Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ziobro o Polańskim: "Dopuścił się ohydnego przestępstwa"

344
Podziel się

"Jestem przekonany, że gdyby to dotyczyło kogoś innego, kto nie ma takich wpływów, jego los byłby zupełnie inny".

Ziobro o Polańskim: "Dopuścił się ohydnego przestępstwa"
bDIxrrmJ

Roman Polański zapowiedział kilka dni temu, że od najbliższej wiosny będzie spędzał dużo czasu w Polsce. Planuje bowiem nakręcić nowy film i, jak twierdzi, "pokazać ojczyznę swoim dzieciom". W związku z tym chciałby gwarancji bezpiecznego poruszania się po kraju, bez ryzyka aresztowania i ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, które od 36 lat ścigają go za gwałt analny na 13-latce. Wszystko wskazuje na to, że reżyser faktycznie może czuć się w Polsce swobodnie - jak na razie prokurator odstąpił od aresztu, mimo żądań strony amerykańskiej i powoływania się na międzynarodową umowę pomiędzy naszymi krajami. Były poseł, obecnie adwokat, Roman Giertych zauważa, że Polański jest chroniony ze względu na swoje pieniądze i sławę, a prokuratura popełniła poważny błąd. Zobacz: Giertych o Polańskim: "Nie może być tak, że jak ktoś JEST BOGATY, TO MOŻE GWAŁCIĆ"

Podobnego zdania jest były minister sprawiedliwości w rządzie PiS, Zbigniew Ziobro. Jak twierdzi, gdyby chodziło o "zwykłego" człowieka, dawno znajdowałby się na terenie USA. Polańskiemu jednak wolno więcej, nawet z 13-latkami.

Widać tutaj, że nie mamy do czynienia z przysłowiowym Kowalskim, ale z panem Polańskim - podkreślił w TVP Info. Jestem przekonany, że gdyby to dotyczyło kogoś innego, kto nie ma takich wpływów, jego los byłby zupełnie inny. W Stanach Zjednoczonych jest takie prawo, które mnie się bardzo podoba, że przestępstwo o charakterze seksualnym wobec dzieci w ogóle się nie przedawnia i polskie państwo ma obowiązek wydać, nawet jak na terytorium Polski sprawa się przedawniła. Pan Polański dopuścił się ohydnego przestępstwa, bo dotyczyło ono osoby nieletniej.

bDIxrrmL

Przypomnijmy, że polskie "autorytety moralne" od lat powtarzają, iż 13-letnia Samantha Gailey "sama weszła Polańskiemu do łóżka" oraz została do jego willi "przyprowadzona przez matkę". To najwyraźniej zdejmuje z "wybitnego reżysera", całą odpowiedzialność.

bDIxrrmR
bDIxrrnm
KOMENTARZE
(344)
gość
6 lat temu
może Polański swoją córkę wystawi staruchowi
gość
6 lat temu
Kocham Romka !
gość
6 lat temu
Pan Ziobro ma racje tępić pedofilów a wy zniego robicie gwiazde do p*****a i wykastrowac zboczenca
bDIxrrnn
OLA
6 lat temu
moj ojciec mnie bije pasem po twarzy i kopie zamyka mnie w komorce i g****i
kristoferek
6 lat temu
panie zbyszku panskie zdanie juz nikogo nie interesuje.Jak pan chce zrobic cos dobrego dla polski to niech pan zrobi tak ze zniknie. WOW beda pisac Ziobro czarodziej.
Gośc
6 lat temu
Ziobro do polityki bo nie wyglądasz z oczu za dobrze
gość
6 lat temu
Jak najszybciej powinien zostać wydany Amerykanom cyniczny, stary gwałciciel.
gość
6 lat temu
gdyby był człowiekiem i miał choć trochę honoru to by się nie migał i nie pokazywał jakie jest to sądownictwo, że gdy się ma kasę i plecy to się za nic nie odpowiada
gość
6 lat temu
a pan ziobro odpowiedzial za swoje przewinienia? kto pamieta ukartowane oskarrzania lekarzy o lapowki i aresztowania w pracy? na zachodzie takie rzeczy sie ie zdarzaja,bo najpierw komus trzeba dowodnic wine. a nie,ze sie go aresztuje. po latach wyszlo,ze lekarz byl niewinny. a karere mu zniszczo!!!
gość
6 lat temu
za d**e i to p*****a na 25 lat zboczeniec
gość
6 lat temu
Dlatego go nie aresztowano, ponieważ jest bardzo bogatym Żydem
gość
6 lat temu
to zero niech sie nie wypowiada za blide powinien isc do p*****a na dozywocie
gość
6 lat temu
Błaźnimy się na cały świat takimi zachowaniami zamiast pokazać, że żyjemy w NORMALNYM, CYWILIZOWANYM kraju, w którym kara się winnych, a nie nagradza oklaskami i usłużnym skinieniem głowy. W*n z tym!
bDIxrrnf
gość
6 lat temu
Panie Ziobro ,to pan nie wie ze swiat sie dzieli na rownych i rowniejszych pan jest ten przecietny
...
Następna strona
bDIxrrnH