Trwa ładowanie...
Przejdź na

Autor zdjęcia z tęczową flagą: "GROŻONO MI ŚMIERCIĄ!"

193
Podziel się

"To była dosadnie wyrażona groźba śmierci, że zamierza mnie zabić."

Autor zdjęcia z tęczową flagą: "GROŻONO MI ŚMIERCIĄ!"
bDIrAeFx

Jednym z najsłynniejszych amerykańskich zdjęć jest Wznoszenie Flagi na Iwo Jima, wykonane w lutym 1945 roku. Przedstawia żołnierzy z USA, który stawiają narodową flagę na szczycie góry Suribachi podczas bitwy o Iwo Jimę w II wojnie światowej.

15 lat temu skandal wywołało zdjęcie wykonane przez amerykańskiego fotografa Eda Freemana. Przedstawił on grupę półnagich, umięśnionych mężczyzn (jeden miał na sobie koszulkę), którzy wznoszą na szczycie góry tęczową flagę ruchu LGBT. Kompozycja nawiązuje do zdjęcia z Iwo Jimy.

Zdjęcie Freemana powstało jako okładka gejowskiego czasopisma wydawanego w Los Angeles. Wkrótce stało się ikoną ruchu, ale przez lata rzadko mówiono o nim publicznie - aż do zeszłego tygodnia. Fotografia z wnoszeniem flagi zaczęła być ponownie udostępniana w mediach społecznościowych po tym, gdy Sąd Najwyższy USA zrównał prawa do małżeństwa wszystkich obywateli bez względu na płeć małżonków.

bDIrAeFz

Od czasu nowej popularności zdjęcia Freeman zaczął otrzymywać tysiące komentarzy i listów, część z nich była bardzo agresywna i wulgarna. W końcu zaczęły się pogróżki. Kiedy pojawiła się wiadomość od pewnego mężczyzny z groźbą śmierci, fotograf skontaktował się z FBI.

To była dosadnie wyrażona groźba śmierci, że zamierza mnie zabić - Freeman powiedział magazynowi New York Daily News. Kiedy 200 osób mówi ci - wybacz mój język - że jesteś obrzydliwym pedałem i że powinieneś umierać powoli i w bólu, to nie poprawia samopoczucia.

Fotograf przyznał też, że to pierwszy raz od 15 lat, gdy ludzie krytykują to zdjęcie.

bDIrAeFF

Dziękuję wam wszystkim za wsparcie wśród całej tej nienawiści - napisał na Facebooku. Zanim opublikowałem to zdjęcie, nie było na sprzedaż. Ale dzisiaj postanowiłem, że udostępnię je w sprzedaży i przekażę wszystkie dochody kilku organizacjom charytatywnym, które wspierają gejów żyjących z HIV oraz homoseksualnych weteranów wojennych. Każda odbitka będzie ręcznie podpisana i datowana na 26 czerwca 2015 roku.

Zdjęcie wykonane na Iwo Jimie upamiętnia ponad 7000 żołnierzy, którzy zginęli po stronie amerykańskiej w trakcie trwających ponad miesiąc walk w 1945 roku. Zdjęcie Freemana zwraca uwagę na ofiary rozpoznawanych przez prawo USA "przestępstw z nienawiści", których ok. 20% skierowanych jest przeciwko osobom nieheteroseksualnym. Ostatnie statystyki dotyczą 2013 roku, kiedy z tego powodu zamordowano ponad 1200 osób.

