Trwa ładowanie...
Przejdź na

Donatan: "Katolicyzm jest wiarą przyniesioną. TO OBCA KULTURA!"

724
Podziel się:

Raper i producent tłumaczy swój sukces. "Kościół Katolicki chce nam wmówić, że przed chrystianizacją Polacy siedzieli na drzewach i jedli żołędzie".

Donatan: "Katolicyzm jest wiarą przyniesioną. TO OBCA KULTURA!"

Hip hopowy producent Donatan popularność zdobył dzięki odkryciu komercyjnej strony słowiańskiej historii Polski. Wypromował również niejaką Kamilę Smogulecką, 17-letnią modelkę występującą pod pseudonimem "Luxuria Azaroth". Zaproszono ją nawet do Dzień Dobry TVN, gdzie przyznała, że "inspiracją" jest dla niej Doda. Zobacz: 17-letnia modelka: "PLUJĘ SZATANOWI W RYJ!"

Nowy teledysk Donatana pt. My Słowianie, nagrany wraz z nieznaną bliżej wokalistką Cleo, ma już ponad 20 milionów wyświetleń na YouTube, a tzw. "media opiniotwórcze" ogłosiły z tej okazji renesans polskiej kultury ludowej. W nowym numerze Wprost znalazł się wywiad z Donatanem, który tłumaczy, dlaczego odniósł tak wielki sukces.

Mamy we krwi te same co nasi przodkowie upodobania, mamy tę samą spuściznę muzyczną i kulturową. Poza tym każdy lubi słuchać o sobie. Niezależnie od tego jak bardzo polscy artyści będą się starali żeby być zachodni czy amerykańscy, to zawsze będzie sztuczne, przeklejone. To jest przeszczep, który do końca nigdy się nie uda. Ja daję naszą, naturalną, zdrową i łatwo przyswajalną tkankę - mówi producent i dodaje, że to Kościół Katolicki kazał nam zapomnieć o naszej bogatej historii i przodkach:

Nasza kultura jest piękna, trzeba o niej mówić. Spójrz, w szkole uczysz się o Egipcjanach, Rzymianach, Sumerach, a niczego nie dowiadujesz się o nas samych. Duża w tym rola Kościoła Katolickiego, który chce nam wmówić, że przed chrystianizacją Polacy siedzieli na drzewach i jedli żołędzie. Narracja jest taka, że Słowianie byli prymitywni, a wyższą kulturę przyniósł nam św. Wojciech. Ten, który paląc ludzi zmuszał ich do przejścia na wiarę nie będącą naszą wiarą narodową. Katolicyzm jest wiarą przyniesioną. Kościół w Polsce to ambasadorstwo na rzecz zupełnie obcej kultury.

Zgadzacie się z nim?

Zobaczcie teledysk:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(724)
gość
11 lat temu
nie znoszę tej piosenki!
gość
11 lat temu
Katolicyzm jest sprowadzony z zachodu ale to wiara a nie kultura
Gość
11 lat temu
Mnoe soe najbardziej podobała klaszczaca Pienkowska Buhahaha
niekumata
11 lat temu
Teraz byle g***o bedzie na topie, cycki, tylek, pornosowki wzrok, ulewajace sie plyny z ust... ZENADA! Swiat schodzi na psy, strach sie bac co bedzie pozniej..
gość
11 lat temu
To oczywista oczywistość!
Najnowsze komentarze (724)
belstaff outl...
9 lat temu
belstaff discount guns website belstaff outlet stores uk
USA
10 lat temu
Cqm45e Thanks for the blog.Really thank you! Awesome.
pliki midi
10 lat temu
Każdy,kto ma choć odrobinę rozumu i muzycznego natchnienia,doceni wartości jakie niesie ze sobą ta muzyka i przede wszystkim TEKSTY,TEKSTY I jeszcze raz TEKSTY..Ja ze swej strony dziękuję Bogu,że? mogłem być świadkiem tej ,,kultowej" epoki. pliki midi
podkłady
10 lat temu
Can someone recommend a free MIDI file-making program? podkłady
Albert
10 lat temu
Święta prawda!
gość
11 lat temu
Wy młodzi strasznie krytykujecie Boga, kościół, ale może przyjść taki dzień, że będziecie jeszcze za tym płakać. Tusk i PO mieszają wam w głowach, i cieszą się, że będą u nas mieszkać Azjaci i Arabowie, ale nie wiecie co was czeka.
gość
11 lat temu
poczytajcie ostrzezenie.com.pl
gość
11 lat temu
i ten g****k śpiewa hip hop. No pełna yntylygencya
gość
11 lat temu
jasne, lepiej nam wierzyć w matkę ziemię i oddawać hołd drzewom
gość
11 lat temu
bo sam Donatan nie wzoruje się na kulturze zachodniej w wiszących gaciach i czpeczce z prostym daszkiem XD o zgrozo! ale kawałek lubię...
Marta
11 lat temu
Polecam produkty ze strony intymniej.pl. Działają ;)
gość
11 lat temu
ok zgodzę się ze religia jest przeszczepem, ale tradycyjny folklor opiera się w dużej mierze na katolicyzmie...
gość
11 lat temu
Lansowanie pół-Sowieta Donatana to przesada.Nie widzicie,że mowa w jego utworach w większości o Słowianach,a nie o Polakach?Donatan zapomina dodawać o braterstwie słowiańskim ale pod ruskim przywództwem.Znamy to już z historii.Przez to go tak niektóre środowiska lansują ciągle.Dajecie się na jego przyśpiewki nabierać jak kilku raperów?
gość
11 lat temu
wszystko spoko, tylko to epatowanie cycami na każdym kroku mnie mierzi
...
Następna strona