Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołdys: "ZAMYKAM WIEKO NAD WAŁĘSĄ! PODŁY, ŁŻE!"

458
Podziel się

"Ma ego wielkości stratosfery. Sika na historię. Kurwa ich mać wszystkich!"

Hołdys: "ZAMYKAM WIEKO NAD WAŁĘSĄ! PODŁY, ŁŻE!"
bDIMsjeJ

Ostatni wywiad Andrzeja Kołodzieja i Henryki Krzywonos we Wprost wywołał ogromną burzę. Stwierdzili oni, że strajkiem w Stoczni Gdańskiej dowodził Bogdan Borysewicz, a nie Lech Wałęsa. To nie spodobało się byłemu prezydentowi, który w rozmowie z TVN 24 insynuował, że Borusewicz mógł być... agentem.

Bardzo emocjonalnie na ten wpis zareagował Zbigniew Hołdys. Na Twitterze zaatakował Wałęsę w bardzo mocnych słowach.

Po 33 latach wspierania Wałęsy i stania za nim murem - dziś, po insynuacjach, jakie rzucił pod adresem Borusewicza, zamykam nad nim wieko. Są granice obszczekiwania innych w obronie własnego ego. Podłość. MOI DRODZY, TO NA DZIŚ LEKTURA OBOWIĄZKOWA. DOKUMENTALNY FILM "ROBOTNICY 80" O STRAJKU W STOCZNI, WIDAĆ KTO KIM BYŁ. Widać rolę Wałęsy, wspaniałą rolę Andrzeja Gwiazdy, Bogdana Borusewicza, widać napięcie, jak wyglądały negocjacje. Zero kitu, nagi zapis z tamtego czasu. Film w 1981/82 zdjęty przez cenzurę, powinien być lekturą obowiązkową w szkołach na lekcjach historii. Dosyć kitu, kłamstw, przekręcania, odzierania z godności, kurwa ich mać wszystkich.

bDIMsjeL

Wałęsa negocjował znakomicie, ale gdyby nie Andrzej Gwiazda, który nagle twardo upomniał się o więźniów politycznych, strajk byłby nie o wolność narodu, a o podwyżki i parę mniej istotnych postulatów. Wtedy Jagielski (v-cepremier PRL) wypuścił Kuronia, Michnika i innych. Lechu, jak można tak łgać?! Jak może łgać Gwiazda!? Jak może łgać Kołodziej?! Co się z nimi porobiło? STRASZNE TO JEST, UWIERZCIE MI.

Dlatego dziś nalegam, by każdy obejrzał dokument z tamtych dni, nieskłamany, niemontowany, "Robotnicy 80". Jak go dzisiaj widziałem, kiedy to mówił, to była krystalicznie czysta insynuacja, sugestia, że BB był esbekiem. Ileż można? Pytanie było proste - to ego Lecha, które wielkości stratosfery, kazało mu zaatakować BB. Wielkie ego nie upoważnia do obrażania prawdy, pamięci. sikania na historię.

Cóż, Lech Wałęsa nigdy nie słynął ze skromności. Wyraźnie pogorszyło mu się, gdy nazwano jego imieniem lotnisko w Gdańsku. Odlatywanie z niego to widocznie zbyt wielka próba dla człowieka, który tak kocha siebie.

bDIMsjeR
bDIMsjfm
KOMENTARZE
(458)
gość
5 lata temu
Dla mnie Ksiazkiweicz fajna d**a
gość
7 lat temu
PIEKLO ICH OBU POCHLONIE
gość
8 lat temu
ciekawi mnie tyko ze mając takie szczęscie nie gra dalej w to tolotka
bDIMsjfn
gość
8 lat temu
To co wypowiadają tzw osoby publiczne znane całemu narodowi to jest jedno a co innego oni soba reprezentuja wg starego polskiego powiedzenia : JAKIEGO BOŻE STWORZYŁEŚ TAKIEGO MNIE MASZ i to ie zmieni zadnego z nich czy to Wałęsę czy Hołdysa to trzeba mieć we krwi co wypada a co nie wypada powiedzieć. Takie wywlekanie z historii całego naszego narodu czym jest odzyskanie niepodległości to już sprawa indywidualna każdego człowieka i tu nalezy wyciagnąc wnioski po postepowaniu tych osób - czy to są "chopcy z piaskownicy czy powazni politycy lub artyści To zostawiam do oceny ........................................................................................................
gość
8 lat temu
Nie wiem kto ma teraz taki wpływ na panią Henrykę Krzywonos, ale będąc celebrytką zatraciła swoje najcenniejsze wartości. Czy to jest cena za bycie popularną. Szkoda, a była dla mnie odważną i fajną osobą.
gość
8 lat temu
Panie Hołdys proponuję przeczytanie książki Danuty Wałęsy .
gość
8 lat temu
nie wiem czy to szklarnia czy oranżeria ale w obozie po robi się gorąco :)
gość
8 lat temu
HOLDYS MA RACJE
gość
8 lat temu
A kto to ten zapuszczony w kapeluszu , ze odwaza sie obrazac czyjes matki. WSTYD!!!
gość
8 lat temu
proszę się odp.......lić od Pana Wałęsy.........
gość
8 lat temu
co ten gruby Hołdys ma do powiedzenia (WSTYDU nie ma - najpierw walczy o prawa autorskie ACTA, a sam je kradnie w swojej firmie korzystając z piratów) po powrocie do kraju raptem szlaja się mediach byleby o nim mówiono - kawał SZUI
gość
8 lat temu
Hołdys był za Wałęsą ? KIedy ? Może wtedy jak "grał" dla Marylki Rodowicz. Panie Hołdys do szkoły, do szkoły.
gość
8 lat temu
Ten Hołdys to dziadyga , niedawno się obraził na internautów, a teraz znów szczeka:)
bDIMsjff
gość
8 lat temu
nawet zona Walesy juz nie mogla zniesc tej jego pychy i zaklamania .....moze w koncu ten mit Walesy peknie jak mydlana banka ....
...
Następna strona
bDIMsjfH