Trwa ładowanie...
Przejdź na

Machulski: "O Smoleńsku można by zrobić FILM A LA "BORAT"!"

1921
Podziel się:

"Bardzo nabzdyczony prezydent uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku" - mówi tuż przed rocznicą reżyser "Kilera". Marta Kaczyńska odpowiada...

Machulski: "O Smoleńsku można by zrobić FILM A LA "BORAT"!"
bEDxohat

W środę minie trzecia rocznica katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Po raz kolejny powraca temat sfilmowania tej tragedii. Głos w dyskusji postanowił zabrać kultowy reżyser Juliusz Machulski, który ma na swoim koncie takie hity jak Seksmisja, Vabank czy Kiler. Na łamach Newsweeka kpi z pomysłów ekranizacji tej historii i podkreśla, jak śmieszny i żałosny był jego zdaniem zmarły prezydent Lech Kaczyński:

O Smoleńsku można by co najwyżej zrobić film a la "Borat" czy "Monty Python" o tym, jak bardzo nabzdyczony i dumny prezydent średnio ważnego kraju środkowoeuropejskiego uparł się, by lądować we mgle na kartoflisku - kpi Machulski. A potem, już po tragedii, poplecznicy tego prezydenta nie dopuszczają myśli, że to, co się stało, było wynikiem głupoty i braku wyobraźni, tylko wymyślają inne przedziwne teorie.

Podstawowym kłopotem nie jest brak poczucia humoru u tak zwanych zwyczajnych ludzi, tylko u twórców - wyjaśnia. W ogóle u tych, którzy występują w przestrzeni publicznej. My tak naprawdę jesteśmy bardzo niepoważnym krajem. Z kompleksami. Z katolicyzmem, który straszy piekłem. Poza tym wydaje mi się, że nasze państwo nie ma autorytetu. Obama może trzymać rękę w kieszeni i żartować, bo i tak wszyscy będą go szanować. A to dlatego, że za nim stoi urząd, który ma kapitał prestiżu i powagi. A u nas raczej tej powagi trzeba sobie dodać. Nie wszyscy wiemy, dlaczego przewodniczący jakiejś tam partii jest bardzo ważny, więc on musi być tak poważny, że aż śmieszny.

bEDxohav

Wypowiedź Machulskiego ostro komentuje na swoim profilu Marta Kaczyńska:

Krótko po katastrofie rozpoczęto akcję dehumanizacji ofiar katastrofy. Cel został w dużym stopniu osiągnięty. Wielu ludzi postrzega sprawę narodowej tragedii wyłącznie jako element politycznej gry. Widocznie to mało. Trzeba jeszcze dalej próbować zniszczyć autorytet tragicznie zmarłego Prezydenta RP. W wyjątkowo podły sposób oczernić go, wyśmiać, zafałszować Jego prawdziwy wizerunek. Tym bardziej przykro, gdy czynią to ludzie kultury.

bEDxohaB
bEDxohaW
KOMENTARZE
(1921)
gość
8 lat temu
ZOSTANĘ OJCEM! ;)
gość
8 lat temu
Może niech nakreci lepiej film o naszym rządzie np. Cyrk na wiejskiej albo gang dzikich świni
gość
8 lat temu
Niech odpoczywają w spokoju [ * ]
bEDxohaX
gość
8 lat temu
psy salonu szczekają...
gość
8 lat temu
salon niszczy patriotów, nie dziwi was, czemu tak bardzo nienawidzą w sumie jednej tylko rodziny?
Najnowsze komentarze (1921)
gość
6 lat temu
Co za g**j z tego Machulskiego!
gość
8 lat temu
zaprosił i odebrał życie i za to leży na Wawelu.
dyplomata
8 lat temu
nawet na Pudlu ruskie tumany robią propagande. Paszli w*n sabaki!
Polak ,nie pe...
8 lat temu
10 będzie w piątek a nie we srode barany nieuki! nawet takiej daty nie znacie tumany?
gość
8 lat temu
Swięta racja panie Machulski, na cholere film, Macierewicz juz dawno z tego zrobił posmiewisko i chyba dosyc wracania do tego , nie mam życzenia oglądania filmu o kims kto nic nie zrobił dla kraju.
gość
8 lat temu
Ma chłop racje.Tak trzymać i nie dać sięotumanić
gość
8 lat temu
mialam go za madrzejszego a to i****a
gość
8 lat temu
No a w jakich kategoriach powinno sie traktowac to co Maciarewicz i spolka wyprawiaja wokol smolenska, przeciez ta tragedie odziera sie z wszelkiej powagi i godnosci.
bEDxohaP
gość
8 lat temu
No i pan Machulski ma racje.
gość
8 lat temu
Machulski ma rację ! Dość Smoleńska !
Wij
8 lat temu
Katastrofa w Smoleńsku tragedią narodową ? Droga Marto : tylko z powodu głupoty.
gość
8 lat temu
ma racje facet
gość
8 lat temu
P.Machulski ma racje w 1000%
gość
8 lat temu
Eeeee panie Machulski pan sie zagalopowal !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDxohbI
bEDxohbJ
bEDxohbK
bEDxohbL
bEDxohbM
bEDxohbr