Trwa ładowanie...
Przejdź na

Maciej Nowak ostro o Kondracie: "EGOISTA, CHEŁPIĄCY SIĘ SWOIM BOGACTWEM"

261
Podziel się:

Marek Kondrat z okazji 25-lecia wolności szczyci się, że "wolność dało mu ING". "Bank jako szafarz i gwarant wolności? Egoizm, jako filozofia sukcesu?"

Maciej Nowak ostro o Kondracie: "EGOISTA, CHEŁPIĄCY SIĘ SWOIM BOGACTWEM"

Marek Kondrat od lat szczyci się publicznie swoim bogactwem, uprzywilejowanym stylem życia, tym, że żyje przez większość roku z dala od "mendowatej" Polski i nie czuje się raczej jej częścią. Miliony zarobione dzięki Polakom biorącym kredyty w ING zainwestował w handel winami. Finansowego sukcesu na pewno można mu pogratulować. Ale czy to powód, żeby zapraszać go regularnie do "mentorskich" wywiadów w Gazecie Wyborczej? Jest osoba, która ma co do tego wątpliwości.

Dość promowania Kondrata jako autorytetu i wzoru dla młodych ludzi ma znany krytyk teatralny i kulinarny, znacznie sympatyczniejszy i, zdaje się, inteligentniejszy od niego Maciej Nowak. W swoim nowym felietonie na e-teatr.pl podsumowuje bezrefleksyjne promowanie milionera-egoisty przez Gazetę Wyborczą:

Znany handlarz winami, wybitny aktor Marek Kondrat w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" tuż przed ostatnimi wyborami do Parlamentu Europejskiego, na pytanie, czy żyje w swojej wspólnocie, odpowiedział znamiennie: "Co najwyżej w mieszkaniowej, i to tak sobie". Również kwestię wolności, której 25-lecie tak pompatycznie dziś obchodzimy, rozumie w sposób specyficzny: - "... w 1998 r. podjąłem współpracę z ING. To mi dało prawdziwą wolność, która teraz procentuje, dało mi rzeczywiście możliwość wyboru". Kilka lat wcześniej na festiwalu Przystanek Woodstock wygłosił z kolei zdanie: "Polska nie jest najważniejsza. Najważniejsze jest nasze życie. Bo ono jest jedno. Jeżeli będziemy zadowoleni z życia, to Polska też na tym zyska". Bank jako szafarz i gwarant wolności? Egoizm, jako filozofia sukcesu? Gdzie się podziały wspólnotowe ideały, wygłaszane przed ćwierćwieczem? Jak bardzo trzeba być pozbawionym empatii, by przed milionami swoich widzów chełpić się własnym bogactwem i demonstrować obojętność na wszelkie postawy społecznościowe? A może wypowiedź Marka Kondrata traktować trzeba jako eksces, jako pogląd faceta zniechęconego życiem stadnym? Obawiam się, że nie. Przecież dokładnie podobny tonem mówił o osiągnięciach ostatnich lat Michał Żebrowski w słynnej rozmowie z Pawłem Demirskim w TVN.

KOMENTARZE
(261)
gość
8 lat temu
No niestety, ale taka jest prawda. Bo co to za wolność za tysiąc z kawałkiem.
gość
8 lat temu
nie wiem czy egoista, ale wiem że lubi WNUCZKI :D
gość
8 lat temu
kasa=wolność...tak się niestety uważa
Gość
8 lat temu
Prawda:-)
gość
8 lat temu
Jedna z mądrzejszych krytycznych wypowiedzi o celebrycie-cyniku Kondracie w ostatnich latach.Bez wyzwisk deklasowania i chamstwa. Brawo panie Macieju!
Najnowsze komentarze (261)
malinka
5 lata temu
Z**b... pe ał męska dzi ka
gość
6 lat temu
nie kupujcie win sprowadzanych przez firme Kodrata to siki robione na masową skale maja tyle wspólnego z winem co g****o z czekoladą
gość
7 lat temu
Kondrat ma racje
gość
7 lat temu
powiedział co wiedział - niech ten o****h nowak odda biedniejszym skoro taki empatyczny
gość
7 lat temu
Wielki znawca się znalazł. Tłusty spaślak - tak nie wygląda przeciętny polak , tylko obżartus,którego na wszystko stać. Lepiej niech zamilknie, bo przemawia przez niego zwykła zazdrość. Z takim brzuchem raczej do reklamy nie dostanie się.
gość
7 lat temu
ma racje - a s****wo katolom to niepasuje, bo byli wychowani inaczej i nie wierza w siebie
Gość
7 lat temu
Kondrat ma rację. W dzisiejszych czasach wolność uzyskuje się poprzez niezależność finansową czyli bogactwo (normalna praca jest niepewna) a na kraj który niesie tylko destrukcję i na g***i wycofany naród (fanatyków religijnych) nie ma się co patrzeć.
gość
7 lat temu
tlusty wieprzu nowaku, gdybys mial jego talent i wdziek to moze tobie ING by zaproponowal te reklamy, a tak mozg ci obrosl tluszczem i bredzisz z zazdrosci oblesny pedale
gość
8 lat temu
on jest obrzydliwy ,taki stary ,rozmazany kurdupel.Jak go widzę w tv ,to przełączam kanał.
gość
8 lat temu
To może wyśledzisz swój rozum, bo chyba Ci się gdzieś zapodział.
gość
8 lat temu
ja i tak go lubie
gość
8 lat temu
dziwie się tym co w tym banku mają konta i ich skubią .. a taki tam lemingów ogłupia, i dobrze, niech się maja z pańska, że są idiotami, tak trzymać .... czemuś biedy, boś g***i, a czemuś g***i boś biedy, bo taki bank wybrałeś i dziada umysłowego sfinansować...
gość
8 lat temu
Jako aktor to spoko , ale jako czlowiek to cwaniaczek , i w d***e mu sie poprzestawialo od tego bogactwa i wyrwal mloda Turnalowa a zostawil zone , dla mnie to cham, a Turnalowa to na kase leci i jest brzydka jak psi ch*j
gość
8 lat temu
Znany handlarz winami,;-)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie