Trwa ładowanie...
Przejdź na

Cejrowski: "Żądam, żeby w kościele mówiło się o polityce!"

574
Podziel się:

Podróżnik i dziennikarz opowiada o swoim "różańcu z doładowaniem": "Wystarczy go z wiarą trzymać w dłoni i otrzymuje się łaski".

Cejrowski: "Żądam, żeby w kościele mówiło się o polityce!"

Wojciech Cejrowski jest znany z kontrowersyjnych poglądów i mocnego afiszowania się ze swoją wiarą. Prowadzący show w TVN Style homoseksualistów nazywa zboczeńcami, zaś pedofilami w Kościele Katolickiem jego zdaniem "nie należy się przejmować". Zobacz: W najnowszym wywiadzie znany podróżnik opowiedział o swoim sposobie na poradzenie sobie w puszczy. Przekonuje też, że księża powinni regularnie wypowiadać się na temat polityki i to w kościele. Inaczej wierni będą się czuli zagubieni.

Nauczanie Kościoła powinno obejmować wszystkie dziedziny życia, nie powinno wykluczać żadnej. A polityka powinna zawierać w sobie ryt chrześcijański, inaczej staje się groźna. Żądam, żeby w kościele mówiło się o polityce! - powiedział Cejrowski w rozmowie z tygodnikiem Niedziela.

Cejrowski pochwalił się też wyjątkowym prezentem od papieża Benedykta XVI - "różańcem z przywilejem":

Kiedy mnie pytają, jak sobie radzę ze strachem, odpowiadam: "jadę na Różańcu". Mam taki specjalny, z papieskim przywilejem Benedykta XVI na wypadek nagłej śmierci. Wystarczy go wtedy z wiarą trzymać w dłoni i otrzymuje się łaski jak przy spowiedzi i namaszczeniu chorych.

Podróżnik ma także własną teorię na temat tracenia oraz zyskiwania wiary. Wyjaśnia Bóg "przymnaża wiarę" tym, którzy sprzeciwiają się aborcji. Opowiedział także o swojej głośnej obronie krzyża przed Pałacem Prezydenckim:

Zboczeńcy podchodzili robić sobie przy mnie obraźliwe zdjęcia, tłum szydził, zaczepiał, a ja odmawiałem Różaniec; wiele razy w kółko. Tamtej nocy miałem mocną wiarę, a na co dzień jest ona słabsza. Bóg daje doładowanie, kiedy jest potrzebne. Skoro wiara jest darem, to chyba ma się jej tyle, ile Pan Bóg akurat wręczy, a potem ona nam stale wycieka przez palce i trzeba dostać znowu doładowanie.

Jesteśmy pewni, że takich doładowań Cejrowskiemu nie zabraknie.

KOMENTARZE
(574)
JK
7 lat temu
Chce to niech będzie wierzący, jego sprawa. Ale niech się kościół do polityki nie miesza.
gość
7 lat temu
kościół należy opodatkować i przestać do niego dokładać z budżetu państwa!
Gość
7 lat temu
Ksieza sa od tego zeby modlic sie za wiernych a nie politykowac
Madonna
7 lat temu
Akurat w tym go nie popieram ... Kościół powinno się całkowicie odłączyć
gość
7 lat temu
kościół polski to partia polityczna co na to papież kazanie polityka procesja polityka pogrzeb polityka w tym kościele nie ma boga
Najnowsze komentarze (574)
gość
6 lat temu
Ten człowiek reprezentuje wszystko co che chrześcijaństwu. nienawiść do innych ludzi. po co więc ciągle mówi o Matce Boskiej, wierze, i to że jest Katolem?
gość
6 lat temu
jaki to jest d***l
gość
6 lat temu
Kościół nie jest bezstronny!!. Oni nie uświadamiają parafian,oni robią im pranie mózgu i agitują na korzyść jednej partii.Cejrowski dobrze o tym wie tylko rżnie głupa.
KR
7 lat temu
A ja chcę w kościele słuchać o Bogu, i miłości. Tego nie usłyszę w mediach.
gość
7 lat temu
Niech się ten p***c przestanie ośmieszać. Buty panie Cejrowski na nogi bo ci się już odciski w sam mózg wpiły. Lecz chociaż nogi, bo na głowę już za późno.
gość
7 lat temu
Taki wierzacy, fanatyk, a ilu dzieci sie dochowal?...czlowieku wroc do rzeczywistosci, bo czeste przebywanie w dzikiej puszczy, uczynilo Cie dzikim czlowiekiem....a zadac, to mozesz zupy pomidorowej w barze szybkiej obslugi, pod warunkiem, ze grzecznie...
gość
7 lat temu
przez takich dziś słabnie wiara
zimny Lech
7 lat temu
Staszek dziwisz na rentę .....
elka
7 lat temu
Cejrowski, ty zostań przy filmach podróżniczych, bo tylko to ci całkiem nieźle wychodzi. Jako dewot-oszołom tylko się kompromitujesz.
gość
7 lat temu
Przestaje oglądać tego "pana"-!!
gość
7 lat temu
Zamknij sie!
gość
7 lat temu
zna ktoś tego chłopaka po prawej stojącego za Cejrowskim? Wspaniały, chcę go poznać, wie ktoś jak go na fb znaleźć? :) Będę wdzięczna za pomoc.
gość
7 lat temu
Cejrowski ty jednak p***b jestes.
gość
7 lat temu
Cejrowski ma zryty beret. To oszołom.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie