Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wiśniewski o Williamsie: "BYŁEŚ BOHATEREM, CZY TCHÓRZEM?"

463
Podziel się:

Michał porównuje śmierć aktora do samobójstwa swojego ojca. "Wiem z autopsji, że zawsze gdzieś na końcu tunelu jest światło"...

Wiśniewski o Williamsie: "BYŁEŚ BOHATEREM, CZY TCHÓRZEM?"
bESyYtEB

Niespodziewana śmierć Robina Williamsa poruszyła całe środowisko, które od lat znało i ceniło wybitnego aktora. W Polsce samobójstwo Williamsa wywołało nagle falę wspomnień: pragnący lansu celebryci zaczęli przypominać sobie o sytuacjach, w których poznali lub chociażby przelotem spotkali aktora. Poruszone były zwłaszcza Anna Nowak-Ibisz oraz Izabella Miko.

bESyYtED

Teraz głos zabrał Michał Wiśniewski, który na swoim blogu porównał śmierć Williamsa do... samobójstwa swojego ojca w 1988 roku. Przeczytajcie, jak odbiera postać aktora:

Jego role filmowe to dopracowany do perfekcji spektakl, który jak mniemam nie do końca był jego spełnieniem. Ale przynosił mu przysłowiowe "złotówki", za które mógł żyć dostatnio - filozofuje Michał. Używki dopełniają finałowej sceny ale nie są jak mi się wydaje bezpośrednią przyczyną bo wiem z autopsji, że zawsze "gdzieś na końcu tunelu jest światło". Pytanie czy chciał dojść i je zobaczyć. Zapewne nie - bo zrezygnował.

Według Wiśniewskiego, w tragicznej śmierci Williamsa istnieje pewna analogia:

Jak mój tata, który był wybitnym kopistą, podrabiał do perfekcji dzieła mistrzów malarstwa. Ale nie spełniał się indywidualnie zgodnie z tym co działo się w jego głowie. Jedynymi indywidualnymi pracami jakie się zachowały są prace z więzienia w formie listów i rysunków do mnie i do brata. Wydaje mi się jednak, że popełniając samobójstwo w wieku 37 lat zdawał sobie sprawę z tego, że odkupował tymi listami tylko swoje winy, każdym naszym portretem zyskiwał swoim dziełem a nie postawą.

bESyYtEJ

Potem Wiśniewski wspomina innych wielkich artystów, którzy przegrali z nałogiem i popełnili samobójstwo. Obiecuje, że "symbolicznie spuści wpier*ol" Janis Joplin, Kurtowi Cobainowi i Ryśkowi Riedlowi:

_Tobie Robinie również. Bo żegnanie się z córką było wzruszające, ale to się leczy. Byłeś bohaterem czy tchórzem, który uciekł przed walką o życie ? Sam nie wiem. Mam piątkę dzieci i nie wiem czy bym się na to zdobył. A jest mi często źle. Kocham._

Przypomnijmy, w jaki sposób Michał bronił swojego pijanego kolegi po fachu. Zobacz: Wiśniewski o pijanym Panasewiczu: "Ludzie tego oczekują!"

bESyYtEK
bESyYtFe
KOMENTARZE
(463)
gość
7 lat temu
depresja jest straszna :(
gość
7 lat temu
Wiśnia daj se spokój!
gość
7 lat temu
ależ on jest tragiczny...
bESyYtFf
gość
7 lat temu
Nie żyje, to nie żyje. Na kij drążyć temat? Wiśniewski chce zabłysnąć, bo coś cicho ostanio było..
gość
7 lat temu
Coz za filozofia Wisniewski, ty lepiej pytan nie stawiaj na ktorych odp. nie ma bo jeszcze nam myslicielem zostaniesz
Najnowsze komentarze (463)
gość1992
7 lat temu
,,Mam piątkę dzieci" - chyba ominęła mnie informacja o piątych narodzinach :D.
gość
7 lat temu
Depresja jest strasznym cierpieniem psychicznym, czlowiek chory czuje sie jak zaszczute zwierze i nie wierzy ze taki leczony stan minie po kilku miesiacach, nie widzac szans na poprawe takiego samopoczucia i zdajac sobie do tego sprawe jakim jest sie ciezarem dla bliskich, poniewaz w depresji czlowiek nie jest w stanie nic zrobic, caly czas czuje ze nie ma sily , czesto podemuje decyzje ze nie chce takim zyc, ze jest bezuzyteczny .. Mysli samobojcze przesladuja chorego. Wiem , bo mialam kilka razy stan depresyjny. To nie jest tchorzostwo tylko uwolnienie sie ze strasznego cierpienia.
gość
7 lat temu
Wisniewski! poskladaj swoja psychike a nie zabieraj glosu tam gdzie nikt cie nie chce sluchac! Znalazl sie znawca od medycyny.....g****k i nic wiecej!!!!
gość
7 lat temu
Wisniewski! poskladaj swoja psychike a nie zabieraj glosu tam gdzie nikt cie nie chce sluchac!
gość
7 lat temu
nie ma sensu odzywać się do idioty ... oczywiście mam na myśli wiśniewskiego...
gość
7 lat temu
on nawet nie wie kto to był Williams
gość
7 lat temu
Potłuczony czy co ???
gość
7 lat temu
On już niech zamilknie a nie pierdzieli
bESyYtEX
gość
7 lat temu
o niebo lepiej w tych wlosach niz w tm czerwonym g*****e
gość
7 lat temu
zwykły d**ek, ciekawe czy dziecmi sie zajmuje a ma ich 4
gość
7 lat temu
odważny się znalał po tobie wiśnia mało kto będzie płakał miałeś 5 minut a ON BYŁ SUPER CZŁOW{EKIEM AKTOREM
Gość
7 lat temu
a kim jest ten przebieraniec, żeby robić analizy psychologiczne wybitnemu artyście, no i to porównywanie do pensjonariusza zakładu penitencjarnego, tu "ambasador kiczu", zdecydowanie przesadził.
Sewer
7 lat temu
Michał,kocham Cię,ale tutaj nie masz racji lub jesteś nieszczery.
gość
7 lat temu
Wiśniewski, zamknij się. Każdy ma prawo pożegnać zmarłego jak chce, ale publiczne wystawianie diagnozy na wspaniałym człowieku, który od lat walczył z głęboką depresją i nałogiem, jest poniżej pasa. Ucisz się i wspominaj Robina w głowie, gdzie nikt nie może słyszeć twoich pierdół.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESyYtFQ
bESyYtFR
bESyYtFS
bESyYtFT
bESyYtFU
bESyYtFz