Środa o Durczoku: "Latami CHRONI SIĘ NIEUDACZNIKÓW, bo to koledzy po fachu"

471
Podziel się

"W USA dziennikarze, którzy mają poważną zawodową wpadkę, odchodzą sami z zawodu. W Polsce kobiety zaciskają zęby i latami znoszą obleśnych szefów".

Środa o Durczoku: "Latami CHRONI SIĘ NIEUDACZNIKÓW, bo to koledzy po fachu"

Profesor Magdalena Środa udzieliła wywiadu Super Expressowi, który od pierwszej publikacji tygodnika Wprost na temat Kamila Durczoka, manifestuje solidarność z dziennikarzem. Środa mówi, że tego właśnie nie rozumie. Przyznała, że utożsamianie interesu środowiska, w tym przypadku dziennikarskiego, z ukrywaniem przez niego błędów kolegów, jest wielkim kłopotem i szkodzi wszystkim.

To dziwne rozumienie interesu. Interesem korporacji powinno być pozbywanie się ludzi, którzy budują jej zły wizerunek - komentuje w tabloidzie. Na dobry wizerunek składają się m.in. przejrzystość zasad, działania antydyskryminacyjne, równe traktowanie, a nie mobbing czy molestowanie. W USA dziennikarze, którzy mają poważną zawodową wpadkę, odchodzą sami z zawodu, by ochronić wizerunek korporacji, u nas, w różnych zawodach, latami chroni się nieudaczników, bo to koledzy po fachu.

Jak sugeruje Środa, koledzy broniący Durczoka, mogą sami mieć coś na sumieniu, bo molestowanie to w Polsce zjawisko powszechne, a żadna państwowa instytucja nie pomaga kobietom skrzywdzonym przez szefów:

Myślę, że mogło być nawet gorzej. I nie dotyczy tylko jednego dziennikarza czy tego środowiska. Molestowanie jest wszechobecne! Po historii w TVN wiele kobiet wzrusza ramionami i mówi: "wszędzie tak jest!". Bo wszędzie kobiety mają niższe stanowiska, pensje, niemal wszędzie zarządzają nimi panowie, traktujący je jako obiekty seksualne. I myślą, że to normalne i że kobietom sprawia przyjemność. A te, bojąc się utraty pracy, zaciskają zęby i latami znoszą obleśnych szefów, którzy traktują siebie jak bardzo atrakcyjnych macho. A Państwowa Inspekcja Pracy sprawia wrażenie instytucji, w której większość nie rozumie tego, że kobiety w pracy nie mogą być traktowane jako obiekty seksualne.

Przypomnijmy, co mówiła wcześniej o "negatywnej solidarności" zawodowej, którą widać przy okazji skandalu w TVN-ie: Środa o "sprawie Durczoka": "Ofiary nie są traktowane serio! ULEGNĄ ALBO WYLECĄ"

KOMENTARZE
(471)
JP2GMD
5 lata temu
ludzie milczą, bo boją sie utraty pracy, a to jest równoznaczne w tym chorym kraju z poważnymi problemami finansowymi
Gość
5 lata temu
Bardzo dobrze powiedziane. Szacunek dla takiego podejścia do sprawy.
gość
5 lata temu
a ja mam to gdzies od rokus kosze 13 tysiecy na miesiach, siedzac w gaciach przed komputeremv nie tylko ja tak zarabiam chociazby tutaj: almeric.pl moge pracowac kiedy chce kruche
gość
5 lata temu
Ciekawe czy Dereszowską też łapał za pośladek!
Gość
5 lata temu
Środa ma rację. I odwagę. Jako jedna z nielicznych cały czas była po stronie ofiar, nie oprawcy Durczoka
Najnowsze komentarze (471)
wacek Durczok...
5 lata temu
Kosciol tez latami chronil swoich ksiezy molestatorow gwlacicieli..Poicja chroni swoich kolesiow policjantow jak ich na czyms przylapie..przenosza tylko na inne stanowsko..tak juz jest od lat zmowa milczenia..wszedzie w kazdym zawodzie ,lekarz chroni lekarza..kazdy kogos kryje bo ma tym interes myslac a jak mnie na czyms przylapia to kolesie mi pomoga,,I tak TvN kryl Durczoka i jego wacka grasujacego seksoholicznie w calej Warszawie i wacek Durczoka wyszedl z rozporka sorry z szafy sorry..dzieki artykulowi we Wprost..bo wacek Durczoka zawsze szedl wprost na wprost! I to byo wprost maniakalne
Gość
5 lata temu
I kto jeszcze broni takiego kolesia?
Fen
5 lata temu
To jest morda genderystki z Kazachstanu. Wypłakuje się, bo nikt nie chce pokazywać tej gęby w żadnej TV, bo od razu spada oglądalność
gość
5 lata temu
Milczenie jest złotem - a może odwrotnie.
gość
5 lata temu
Dlaczego Durczok nie siedzi za posiadanie narkotyków,gdzie odciski palców na torebkach, gdzie zarzuty prokuratorskie ,przecież zwykły Kowalski byłby za kratkami,widać że medialni są pod innym prawem skandal i polska rzeczywistość ,,,kto bogatemu zabroni,,,,,
gość
5 lata temu
no juz taką środę czciałby kot molestować. I czawartek jej nie pomoże:)
gość
5 lata temu
zrobił karierę, bo miał raka (na wizji) ... i tyle w temacie. Woda sodowa uderzyła za mocno ...
gość
5 lata temu
Obleśny facet żygać się chce ,już nie mówiąc jakby łapy miał wyciągać.Faceci inteligętni ,przystojni nie robią takich żeczy głupich.A ON sami widzicie, czy dno może być głębsze.
gość
5 lata temu
oj kamil; kamil. burak jestes niestety. i p*****k.
kob
5 lata temu
brawo i jeszcze raz brawo
gość
5 lata temu
a ja mam to gdzies od rokus kosze 13 tysiecy na miesiach, siedzac w gaciach przed komputeremv nie tylko ja tak zarabiam chociazby tutaj: almeric.pl moge pracowac kiedy chce kruche
gość
5 lata temu
A ja kiedys na własne uszy słyszałem w tnv jak nasz bohater pouczał ...prezydenta Obamę. Proste..
gość
5 lata temu
Żałosne i samo zjawisko i kobiety, które na to pozwalają dla stanowiska i kasy. Jakby zaczęły zgłaszać na policję, albo po prostu, któraś dała takiemu "adonisowi" publicznie w mordę lub kopa w jaja to by się zaczęli liczyć z kobietami.
gość
5 lata temu
u mnie kata rodziny chroni sie latmiaa ofiare domowego kata latami pomaga sie unieszkodliwic
...
Następna strona