Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Bejbi Blues" i "W imię..." nagrodzone w Berlinie!

154
Podziel się

Chyra dostanie nagrodę za najlepszą rolę męską?

"Bejbi Blues" i "W imię..." nagrodzone w Berlinie!
bDfivfYR

To duży sukces polskich twórców na tegorocznym Festiwalu w Berlinie. Dwa z trzech filmów startujących w konkursach prestiżowej imprezy otrzymały już ważne nagrody. Małgorzata Szumowska nagrodzona została statuetką Teddy za film W imię... przyznawaną najlepszej produkcji dotyczącej tematyki LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender). Katarzyna Rosłaniec z kolei otrzymała nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia w sekcji Generation 14+ zaBejbi blues. Co ciekawe, film ten został zrealizowany pod opieką artystyczną Szumowskiej.

Konkursowe "W imię..." za pomocą imponująco mocnych obrazów i głęboko poruszającej, osobistej historii, pokazuje jak radzić sobie z przekonaniem, że homoseksualizmu i religii nie mozna pogodzić" - argumentuje kapituła konkursu o nagrodę Teddy. Natomiast wybór Bejbi Blues jury argumentowało następująco: Jego wyrazisty montaż i praca kamery oraz innowacyjna rezyseria dają tej opowieści świetne tempo. Film przedstawił nam silne i złożone postaci, których zachowania nie są jednoznaczne.

Przypomnijmy, że recenzje filmu Rosłaniec w Polsce nie były tak przychylne...

bDfivfYT

To jeszcze nie koniec szans polskich filmów na nagrody. W kuluarach festiwalu mówi się, że jednym z faworytów do nagrody w konkursie głównym za najlepszą rolę męską jest Andrzej Chyra, który w filmie Szumowskiej wcielił się w główną rolę.

Oglądaliście Bejbi Blues? Zasługuje na nagrody? Przypomnijmy rozmowę z reżyserką oraz zwiastun:

bDfivfYZ
bDfivfZu
KOMENTARZE
(154)
gość
8 lat temu
To dobrze,cieszmy się z sukcesów naszych rodaków!
gość
8 lat temu
OD JAKIEGOŚ CZASU SIEDZI CICHO I SWOJE ROBI . BRAWOOOOO
gość
8 lat temu
Gratulacje!
bDfivfZv
gość
8 lat temu
Gratulacje dla Pań;)
superMENKAAAA...
8 lat temu
mam nadzieję że w tych niebieskich ustach nie odbierała tej nagrody bo wstyd dla Polaków jak ch*j.
Najnowsze komentarze (154)
gość
8 lat temu
Andrzej to zapijaczony stary dziad. Wali wszystkie szmaty. Wysyła im maile z linkami do filmów porno. Taka to znajomość. Facet jest obrzydliwy. A baby które z nim kopuluja to zwykłe szmaty. Czesto są w związkach, mają mężów, chłopaków. Andrzej szczesliwszy od tego nie będziesz. Zdechniesz samotnie, zarzygany, gdzieś pod mostem.
Krc3b3lowa Po...
8 lat temu
Krc3b3lowa Poc582udniaIc59bka spc3b3c5banic582am sic499 z odpowiedzic485, ale moc5bce prdzya sic499 innym dziewczynom, a Ty najwyc5bcej potwierdzisz, a moc5bce podzielisz sic499 swoimi odczuciami. Ksic485c5bckowo wyglc485da, to tak, c5bce gin wkc582ada spiralc499 do macicy przez pochwc499 i ujc59bcie kanac582u szyjki macicy, uc5bcywajc485c do tego specjalnej prowadnicy. Podczas zakc582adania wkc582adka w prowadnicy jest zc582oc5bcona, w macicy przybiera ponowni ksztac582t litery T. Jec59bli chodzi o odczucia, to niektc3b3re kobiety odczuwajc485 nieprzyjemne bc3b3le skurczowe podczas zakc582adania wkc582adki niestety wc582asnymi doc59bwiadczeniami w tym wzglc499dzie podzielic487 sic499 nie mogc499.
gość
8 lat temu
najgorszy film jaki widziałam byłam z klasą i wszyscy tak uważają zrył nam banie może temat dobry ale źle zrealizowany
gość
8 lat temu
No i super, moje gratulacje. Bejbi blues oglądałam. Lepiej niech powstają takie filmy jak te panie robią, niż polskie komedie romantyczne....
Rihanna
8 lat temu
Bejbi Blues ? Badziewie, nie polecam xdd
gość
8 lat temu
WŁAŚNIE - P********A ARTYSTKA - TO TAKI SYNONIM NOWOCZESNEJ PROSTYTUTKI
gość
8 lat temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]Wiem, że może mój komentarz nie jest na temat, ale mało kto by go czytał na ostatnich stronach. Zanim będziecie sobie wychwalac M. Kożuchowską, jaka to jest prześliczna i beztroska to lepiej przeczytajcie mój komentarz, może minimalnie was oświeci. Otóż mając praktyki w jedne ze szkół dla upośledzonych dzieci, widziałam i miałam "przyjemność" z Nią rozmawiać. Ogólnie kobieta zadufana, mająca nieskończoność zachcianek. Najpierw prosiła, aby podstawić jej bardziej miększy fotel, bo Pani Kożuchowska nie będzie siedziała na zwykłym krześle. Jakby mało tego, żażyczyła sobie, aby jej napój został przelany do filiżanki, gdyż z kubka nie lubi pić. Mało tego, przy zdjęciach z chorymi dziećmi, z obrzydzeniem "STARAŁA SIĘ" je objąć i to tylko do zdjęcia. Cóż, oglądając z Nią seriale takie jak "rodzinka.pl" wydawało mi się, że jest na prawdę normalną osobą. Cóż, zawiodłam się na Niej (Co z większością "celebrtyów" tak jest). Tak, mozecie minusować lub nie wierzyć, ale taka prawda.[/cytat]A CO MYŚLAŁEŚ ŻE JAK SĄ WYPACYKOWANE TO MAJĄ PRZYZWOITE CHARAKTERY ? ŻARTUJESZ CHYBA , SZMATY Z ŚRODOWISK TZW . TWÓRCZYCH I PRZYZWOITOŚĆ , JAK JEDEN JEST W SYF ZAMIESZANY TO I RESZTA TEŻ , A POZORY SĄ DLA IDIOTÓW
gość
8 lat temu
NO PEWNIE , JAKBY TO NIE BYŁO O RYNSZTOKU TO GOOOVNO BY DOSTALI A NIE NAGRODE , TAKIE SAMO SZAMBO JAK TO KTÓRE TAK LUBIOM
bDfivfZn
gość
8 lat temu
warszawa mieszkania kawalerki sprzedaz warszawa
gość
8 lat temu
Gratulacje!!!!
gość
8 lat temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]Wiem, że może mój komentarz nie jest na temat, ale mało kto by go czytał na ostatnich stronach. Zanim będziecie sobie wychwalac M. Kożuchowską, jaka to jest prześliczna i beztroska to lepiej przeczytajcie mój komentarz, może minimalnie was oświeci. Otóż mając praktyki w jedne ze szkół dla upośledzonych dzieci, widziałam i miałam "przyjemność" z Nią rozmawiać. Ogólnie kobieta zadufana, mająca nieskończoność zachcianek. Najpierw prosiła, aby podstawić jej bardziej miększy fotel, bo Pani Kożuchowska nie będzie siedziała na zwykłym krześle. Jakby mało tego, żażyczyła sobie, aby jej napój został przelany do filiżanki, gdyż z kubka nie lubi pić. Mało tego, przy zdjęciach z chorymi dziećmi, z obrzydzeniem "STARAŁA SIĘ" je objąć i to tylko do zdjęcia. Cóż, oglądając z Nią seriale takie jak "rodzinka.pl" wydawało mi się, że jest na prawdę normalną osobą. Cóż, zawiodłam się na Niej (Co z większością "celebrtyów" tak jest). Tak, mozecie minusować lub nie wierzyć, ale taka prawda.[/cytat]"uposledzone dzieci"? nie wiem jakie praktyki tam mialas, chyba jako wozny, bo juz od jakiegos czasu obowiazuje termin dziecko/ osoba z niepelnosprawnoscia.
gość
8 lat temu
GRATULACJE!!!!!:)ja oglądałam Bejbi blu i film bardzo mi się podobał pokazał jak jest naprawde w życiu!!!!!ale nie wszyscy go zrozumieli!!!!!
gość
8 lat temu
Jak dla mnie to jest dziwne i cchoć wiem iż mój komentarz mało co lub nic nie zmini to i tak go napisze . Polacy nie docenili filmu " Bejbi Blues " . Ja od paczątku uważałam , żę ten film jest naprawdę fantastyczny , ale ciesze się , żę go ktoś inny docenił .. . przynajmniej oni . i ta nagroda pokazuje żę gówno się wszyscy znają . lepiej powiedzieć żę jest c*****y ...
gość
8 lat temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]Wiem, że może mój komentarz nie jest na temat, ale mało kto by go czytał na ostatnich stronach. Zanim będziecie sobie wychwalac M. Kożuchowską, jaka to jest prześliczna i beztroska to lepiej przeczytajcie mój komentarz, może minimalnie was oświeci. Otóż mając praktyki w jedne ze szkół dla upośledzonych dzieci, widziałam i miałam "przyjemność" z Nią rozmawiać. Ogólnie kobieta zadufana, mająca nieskończoność zachcianek. Najpierw prosiła, aby podstawić jej bardziej miększy fotel, bo Pani Kożuchowska nie będzie siedziała na zwykłym krześle. Jakby mało tego, żażyczyła sobie, aby jej napój został przelany do filiżanki, gdyż z kubka nie lubi pić. Mało tego, przy zdjęciach z chorymi dziećmi, z obrzydzeniem "STARAŁA SIĘ" je objąć i to tylko do zdjęcia. Cóż, oglądając z Nią seriale takie jak "rodzinka.pl" wydawało mi się, że jest na prawdę normalną osobą. Cóż, zawiodłam się na Niej (Co z większością "celebrtyów" tak jest). Tak, mozecie minusować lub nie wierzyć, ale taka prawda.[/cytat]To ona tak traktuje dzieci ????????????? No co za małpa !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Brzydzi się dziećmi ???? No nie mogę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S**z jedna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona
bDfivfZP