Minister Klimczak o referendum: "NIE DAMY SIĘ SŁOIKOM!"

645
Podziel się

"Słowa o byciu prawdziwym warszawiakiem od pokoleń świadczą o ogromnej pogardzie" – komentuje moderator akcji "Miasto jest nasze".

Minister Klimczak o referendum: "NIE DAMY SIĘ SŁOIKOM!"

_

_

W piątek na profilu akcji Miasto jest nasze, która nawołuje warszawiaków do udziału w referendum przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz, wpis zamieścił Maciej Klimczak. Podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta Komorowskiego, były wiceministrem kultury i ambasadorem RP w Rydze, odpowiedział na wypowiedz jednego z internautów pod wątkiem przypominającym o apelu.

Piotrze, piszesz, że mieszkasz pod Warszawą i to Twoje szczęście. Zaufaj warszawiakom - prawdziwym od pokoleń - nie damy się słoikom! – napisał Klimczak.

Na wypowiedz polityka zareagował administrator profilu, który napisał, że "dzielenie mieszkańców na słoików i warszawiaków od pokoleń jest smutne". Minister broni się twierdząc, że publikowanie jego wypowiedzi jest "chamskie":

My do przybyszów odnosimy się z życzliwością. A ponadto moja wypowiedź była adresowana personalnie do kogoś kogo znam i szanuję. Jej cytowanie i używanie publiczne jest "naruszeniem" tajemnicy korespondencji i zwyczajnie "chamskim" zachowaniem.

Odpowiedzialny za profil akcji moderator odparł, że odpowiedz opublikował pod oficjalnym obywatelskim apelem a nie w prywatnej rozmowie. Na koniec na stronie Miasto jest nasze pojawił się wpis podsumowujący wypowiedz ministra:

Słowa o byciu prawdziwym warszawiakiem od pokoleń świadczą o ogromnej pogardzie, którą minister żywi w stosunku do przeciwników politycznych i zwykłych mieszkańców Warszawy, którzy nie są zwolennikami pani prezydent.

_

_

KOMENTARZE
(645)
gość
6 lat temu
moim zdaniem do wstyd kiedy przedstawiciel państwa wypowiada się w tonie pogardy obywatelu Polski bo ten nie pochodzi ze stolicy.. Chamstwo, głupota, brak szacunku dla urzędu który sprawuje. Wstyd.
gość
6 lat temu
Słoik czy nie słoik to i tak ma prawo być przeciw takim rządom
gość
6 lat temu
słoiki są super!;) połowa ludzi egzystujących w Warszawie to słoiki, a ty gościu spadaj na drzewo!;P
gość
6 lat temu
No i szczęście że jestem z Poznania :-)
gość
6 lat temu
W*N Z BUFETOWA
Najnowsze komentarze (645)
gość
5 lata temu
cham i faszysta
gość
6 lat temu
Panie ministrze prawdziwi warszawiacy to leżą na cmentarzu żydowskim , albo zginęli w powstaniu! 30%mieszkańców przedwojennej warszawy to byli nasi starsi bracia w wierze , a o których prawdzwych warszawiaków chodzi?co
gość
6 lat temu
ma nadzieję że Warszawiacy dadzą dobry przykład dla reszty Polaków i wywalą bufetową na zbity pysk a reszta Polski pójdzie za ich przykładem i zacznie walczyć z ignorancją,korupcją,kolesiostwem rządzących WARSZAWIACY CAŁA POLSKA LICZY NA WAS
mayana
6 lat temu
Przyssali się do władzy i uważają, że im się ona dozgonnie należy. Może "słoiki" rozgonią to towarzystwo wzajemnej adoracji.
gość
6 lat temu
Twoja niewiedza jest porażająca. Rodowitych warszawiaków, takich z dziada pradziada, jest według danych ok. 5 procent, więc uwierz, że jeśli tak jak piszesz są tu najbardziej niemili ludzie w całym kraju to są to najpewniej przyjezdni, choćby z rachunku prawdopodobieństwa. Sama wielokrotnie byłam świadkiem jak koleżanki śmiały się z dziewczyny która mieszkała pod Warszawą że nie może się odnaleźć w Warszawie bo jest ze wsi, a gdy pytałam a Ty ile mieszkasz w Warszawie żeby tak o kimś mówić to okazywało się że dwa lata. Powiem inaczej, prawdziwy warszawiak nigdy nie mówi o tym że jest z Warszawy bo to jest dla niego tak naturalne jak kolor skóry. I nigdy nie nazywa Warszawy stolicą, bo to dla niego jego małe miasteczko które zna jak własną kieszeń. Coś o tym wiem.. :-) dajcie spokój i przestańcie się już kłócić :-)
gość
6 lat temu
Po co te awantury HGW się nie sprawdza i trzeba ją odwołać i tyle w temacie Wszystkim piszącym szczere pozdrowienia.
gość
6 lat temu
jak wam się rządy nie podobają to wracajcie do siebie---------i z głowy, nikt was tu nie trzyma
hanno
6 lat temu
babci.hani.juz,dziekujemy..czas.na.emeryture.pa.pa.pa
gość
6 lat temu
zydowska suczka
gość
6 lat temu
Gdyby nie tzw. Słoiki to nie wiem jak by warszawka dała sobie radę ,że jesteś ze wsi jak się przyznasz to nic,ale jak się przyznasz że jesteś z warszawki to masz przechlapane.
gość
6 lat temu
a Tusk? urodził sie w Gdańsku. Komorowski- Oborniki Śląskie
gość
6 lat temu
sama sie odznaczyła o co tu chodzi z tym łancuchem,
gość
6 lat temu
Odwalcie się od słoików. Przyjeżdżają, pracują, nakręcają rynek wynajmu nieruchomości a po pewnym czasie asymilują się i zostają. Co wy do nich macie? To Polacy. Cieszcie się, że to oni się tu osiedlają a nie ciapaci bezrobotni. Pozdrawia Was Warszawianka w szóstym pokoleniu.
gość
6 lat temu
Sorki ale to prawda. Ci niby Warszawiacy robia nam zla reklame. Od lat to slucham ze przyjechal wielki warszawiak. Tez uwazam, ze podatki powinno sie placic gdzie sie mieszka i zarabia. ja juz dosyc sie nasluchalam o gburach, Prawdziwi warszawiacy sa normalni, Ja z doswiadczenia w rodzinie wiem, ze przyjezdny sie dorabia i mu nagle odbija. Sorki, ale jestem za tym, zeby odzielic tych co zyja warszawie, pracuje mieszkaj, od tych co wpadaja tylko pracowac.
...
Następna strona