Trwa ładowanie...
Przejdź na

Palikot: "W razie wojny nie broniłbym ojczyzny! LEPIEJ SIĘ PODDAĆ"

528
Podziel się:

"W porównaniu z Rosją i tak nie mamy szans" - tłumaczy polityk.

Palikot: "W razie wojny nie broniłbym ojczyzny! LEPIEJ SIĘ PODDAĆ"

Janusz Palikot znalazł się w trudnej sytuacji. Z jego partii odchodzą najbardziej rozpoznawalni politycy, zaś w sondażach ma zaledwie 2 procent poparcia. On sam twierdzi, że we własnych sondażach ma 6 procent i w ogóle "sondaże liczą się dopiero na miesiąc przed wyborami". W najnowszym wywiadzie dla Wirtualnej Polski Palikot komentuje bieżącą sytuacje polityczną w Europie.

- Co by pan zrobił gdyby teraz wybuchła wojna? Uciekłby pan za granicę?

- Nie. Zostaję i wzywam do czynnego oporu. Ale nie walczę za kraj, nie pozwalam na rozlew krwi.

- Czyli synów też nie puściłby pan na wojnę?

- Nie. Lepiej się poddać, niż prowadzić wojnę. Nie można przelać ani jednej kropli polskiej krwi. Nie można pozwolić zburzyć ani jednego miasta. Za wszelką cenę trzeba utrzymać pokój. (...) W porównaniu z Rosją i tak nie mamy szans. Musimy jak Izrael wybrać jeden element przewagi. Na broń jądrową nas nie stać. Zainwestujmy więc w informatykę, cybernetykę, zakłócanie systemów dowodzenia wroga. Do tego konieczna jest obrona przeciwrakietowa z Amerykanami. Bo inaczej będzie powtórka z II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Zniszczona Warszawa i ocean bezsensownie przelanej krwi młodych ludzi.

Palikot krytykuje też konkurentów w wyborach, stwierdzając, że Owsiak lepiej poradziłby sobie z zarządzaniem Polską niż kandydat PiS czy Magdalena Ogórek z SLD. Na tym tle szef Twojego Ruchu uważa się za wiarygodnego i mocnego kandydata na prezydenta.

Jestem najbardziej poważnym człowiekiem w polskiej polityce. I jeszcze pokażę, na co mnie stać - dodał na koniec.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(528)
gość
9 lat temu
a czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego my, Polska - pchamy się do tych spraw Ukrainy i Rosji, Schetyna podskakuje jak pchła na postronku - w imię czego, pytam się? Niemcy siedzą względnie cicho, USA to samo, Unia tylko straszy, a my? My się kompromitujemy. Gdyby doszło do zbrojnej interwencji Rosjan w Polsce - nikt nam prawdopodobnie nie pomoże i utoniemy. tak już było.
gość
9 lat temu
Polscy politycy są jak małe pieski - dużo szczekają a jak przychodzi co do czego to uciekają! Po co się stawiają skoro nie mamy żadnych szans - to nie oni pójdą na śmierć :(
gość
9 lat temu
a ja mieszkam w Szwecji i tesknie za Polska! Moze i tu sie ''lepiej'' zyje, bo wieksze zarobki itd, ale i tak Polska to Polska. Ludzie kochajmy sie!!!
Alice
9 lat temu
Gdyby każdy tak myślał, nie byłoby teraz Polski na mapie !
gość
9 lat temu
Cała Europa siedzi cicho i nie pcha się w sprawy Rosji a my podskakujemy, żeby nas tylko ktoś zauważył. Jak przyjdzie co do czego tych, którzy podskakują nie będzie już w kraju.
Najnowsze komentarze (528)
Al
9 lat temu
I takie coś chce być Prezydentem?
gość
9 lat temu
Nie, nie ma racji. Gdyby miał rację, to najsilniejszy kraj powinien władać całym światem. Ludzie mają prawo do swojej ziemi, kultury, języka, itd., jak w życiu, silniejszy nie ma prawa rządzić słabszymi. O swoje walczyć trzeba. Już pomijając, że ten i*****l nie bierze pod uwagę realiów - to, że na papierze Rosja jest silniejsza o niczym nie świadczy, bo ich siły militarne muszą utrzymać w ryzach największe państwo na świecie, które walczy na wielu frontach. Polacy by nie walczyli z całą armią rosyjską, tylko z jej ułamkiem. Niby dlaczego Ukraińcy potrafią stawiać skuteczny opór Ruskim na Wschodzie? A mają znacznie słabszą armię od naszej.
Gość
9 lat temu
Gdyby kazdy tak do tego podchodzil Polska by nie istniala.BOG-HONOR-OJCZYZNA... to jest nasze miejsce za ktore nasi przodkowie oddali krew. Tylko teraz banda idiotow rzadzi naszym krajem dlatego sie dzieje jak sie dzieje.
gość
9 lat temu
r***i wieprz
gość
9 lat temu
"Jestem najbardziej poważnym człowiekiem w polskiej polityce. I jeszcze pokażę, na co mnie stać..." No to jak jesteś p - o**e taki poważny polityk to wsadź sobie tę sztuczną, różową zabawkę w d.... a (tylko włącz napęd) lufę [pistoletu w usta i pociągnij za spust. Przynajmniej będzie jednego politycznego krętacza i darmozjada mniej. Do czasu kiedy to zrobisz albo bierz mniej, zmień zioło lub dilera bo pieprzysz waść bez sensu. I pomyśleć że są w naszej ojczyźnie durnie którzy takie byle co chcieliby wybrać na Prezydenta.
wygodny
9 lat temu
czyli raz pokazuje ch..a, a raz daje d..y
gość
9 lat temu
A szkoda, że nie ma już zbrojnej opozycji. Ostrzygli by i jeszcze coś. TYlko nie Polacy, nie walczyliby o Wolność.
gość
9 lat temu
tego cwela powinien w*****ć jakiś wściekły pies
gość
9 lat temu
Ten b****n powinien zabawkę z prawej ręki wsadzić sobie w d... a z lewej do buzi.
gość
9 lat temu
widać kim jest , trzyma w prawej dłoni i co od takiego wymagać
gość
9 lat temu
żydowska mentalność
gość
9 lat temu
P***y z Pana czlowiek Panie Palikot. Pan nie chce bronic Polski bo to nie jest pana ojczyzna. Pan zapewne zgarnie ukradziona forse Polakom I zwieje pan do Izrael. To dobrze bo w czasie wojny tez bylby Pan Hiena wiec to nie jest dla Polakow wielka strata.
gość
9 lat temu
Najlepiej dla niego byłoby wsadzić sobie gadżet z prawej ręki w tyłek, a z lewej w usta.
gość
9 lat temu
Godni podziwu są ci, którzy sądzxą, że jesteśmy w stanie pokonać Rosję. W Polsce jednak nie brak ludzi z bujną wyobraźnią.
...
Następna strona