Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kwaśniewska apeluje o... pensję dla Agaty Dudy!

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
1388
Podziel się:

Pierwsza Dama musi zrezygnować z pracy. Nie otrzymuje teraz ani wynagrodzenia, ani emerytury.

Kwaśniewska apeluje o... pensję dla Agaty Dudy!

Agata Duda jest nauczycielką niemieckiego w liceum w Krakowie. Teoretycznie prawo nie zabrania pracy pierwszej damie, bo prawo w ogóle nie określa ani jej obowiązków, ani ewentualnych przywilejów. Jednak czekająca ją praca niemal na pewno wykluczy jej pozostanie na stanowisku w II LO. Im. Jana Sobieskiego. Podczas gdy prezydent może liczyć na pensję, to towarzyszącej mu w wielu misjach dyplomatycznych Pierwszej Damie nie należy się wynagrodzenie za jej pracę na rzecz państwa. Co więcej przez jedną kadencję na tym stanowisku emerytura Agaty Dudy może być niższa o 490 złotych. Tak było ze wszystkimi jej poprzedniczkami.

W obronie praw żony prezydenta stanęła właśnie Jolanta Kwaśniewska. W rozmowie z Faktem była Pierwsza Dama apeluje:

Zamiast zamiatać tę sprawę pod dywan, trzeba zdecydowanie zająć się tematem wynagrodzeń dla pierwszych dam. Powinno się pójść w kierunku przyznania żonom prezydentów przynajmniej jakiegoś minimum, jak to było w przypadku żon ambasadorów.

Oczywiście żony prezydentów, a zwłaszcza Jolanta Kwaśniewska, nie będą miały raczej problemów finansowych, ale wiele osób zwraca uwagę, że to przykry symbol dla wszystkich kobiet: nasze państwo nie dba nawet o swoją Pierwszą Damę i zakłada się, że powinna pracować i pomagać swojemu mężowi za darmo.

Myślicie, że to się kiedyś zmieni?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1388)
gość
8 lat temu
Jestem na tak, za symbolicznym minimum, maz sie nachapie, ale neich babka ma na waciki :p
gość
8 lat temu
powiem tak - suchego chleba jeść nie będzie, nie ma co apelować...
gość
8 lat temu
to żałosne że nie może wykonywać swojego zawodu, robią z tych pierwszych dam reprezentatywne kury domowe
gość
8 lat temu
jeśli tym sposobem obniżą pensję wszystkim z kolesiostwa spółek państwowych i wszystkim ludziom z polityki, to mogą jej nawet miliony z tej zaoszczędzonej kwoty dawać
gość
8 lat temu
mało wam jeszcze?
Najnowsze komentarze (1388)
gość
8 lat temu
Bo maz bedzie zarabiac za pieciu!!!!!!! Opamietajcie sie !!!!!
GOSĆ
8 lat temu
ok.wszyscy myślą tylko o bogatych co mają robić ci co mająpo 1200 emerytury
gość
8 lat temu
Żenada!!!!! Ile płaci za botoks???????? niech stanie w obronie o wynagrodzenie ludzi pracujących fizycznie np. sprzątaczek,sprzedawczyń , itp które ciężko pracują za 800-900 zł na umowę zlecenie.
gość
8 lat temu
Jako "samotna "matka4dzieci ,maz pracuje za granica (zmusily do tego warunki w kraju),pracuje zawodowo i wychowuje dzieci !rowniez powinno panstwo PL mi placic!
gość
8 lat temu
Przeciez nikt nie zmusza na stanowisko prezydenta !?To jest wlasny nieprzymuszony wybor!
gość
8 lat temu
Przecież mąż może płacić jej ZUS stać go na to.
gość
8 lat temu
Prezydent zarabia tyle, że może zatrudnić własną żonę i przeznaczyć część swojego wynagrodzenia na jej pensję. Nie widzę potrzeby, dla której podatnicy mieliby utrzymywać pierwszą damę!
gość
8 lat temu
i znowu Jolka radzi
gość
8 lat temu
Jeszcze czego!
gość
8 lat temu
Pani chyba kpi czy o drogę pyta?? Co też Pani Kwaśniewska wymyśliła!!!! za to że śpi ze swoim chłopem wozić będzie d... po świecie my zwykli ludzie mamy na to płacić??? a cóż to za dama jest ??? dla mnie jest nikim nie życzę sobie aby moje podatki szły na takie dyrdymały ledwo się dorwali do żłobu i już chapać . Przecież jej mąż miał być taki wspaniały uczciwy i co ??? już się zaczyna ?? a niech Pani Jolanta się z nią podzieli ma kasy dosyć skoro taka hojna !!! a nie wydzierać biedocie z kieszeni bo ludzie w Polsce żyją na skraju ubóstwa .Ale wielka dama o tym przecież nie wie bo i po co??? ważne są wizyty wyjazdy a z tego i tak nie ma nic!!!!!
gość
8 lat temu
no chyba ich pogięło!!!!! Stary robi, to niech utrzymuje swoją żonę! Kwaśniewska niech ją sama utrzymuje. Zaczynamy nową kadencję od przewały???
gość
8 lat temu
to sa chyba żarty, a co pierwsza damma nie moze pracowac jak kazdy normalny człowiek? no oczywiscie za nic nie robieni to kazdy by chciał dostawac pensje juz męzulek na ponstwowym sie wystarczajaco nachapie!
gość
8 lat temu
o nie nie nie! Nie z moich pieniędzy !!! Dla żony Pisowca nigdy!!!
gość
8 lat temu
żenada, bidula na waciki nie zarobi :(
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie