nie sprzedaliby swojej godności, aspiracji artystycznych i zwykłego poczucia przyzwoitości dla taniego lansu w pseudokomedii i poklasku wśród hołoty, również tej salonowej? czy ci ludzie nie czują zażenowania deklamując swoje idiotyczne kwestie, biegając nago i przeklinając jak margines społeczny zupełnie bez powodu, robiąc z siebie ciężkich idiotów bez żadnego ambitnego, artystycznego celu, czy ci ludzie czują satysfakcję z tego, co z siebie robią dla pieniędzy? Karolak psioczy na film, w którym sam gra, widzi, że poziom tej "sztuki" zachęca do wymiotów, a jednak nie rezygnuje i zniża się do tego poziomu, bo kasa. Czy tacy ludzie, wyrachowani materialiści bez ambicji, zdolności, duszy artysty i szacunku dla sztuki, powinni przejmować polski przemysł filmowy?
bETJLmmr
gość
9 lat temu
Prawdę mówiąc dziwi mnie tylko, że biorą w tym udział aktorzy, którzy mają na koncie kilka naprawdę wartościowych ról w polskich filmach wojennych.
gość
9 lat temu
Lubię go za to, że nie owija w bawełnę!
Najnowsze komentarze (635)
znam się na w...
7 lat temu
Tylko świnie siedzą w kinie! To było hasło ze starych czasów II wojny światowej, kiedy My Polacy nie chodziliśmy na filmy propagandowe produkowane przez naszych okupantów.
gość
8 lat temu
z rób raczkowi wspak zwędz ikonę! jamarzena
gość
8 lat temu
adamczyk to sie wszedzie wepchnie...Niczym nie pogardzi...Nawet jakby mial g***o zagrac to by i tak zagral...
mayana
9 lat temu
ktoś kto zginął na wojnie przez sam fakt staje się bohaterem, a ten kto przeżył to farciarz i tyle
gość
9 lat temu
Pan Raczej tym razem naprawdę przegiął w krytyce. Inni recenzenci już tak ochoczo filmu nie krytykują. Bzdury wypisujecie, a filmu nie widzieliście. Nie jest może szczytem osiągnięć polskiej kinematografii, ale na tak ostrą krytykę nie zasługuje.
gość
9 lat temu
popieram ostatni wpis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Kaśka
9 lat temu
Niestety, ale nie zgadzam sie z Raczkiem. Byłam na filmie i namawiam Państwa do obejrzenia. Akcja trzyma w napięciu a zdjęcia są super. Znam historię Westerplatte, byłam tam kilka razy z wycieczką ale teraz, oglądając film sporo się dowiedziałam i naprawdę z przyjemnością obejrzałam to co tam się działo. Panie Raczek , nie każdemu musi podobać się to co panu. Niestety mamy rożne gusta. "jeden lubi pomarancze,drugi jak mu nogi śmierdzą" - to takie stare japonskie powiedzenie. I ja lubię pomarańcze .... Kochani,nie słuchajcie co mówią i piszą gryzipiórki. Muszą cos pisać, bo im za to płacą ....
gość
9 lat temu
wywalić adamczyka, szyca i wesołowskiego, bardziej trzymać się prawdy, nadal tchnąć trochę hollywódzkiego rozmachu i byłoby dobrze
bETJLmmj
gość
9 lat temu
Polskie filmy maja ten plus, że wystarczy spojrzeć kto w nich gra i od razu wiadomo czy film wart wydania pieniędzy. Ten plakacik od razu woła - szkoda grosza! Jest Szyc, jest Papież i "miszczowie" seriali. Efekty specjalne z trailera też fantastyczne - jak w filmie z 1990 roku! Najbardziej boli, że ciekawe tematy są marnowane przez takich nieudaczników.
mario11
9 lat temu
nie ufam pedałom
antyszy
9 lat temu
szyc ....i dziękujęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę
antyszy
9 lat temu
szyc ....i dziękujęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę
gość
9 lat temu
JAK NIE NA FILM TO DO RACZKA IDZCIE WSZYSCY.rACZEK CIĄGLE KRYTYKUJE TYlko pewnie ma menopauzę i to dlatego jest sfrustrowany.
gość
9 lat temu
ZNOWU OBSADA FILMU TO 100% Ż******O
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETJLmnc
bETJLmnd
bETJLmne
bETJLmnf
bETJLmng
bETJLmmL