Trwa ładowanie...
Przejdź na

Adwokat Waśniewskiej odwoła się do Sądu Najwyższego?

411
Podziel się:

Dzieciobójczyni została wczoraj skazana na 25 lat, ale obrońca wciąż chce udowodnić jej niewinność...

Adwokat Waśniewskiej odwoła się do Sądu Najwyższego?

Katarzyna Waśniewska została wczoraj skazana na 25 lat pozbawienia wolności za zabicie swojej córki Madzi. Sąd Apelacyjny w Katowicach podtrzymał wyrok sprzed roku, kiedy to Katowicki Sąd Okręgowy uznał, że Waśniewska w styczniu 2012 roku udusiła własne dziecko. Wyrok jest prawomocny i oznacza, że od tej pory można używać pełnego imienia i nazwiska Waśniewskiej. Sąd zdecydował także, że dzieciobójczyni może ubiegać się o powrót na wolność dopiero po upływie 20 lat.

Wyrok nie zadowolił najwyraźniej obrońcy Waśniewskiej, mecenasa Arkadiusza Ludwiczka, który zapowiedział, że rozważa... kasację do Sądu Najwyższego.

Na pewno cele, które sobie założyliśmy, nie zostały osiągnięte. Wyrok jest prawomocny i wykonalny. Jako obrońca i obywatel, ja i moja klientka, musimy szanować obowiązujące prawo - powiedział po zakończonej rozprawie. Natomiast myślę, że to nie zamyka polemiki merytorycznej w tej sprawie, bo jak sąd nas uprzedził, przysługuje nam jeszcze jeden środek, mianowicie kasacja.

Prawnikowi chodzi najprawdopodobniej o to, że proces miał charakter poszlakowy, co oznacza, że odpowiednie dowody i zeznania utworzyły ciąg zdarzeń tak poważnie obciążający Waśniewską, że niemożliwe było jej uniewinnienie. Jak podkreślała sędzia Bożena Summer-Brason kluczowe były pamiętniki dzieciobójczyni, w których przeczytano, że nie chciała mieć dziecka. Na kilka dni przed dokonaniem zbrodni Waśniewska sprawdzała w Internecie, w jaki sposób można uśmiercić niemowlę oraz ile kosztuje jego pochówek.

Sprawa Waśniewskiej toczyła się przed sądami od lutego 2013 roku. Powodem pierwszego odwołania był młody wiek oskarżonej (w chwili zbrodni miała zaledwie 21 lat) oraz fakt, że wcześniej nie była karana.

Czy tym razem będzie podobnie?

KOMENTARZE
(411)
gość
7 lat temu
ona jest potworem!!! powinna dostac kare smierci! oko za oko..
Gość
7 lat temu
obronca chce zarobic. Nie wierze by sadzil ze jego klientka jest niewinna.
gość
7 lat temu
Taka rola adwokata,ze powinien bronic do konca ....nawet morderce.Wcale sie nie dziwie,bo taka praca.Ona juz nie wyjdzie kicia,i tak.
gość
7 lat temu
powinni ją powiesić
Gość
7 lat temu
Powinna dostac dozywocie!
Najnowsze komentarze (411)
gość
7 lat temu
kiedy takich prawników zaczną wyrzucać na zbitą mordę i pozbawią prawa wykonywania zawodu.
Gość
7 lat temu
Oby nie kasacja bo ta gnida będzie chciała kasę od nas za odsiadke,juz i tak za nasze je i korzysta z wody,chyba za dzieciobójstwo powinna być kara śmierci ta baba jest niebezpieczna
marta
7 lat temu
panie mecenasie czy pan jest w stanie spojrzeć w lustro?
gość
7 lat temu
szkoda pieniędzy podatników na kolejna rozprawę sądową .....jest winna i to nic nie zmieni ...niech polskie sądy zajmą się kolejnymi przestępcami bo i tak za długo toczyło się postępowanie śledcze...
SKRZYWDZONY
7 lat temu
Panie Mecenasie ? Czy Pan sie nie wstydzi za siebie jako Adwokat co Pan broni ? Wiem,ze ten zawod jest bestrzelnoscia. Nie powinien istniec wogole.
gość
7 lat temu
tylko 25 lat? cóż za sprawiedliwość.. do piachu z tą kur*ą!
Bernard
7 lat temu
"Mama Madzi" czyli powrót starego dobrego tematu zastępczego .
gość
7 lat temu
na szubienice
gość
7 lat temu
Na jej temat to już nawet szkoda pisać. Ta bestia powinna zdychać, ale obrońca!!!!! co to znaczy dzisiaj bronić człowieka w Sądzie? czy to oznacza że obrońca ma prawo domagać się np. uniewinnienia morderczyni? czy nie powinien bronić by dostała sprawiedliwy lub mniejszy wyrok (np. 100 lat w więzieniu zamiast kary śmierci?). A teraz każdy obrońca wnosi o uniewinnienie choć poszlaki zdecydowanie wskazują na zbrodnię. Jakim trzeba być człowiekiem by bronić kogoś kto zabił malutkie dziecko? To jest chore.
gość
7 lat temu
oko za oko ząb za ząb
gość
7 lat temu
Przywiązać do samochodu i ciągnąć po bruku dzieciobójczynię - niech Madzia ją straszy co noc przez 30 lat [*] [*] Słodki Aniołeczek Madzia :):)
gość
7 lat temu
Ciekawe kto placi temu adwokatowi i kto pokrywa koszty procesu.
gość
7 lat temu
Powinna dożywocie dostać by więcej nie oglądać nie oglądać tego Potwora!
gość
7 lat temu
widzicie to pierwsze zdjęcie??????? Brak słów .....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie