Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zuckerberg: "Kilka lat temu ekstremiści chcieli SKAZAĆ MNIE NA ŚMIERĆ"

132
Podziel się

Facebook odmówił zablokowania treści, które miały obrażać Mahometa...

Zuckerberg: "Kilka lat temu ekstremiści chcieli SKAZAĆ MNIE NA ŚMIERĆ"
bDoMMfLp

Nie cichną echa po zamachu na redakcję _**Charlie Hebdo**_ w Paryżu, do którego przyznał się jemeński oddział Al-Kaidy. Dwóch zamaskowanych napastników, braci Said i Cherif Kouachi, zamordowało 12 osób - 10 pracowników tygodnika oraz dwóch policjantów. Obława na zamachowców trwała dwa dni, a szturm podparyskiej drukarni, w której się ukryli, przeprowadzono dokładnie w tym samym czasie, co szturm na koszerny supermarket w samej stolicy. Tam dwoje młodych terrorystów, powiązanych z braćmi Kouachi, przetrzymywało kilkanaście osób.

Do sytuacji odniósł się właśnie Mark Zuckerberg, który na swoim facebookowym profilu wspomniał incydent sprzed czterech lat. Wtedy pakistańscy ekstremiści grozili mu śmiercią za odmowę zablokowania w jego serwisie treści obrażających Mahometa. Redakcja Charlie Hebdo zginęła, gdyż publikowała karykatury przedstawiające proroka (a także przywódców i świętych wszystkich innych religii, papieży, prezydentów, głowy państw, celebrytów...).

Pakistańskim terrorystom nie spodobała się również zorganizowana na Facebooku akcja Everybody Draw Mohammed Day, mająca na celu walkę o wolność słowa i przekonań.

bDoMMfLr

Kilka lat temu ekstremiści w Pakistanie walczyli o skazanie mnie na śmierć, gdyż Facebook odmówił zbanowania treści o Mahomecie, które miały ich obrażać - napisał Zuckerberg. Trwaliśmy przy naszym zdaniu, bo odmienne opinie - nawet, jeżeli niektóre z nich są obraźliwe – sprawiają, że świat staje się lepszym i bardziej interesującym miejscem. Przypominam to sobie w atmosferze niedawnego ataku i wiem, że właśnie to wszystko powinniśmy odrzucić - grupę ekstremistów, próbujących zmienić głosy i opinie wszystkich innych ludzi na świecie.

Niestety, sytuacja we Francji wydaje się być naprawdę poważna, a podobnych zamachów spodziewają się również Brytyjczycy i Niemcy. Jeden z największych francuskich krytyków Islamu, pisarz Michel Houellebecq, wyjechał z Paryża w obawie o swoje życie po premierze nowej książki krytykującej Muzułmanów... Zobacz: Michel Houellebecq wstrzymał promocję książki o Islamie! Wyjechał z Paryża!

bDoMMfLx
bDoMMfLS
KOMENTARZE
(132)
Gość
6 lat temu
Ma rację. Straszna tragedia.
gość
6 lat temu
Zuck trzymaj sie!
gość
6 lat temu
za co? za założenie fejsbuka, na którym ekstremiści teraz sięumawaiją????
bDoMMfLT
gość
6 lat temu
Ciekawe czy zbanowania tresci antysemickich też by odmówił?
Gość1306
6 lat temu
Nie wiarygodne co sie dzieje
Najnowsze komentarze (132)
gość
6 lat temu
chore co religia wyrabia z ludźmi...
gość
6 lat temu
Bronią swojej religii z zakrytymi gębami...taka ich odwaga!!!!
gość
6 lat temu
kobieta ktora wsrala takie g***o jak ci terrorysci powinna isc do wiezienia
gość
6 lat temu
Muzulmani w*n z Europy!!!
gość
6 lat temu
dobrze ze tylko na smierć a nie gwałt analny
gość
6 lat temu
i po h... ten FB komu? Ludzie od tego debilowacieja i juz nie umieją ze sobą rozmawiac face 2 face
Ellza
6 lat temu
A może czas zacząć napiętnować tą religię,zabronić jej bycia w cywilizowanym świecie?Jak tak bardzo chcą swojej wiary to niech ją stosują u siebie a nie w krajach które propagują równość,wolność,tolerancję.Niech się zamkną u siebie i nosa nie wyściubiają poza granice!Niech tam mieszkają i nie wyjeżdżają do Europy,Ameryki i nie narzucają nam swojej religii!Zachowują się jak Jehowy!Nie mam nic przeciwko Mahometowi i innej religii ale to,że muszę uważać na to z czego mam się śmiać i czego przestrzegać to jest już chore!Nigdy tego nie powiedziałam ale teraz powiem!Jestem za wydaleniem tych ludzi z krajów tolerancyjnych! To jest religia nienawiści i bezprawia,i skoro mają takie zasady to niech zostaną u siebie!
Gość
6 lat temu
S*******ny chcą opanować świat...
bDoMMfLL
gość
6 lat temu
jeśli katolickich bogów się ośmiesza to jest wrzawa a jak inne religie to wolno? Nie popieram terroru oczywiście ale nie dziwię się, że byli urażeni.
gość
6 lat temu
napiszcie ze dzis byl tez zamach (podpalenie) w Niemczech!!!
gość
6 lat temu
Jedną noga w wojnie religijnej jesteśmy - teraz przydaliby się krzyżowcy...bo jak można od kogoś wymagac cywilizacyjnych negocjacji jak oni żyją zgodnie z systemem i zasadami z VII w. i nie chca zmian tylko chcą ogarnąć cały świat. Niezła strategia polityczna a zrobiła się i religijna. Po cichutku po malutku muzułmanie weszli do kraju, pozakładali rodziny, popłodzli parę pokoleń. W Paryżu więcej obcokrajowców niz rdzennych francuzów. Europejczycy się tak nie płodza stanowią mniejszość w swoim własnym kraju!
Gość
6 lat temu
Brudasy w*n z Europy!!!!! Islam stop!!!!
Jola 7
6 lat temu
Jak twierdzisz że obrażanie uczuć religijnych oraz samych osób powoduje że świat jest lepszy i ciekawszy to chyba nie wiesz co mówisz . Masz ten świat lepszy , swoim postępowaniem wywołaliście tylko nienawiść i za to będziecie płacić. Nie jestem za mordowaniem bezbronnych ludzi i w ogóle za karą śmierci ale miarka się przebrała to nie katolicy którzy nadstawiają drugi policzek może to was nauczy szacunku dla innych wyznań i poglądów
gość
6 lat temu
boję się islamistów nie chce ich w Polsce
...
Następna strona
bDoMMfMn