bDIrAeFG
bDIrAeGa
KOMENTARZE
(193)
gość
6 lat temu
P*******o jest obrzydliwe. Te grzebanie w odbycie, te wyciekające g****a podczas seksu.
gość
6 lat temu
[cytat komentarz="" autor="gość"][cytat komentarz="" autor="WB"]To że jestem hetero nie informuję wszystkich wokół. Niech osoby LGBT też siedzą cicho. Moja seksualność jest tylko moją sprawą. Nie latam po ulicach z transparentem[/cytat]Nie z transparentem, ale z: obrączką, trzymając swoją dziewczynę za rękę, całując się z nią gdziekolwiek bez ryzyka oberwania kamieniem w głowę. Wszyscy uważają, że Z ZAŁOŻENIA jesteś hetero i nikt nie uważa, że przez to próbujesz poderwać wszystkie dziewczyny albo zgwałcić kogoś pod prysznicem. Nikt nie robi ci aluzji, że pewnie gwałcisz dziewczynki. Korzystasz z wszystkich swoich praw wspierany przez całe SPOŁECZEŃSTWO. Każdy twój dzień to Parada Heteroseksualności.[/cytat]Pitolenie... Jestem bi i jak miałam dziewczynę to nikt mnie nie szykanował. W moim małym miasteczku żyją "pedałki", prowadzą sklep razem jako para od 25 lat. Nikt ich nie szykanuje. Kochają się, pracują i normalnie żyją a nie drą japy na ulicach. Ok. 90% społeczeństwa jest hetero, więc co to niby "parada heteroseksualnosci"? B***h pliiiz...
gość
6 lat temu
I znowu homosie sprofanowali świetośc! Juz sam tęcza nie kojarzy się ze szczęsciem tylko z pedałami! Dokąd to wszystko zmierza?
bDIrAeGb
gość
6 lat temu
Nagłośnił sprawę bo chce sprzedać zdjęcie, ach ta Amerykańska mentalność. Jak by mogli to na mogiłach swoich bohaterów zrobili by wesołe miasteczko aby tylko zarobić.
gość
6 lat temu
Czyż homoludzie nie znają granicy. Wygląda na to, że nie. Są wartości, których tęczowa flaga nie zmieni. Porównanie tych zdjęć świadczy o prostocie osobowości i braku wyczucia i smaku. Nie mam nic do homoseksualistów, ale zaczynają przeginać.
gość
6 lat temu
Je...ne p*******o nawet pamięć zabitych żołnierzy potrafią spier....lić. Dla mnie to hamstwo do potęgi, ale teraz takie czasy muzułmanom i pedałom wszystko wolno a reszta najlepiej do obozów Europa sama wiąże sobie pętle na szyi. Smutne to
gość
6 lat temu
Tęcza jest symbolem przymierza z Bogiem a nie pedalstwa , Przez pedalow nie ogladam juz filmow nie chodzę do teatru bo jest specyficznie wulgarnie czego nie znoszę mniejszość narzuca wiekszości sposób zachowania ,dyktuje modę style .Niech i to wsadza sobie w du pę .
timo
6 lat temu
Sorry, ale to jest profanacja. Mogl sobie zrobic zdjecie emulujace pare calujaca sie na Times Sq.
gość
6 lat temu
Kiedyś za komuny a może i trochę dawniej, tęczowa flaga była symbolem ruchu spółdzielczego. Wtedy pierwszego maja, pracownicy ze wszystkich spółdzielni PSS Spółem, WSS,itp. itd. maszerowali pod tym sztandarem w pochodach. Dzisiaj ni stąd ni z owąd flaga ta jest symbolem czegoś innego. Nikt się jakoś o zawłaszczenie flagi nie upomina. A maszerujący kiedyś pod jej znakiem w pochodach, dziekuja Bogu,że pozostałe po tym czasie zdjęcia są czarno - białe i nie wiele na nich widać. I nikt nie kojarzy maszerujących wtedy ze znaczeniem flagi dzisiaj.
gość
6 lat temu
Profanacja świętości Ameryki,zdjęcia symbolizującego patriotyzm i odwagę Ameryki.Za to tylko kula w łeb.
gość
6 lat temu
MASAKRA- P****Y WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ
gość
6 lat temu
jeżeli seksw kiblu z byle kim hiv iwszelki syf jaki podczas tych styknieęć łapali to to samo co śmierc za wolnośc to ja pieprzę juz ten syf rozpanoszył sie a geje to wredne s...ny powinni dogadac się z innymi prześladowanymi..
gość
6 lat temu
Już się rzygać chce od tej propagandy. Nikt tym homo do wyra nie włazi wiec niech już przestaną się z tym obnosić. Wszędzie po oczach wali ta kolorowa flaga. Dlaczego wszyscy maja to akceptować...no dlaczego ??? Dlaczego wmawiaja ze potepianie gejostwa jest złe?
bDIrAeFT
Hans
6 lat temu
"że jesteś obrzydliwym pedałem i że powinieneś umierać powoli i w bólu, to nie poprawia" popieram to stwierdzenie w całej rozciągłości. Jak można sobie pedalskie jaj robić ze zdjęcia, które upamiętniło śmierć tylu ludzi
...
Następna strona
bDIrAeGv