Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wdowa po Niemenie PRZEGRAŁA KOLEJNY PROCES!

455
Podziel się:

Pozwała tym razem... stryjecznego brata swojego męża. Toczą się jeszcze dwa kolejne postępowania. Kiedy przestanie?

Wdowa po Niemenie PRZEGRAŁA KOLEJNY PROCES!

Małgorzata Niemen, wdowa po zmarłym w 2004 roku Czesławie, reaguje bardzo nerwowo na wszelkie, jej zdaniem, "bezprawne" próby wykorzystania twórczości jej męża. Uważa, że należy ona tylko do niej i tylko ona może o wszystkim decydować. Doprowadziła m.in. do zaprzestania śpiewania Snu o Warszawie przez kibiców Legii na meczach, nie zgodziła się też na nadanie imienia Niemena jednej z białostockich szkół... W sierpniu przegrała proces, który wytoczyła Stowarzyszeniu Niemen, domagając się zakazu publikacji poświęconej mu książki. Wcześniej zresztą pozwała jego założycieli, chcąc doprowadzić do... zmiany nazwy organizacji. Zobacz: Niemen przegrała kolejny proces. Chciała zastrzec nazwisko męża!

Wczoraj w poznańskim sądzie okręgowym zapadł kolejny niekorzystny dla Małgorzaty Niemen-Wydrzyckiej wyrok. Pozwała ona brata stryjecznego zmarłego męża oraz jego kuzynów ze spółki Oskar, którzy śmieli wydać cztery lata temu płytę pt. Terra deflorata - koncert. Znalazły się na niej nagrania koncertów Czesława Niemena, które w połowie lat 80-tych odbyły się w Szczecinie i Berlinie. Oskarżeni twierdzili, że zdecydowali się na ten krok, bo ani wdowa, ani córki artysty nie były tym zainteresowane.

Niemen twierdziła, że płyta została wydana nielegalnie i że naruszono jej prawa autorskie. Wystąpiła do sądu z pozwem cywilnym przeciwko Romualdowi Wydrzyckiemu. Sąd jednak nie przychylił się do jej wniosków. Stryjeczny brat artysty twierdził bowiem, że Niemen podarował mu nagrania przed śmiercią i dodał, że może nimi swobodnie dysponować.

_**Te rozmowy odbywały się bez świadków, ale nie ma podstaw, by podważać wiarygodność Romualda Wydrzyckiego**_ - mówił sędzia Jan Kozaczuk. Podkreślił, że Niemen i jego krewny byli ze sobą bardzo blisko, przez jakiś czas nawet razem mieszkali. Jednocześnie przepisy nie wymagały w tym czasie przeniesienia praw autorskich na piśmie. Romuald Wydrzycki był przekonany, że może dysponować tymi nagraniami, a przestępstwo naruszenia praw autorskich popełnić można tylko umyślnie.

To jednak nie koniec, bo w sądzie cywilnym czeka Wydrzyckiego kolejny proces - tym razem o 400 tysięcy złotych "zadośćuczynienia" za straty poniesione przez wdowę w związku z wydaniem płyty. Nie zakończył się również proces, w którym Niemen domaga się 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia od Stowarzyszenia Muzycznego "Brzmienia" i jego szefa Krzysztofa Wodniczaka. Na koncercie w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu włoska piosenkarka Farida wykonała bowiem utwór Musica Magica, który nagrała z artystą na początku lat 90-tych. Wdowa po nim twierdzi, że wokalistka powinna uzyskać od niej zgodę na występ.

Życzymy wdowie po Niemenie, żeby zarobiła już pieniądze, o których tak marzy, i nie musiała blokować twórczości zmarłego męża. Ktoś jeszcze pomyśli, że jest pazerna.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(455)
ABZ
9 lat temu
Nie bardzo rozumiem, dlaczego Niemenowa miałaby mieć prawa autorskie do piosenki, którą kiedyś Niemen napisał dla Faridy?
gość
9 lat temu
Pani Niemen ma kasy jak lodu a cały czas chce więcej i więcej
gość
9 lat temu
wścieka się, że czesio kochał pierwszą żonę i faridę, dopiero jak go obie kopnęły w tyłek, to wziął sobie tą modeleczkę bez wykształcenia
gość
9 lat temu
taka spragniona tej forsy jak ludzie na otwarciu biedronki chleba.
gość
9 lat temu
Kobieto,wez sie do pracy,przestan szukac tanich pieniedzy i dal męzowi spokojnie w grobie leżeć!!!
Najnowsze komentarze (455)
gość
4 lata temu
niech ta pani dysponuje swoja twórczoscia! nie ma zadnych praw do muzyki i słów artysty, była jego tylko 2 ga zona nic poza tym.Stara cwaniara znalazła sobie zródło dochodu, kim ona własciwie jest czym sie zajmuje oprócz pasozytowania na innych?, Niemen nie był jej włsnoscia , aspiewał i tworzył dla publicznosci!
gość
6 lat temu
Biedni ludzie
gość
6 lat temu
Na Facebooku jest profil NIEMEN FOREVER. Tam przynajmniej tej kobiety się nie ogląda.
viki
7 lat temu
No i po co jej to. Dzieki jej dzialanim pamiec o Niemenie szybciej wygasnie, a szkoda... on byl artsta, ktorego nik nie zastapi. Jedyny w swoimwyjatkowym rodzaju.
gość
8 lat temu
mam cztery koncerty z niemenem w świetnej jakości i nie moge tego nikomu pokazać przez tę walniętą babe.
gość
9 lat temu
jaka zachłanna kobieta mąż sie w grobie przewraa.jestem kobietą i twierdze ze baby sa okrutne zawistne i wredne.nie sztuka mie wroga a przyjaciela...ale w dzisiejszych czasach u kobiet chyba to nie jest mozliwe
gość
9 lat temu
pani niemen ma kase ale nie ma klasy
bystra
9 lat temu
Zachowanie M.N --jest okazem zazdrości skąpstwa no i braku kultury .Niemen tworzył dla ludzi ..a nie do szuflady i nie dla majątku . Kochał naprawdę tylko Faridę !i to cała prawda !!skadam zasłużony HOŁD Wiekiemu artyście .
gość
9 lat temu
chora kobieta
Staszek.
9 lat temu
Nie osądzajcie Małgosi Niemen zbyt pochopnie.To Czesław Niemen-Wydrzycki nie zadbał o rodzinę,o swoje nagrania! Prawie wszystkie jego pieśni,piosenki,nagrania-są dostępne dla wszystkich,bo 20 lat minęło,od ostatniego nagrania Niemena (kocham go do dziś,jako piosenkarza z Bialorusi),takie podobno są procedury,,ja nie wiem! Jego córka powinna śpiewać jego pieśni,,więc zostałoby w rodzinie.Ja mam jego nagrania na taśmach,kasetach, w pamięci itp.To był mój Idol!
gość
9 lat temu
Zawzięte b****o
gość
9 lat temu
...no to jak jest ? czy tej p***d...ej babie i jej córce szansonistce chodzi o pamięć po artyście, czy o pieniądze.
gość
9 lat temu
Co za pazerne wstretne b****o Niemen jest nasz i zasluguje na to zeby jego tworczosc byla w zech obecna i dobrze ze przegrala.
gość
9 lat temu
Chyba tej pani Niemen już troszkę odwala. Przesadza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie