Trwa ładowanie...
Przejdź na

RACZEK OSTRZEGA przed "Tajemnicą Westerplatte"! "TO BOHOMAZ!"

635
Podziel się:

Wojna producenta z krytykiem trwa... Zaryzykujecie i pójdziecie na kolejny film producenta "Kac Wawa"?

RACZEK OSTRZEGA przed "Tajemnicą Westerplatte"! "TO BOHOMAZ!"

Jacek Samojłowicz, skonfliktowany ostatnio mocno z Zulą Walkowiak z Top model, nie ma lekko również z Tomaszem Raczkiem. Producent Kac Wawa groził mu rok temu wielomilionowym procesem za to, że ostro skrytykował jego dzieło - najbardziej żenującą komedię roku. Po tej recenzji film zrobił spektakularną klapę i szybko zniknął z kin.

Teraz do kin wchodzi jego kolejny film, Tajemnica Westerplatte. Już z samego zwiastuna można się domyślić, że jego poziom nie będzie najwyższy. Co więcej, Kancelaria Premiera RP odmówiła objęcia filmu patronatem po tym, jak uznano, że film "nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną". To fikcja literacka, która w dodatku uderza w godność i honor polskich żołnierzy - oceniono.

Na filmie suchej nitki nie pozostawia także sam Raczek:

Ostrzeżenie dla kinomanów. W ubiegłym roku o tej porze był KAC WAWA, w tym - Tajemnica Westerplatte. Reżyser Paweł Chochlew chciał zrobić film odmitologizowujący legendę o bohaterskich obrońcach skrawka ziemi w Gdańsku, którzy musieli jako pierwsi zmierzyć się z impetem rozpoczynającej II wojnę światową III Rzeszy. Żeby jednak coś zmienić, poprawić, odkłamać, trzeba najpierw nauczyć się rzemiosła. Tymczasem Chochlew poprawił nam na ekranie historię walki o Westerplatte tak niewprawnie jak 81-letnia staruszka z Borja pod Saragossą, która niedawno postanowiła odświeżyć fresk przedstawiający Jezusa i zamieniła go w bohomaz.

Zaryzykujecie i pójdziecie do kina? Polecamy obejrzeć zwiastun:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(635)
gość
10 lat temu
Szyc , wszędzie Szyc . Strach otworzyć lodówkę ...
gość
10 lat temu
Ufam Raczkowi i nie wybieram się.
gość
10 lat temu
Kto stoi za tymi wszystkimi aktorami-beztalenciami, którzy zawładnęli polskim kinem w ostatnich latach? Szyc, Chyra, Kot, Karolak, Kuna, Małaszyński, Mecwaldowski, Królikowski, Frycz, Stelmaszyk, Dereszowska - ci i wielu innych wciąż grają w filmach klasy D, wciąż na siłę się ich promuje, ogłasza wielkimi gwiazdami, filmy w których grają hitami roku, wciąż media robią z nich śmietankę, choć dają polskiej kulturze powód do wstydu, zażenowania i przedwczesnego opuszczenia sali kinowej. Czy ta ekipa nie powinna ustąpić mądrzejszym, bardziej ambitnym, utalentowanym PRAWDZIWYM aktorom z powołania, takim, którzy nie sprzedaliby swojej godności, aspiracji artystycznych i zwykłego poczucia przyzwoitości dla taniego lansu w pseudokomedii i poklasku wśród hołoty, również tej salonowej? czy ci ludzie nie czują zażenowania deklamując swoje idiotyczne kwestie, biegając nago i przeklinając jak margines społeczny zupełnie bez powodu, robiąc z siebie ciężkich idiotów bez żadnego ambitnego, artystycznego celu, czy ci ludzie czują satysfakcję z tego, co z siebie robią dla pieniędzy? Karolak psioczy na film, w którym sam gra, widzi, że poziom tej "sztuki" zachęca do wymiotów, a jednak nie rezygnuje i zniża się do tego poziomu, bo kasa. Czy tacy ludzie, wyrachowani materialiści bez ambicji, zdolności, duszy artysty i szacunku dla sztuki, powinni przejmować polski przemysł filmowy?
gość
10 lat temu
Prawdę mówiąc dziwi mnie tylko, że biorą w tym udział aktorzy, którzy mają na koncie kilka naprawdę wartościowych ról w polskich filmach wojennych.
gość
10 lat temu
Lubię go za to, że nie owija w bawełnę!
Najnowsze komentarze (635)
znam się na w...
8 lat temu
Tylko świnie siedzą w kinie! To było hasło ze starych czasów II wojny światowej, kiedy My Polacy nie chodziliśmy na filmy propagandowe produkowane przez naszych okupantów.
gość
8 lat temu
z rób raczkowi wspak zwędz ikonę! jamarzena
gość
9 lat temu
adamczyk to sie wszedzie wepchnie...Niczym nie pogardzi...Nawet jakby mial g***o zagrac to by i tak zagral...
mayana
10 lat temu
ktoś kto zginął na wojnie przez sam fakt staje się bohaterem, a ten kto przeżył to farciarz i tyle
gość
10 lat temu
Pan Raczej tym razem naprawdę przegiął w krytyce. Inni recenzenci już tak ochoczo filmu nie krytykują. Bzdury wypisujecie, a filmu nie widzieliście. Nie jest może szczytem osiągnięć polskiej kinematografii, ale na tak ostrą krytykę nie zasługuje.
gość
10 lat temu
popieram ostatni wpis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Kaśka
10 lat temu
Niestety, ale nie zgadzam sie z Raczkiem. Byłam na filmie i namawiam Państwa do obejrzenia. Akcja trzyma w napięciu a zdjęcia są super. Znam historię Westerplatte, byłam tam kilka razy z wycieczką ale teraz, oglądając film sporo się dowiedziałam i naprawdę z przyjemnością obejrzałam to co tam się działo. Panie Raczek , nie każdemu musi podobać się to co panu. Niestety mamy rożne gusta. "jeden lubi pomarancze,drugi jak mu nogi śmierdzą" - to takie stare japonskie powiedzenie. I ja lubię pomarańcze .... Kochani,nie słuchajcie co mówią i piszą gryzipiórki. Muszą cos pisać, bo im za to płacą ....
gość
10 lat temu
wywalić adamczyka, szyca i wesołowskiego, bardziej trzymać się prawdy, nadal tchnąć trochę hollywódzkiego rozmachu i byłoby dobrze
gość
10 lat temu
Polskie filmy maja ten plus, że wystarczy spojrzeć kto w nich gra i od razu wiadomo czy film wart wydania pieniędzy. Ten plakacik od razu woła - szkoda grosza! Jest Szyc, jest Papież i "miszczowie" seriali. Efekty specjalne z trailera też fantastyczne - jak w filmie z 1990 roku! Najbardziej boli, że ciekawe tematy są marnowane przez takich nieudaczników.
mario11
10 lat temu
nie ufam pedałom
antyszy
10 lat temu
szyc ....i dziękujęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę
antyszy
10 lat temu
szyc ....i dziękujęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęę
gość
10 lat temu
JAK NIE NA FILM TO DO RACZKA IDZCIE WSZYSCY.rACZEK CIĄGLE KRYTYKUJE TYlko pewnie ma menopauzę i to dlatego jest sfrustrowany.
gość
10 lat temu
ZNOWU OBSADA FILMU TO 100% Ż******O
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie