Trwa ładowanie...
Przejdź na

Nauczyciele z Bieżunia pojechali... na wycieczkę do Włoch!

894
Podziel się:

Za pieniądze z funduszu socjalnego szkoły. "Pojechał dyrektor, wychowawczyni, ksiądz katecheta, szkolna pedagog i burmistrz z żoną, która jest wicedyrektorką szkoły".

Nauczyciele z Bieżunia pojechali... na wycieczkę do Włoch!

Niespełna dwa tygodnie temu Polskę zszokowała informacja o samobójczej śmierci 14-letniego Dominika Szymańskiego z Bieżunia. Chłopiec był prześladowany w szkole - rówieśnicy gnębili go za to, że nosił spodnie rurki i układał włosy. _**Jestem zerem**_ - napisał w liście pożegnalnym do matki zanim powiesił się na sznurówkach.

Matka Dominika ujawniła, że wcześniej wielokrotnie interweniowała w szkole syna.

We wrześniu powiedzieli, że nie ma miejsca dla Dominika w tym roku u szkolnego logopedy. Jak to nie ma? Przecież on ma rozszczep wargi, to chyba powinien być jako pierwszy przyjmowany - wyznała w rozmowie z Gazetą Wyborczą. On się potwornie bał pani od chemii. Jak wrócił po operacji z Warszawy, na pierwszej lekcji wezwała go do tablicy i wyzwała od głąbów.

Matka chłopca zimą po raz kolejny spotkała się z dyrektorem szkoły, przedstawiając sprawę i podając nazwiska sadystów gnębiących jej syna. Dyrektor poprzestał na przeniesieniu Dominika do innej klasy, a po jego samobójstwie mówił, że w ogóle nic nie wiedział o jego problemach.

Przed rokiem gimnazjum w Bieżuniu przeszło ewaluację, czyli ocenę ekspertów z MEN. Z ich raportu wynika, że ponad 19 proc. uczniów nie czuje się bezpiecznie na przerwach, a prawie 13 proc. - na lekcjach. 15 proc. uczniów twierdzi, że żaden nauczyciel nie pomaga im rozwiązywać problemów - pisze Fakt. Szkoła jednak nic z tym nie zrobiła. Teraz nie ma z kim tutaj rozmawiać, bo, jak stwierdziła dziennikarka Dużego Formatu - dyrektor szkoły, wychowawczyni Dominika, ksiądz uczący religii, szkolna psycholog oraz inni nauczyciele i burmistrz Bieżunia z żoną i żona sekretarza gminy pojechali na wycieczkę do Włoch. Udało im się załatwić dopłatę z funduszu socjalnego szkoły. Wszyscy są nieosiągalni dla dziennikarzy.

Podczas gdy dyrektor i nauczyciele nieżyjącego Dominika bawią się we Włoszech, uczniowie szkoły w Bieżuniu komentują na forach internetowych śmierć kolegi. Niestety, wciąż pojawiają się szokujące komentarze "dobrze, że zdechł". Zobacz: Ludzie NADAL SZYDZĄ z 14-letniego samobójcy z Bieżunia...

_**To jest sitwa, rozumie pani?**_ - stwierdził anonimowo rozmówca Gazety Wyborczej, który zgodził się opowiedzieć, co działo się w tej szkole. W szkole są dwie kategorie dzieci: ustawione, z Bieżunia, od rodziców, co to razem wódkę piją - to jedno. A ze wsi - to co innego, nigdy pochwały, czy docenienia nie dostaną. Jak syn raz kapci zapomniał, to dyrektor apel zrobił i na środek go wyciągnął, żeby przed całą szkołą poniżyć.

_

_

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(894)
gość
8 lat temu
Dobrze że nagłaśniace problem
gość
8 lat temu
To jest chore! Wszyscy, którzy przyczynili się do samobójstwa tego chłopaka, powinni ponieść konsekwencje!
gość
8 lat temu
Przemoc w szkole istnieje!!! Trzeba o tym rozmawiać!!!
Gość
8 lat temu
Odpowiedzialnosci nikt wezmie oczywiscie na siebie...
gość
8 lat temu
W tym kraju szerzy się patola! U władzy, w edukacji jak widzę... Jak to wyplewić?
Najnowsze komentarze (894)
gość
4 lata temu
czasem pogardliwe spojrzenia, ignorowanie, drwiące uśmieszki są gorsze dla nastolatka ,niż bójka, która jest od razu potępiona,bo może ktoś,coś, komuś zrobić,coś się stać , a tu...najwyżej sam sobie coś zrobi- nie ich sprawa-co za s**t
gość
4 lata temu
czasem pogardliwe spojrzenia, ignorowanie, drwiące uśmieszki są gorsze dla nastolatka ,niż bójka, która jest od razu potępiona,bo może ktoś,coś, komuś zrobić,coś się stać , a tu...najwyżej sam sobie coś zrobi- nie ich sprawa-co za s**t
gość
6 lat temu
ludzie jak możecie w takie brednie wierzyc? młody przechwalal się markowymi ciuchami i gadżetami które rodzice kupowali aby zalagodzic sprawę zycia osobno i to może zawazylo na tym ze dzieciaki go nie lubily.
Emil
6 lat temu
A pensje wpływają na konta. Kuratorium? Dyrektor? Nadzór ?
Gość
6 lat temu
xDDDD
Gość
6 lat temu
Płaczę
Gość
6 lat temu
To jak inni sie zachowują według dominika i nie mówiąc o zmarłych, pownno być koralne. Co mama dominika musi teraz przerzywać jak widzi te bezmyślne komentaże mówiąc też o innych stronach internetowych. Wiem dominik że kiedyś sie spatkamy.
Szybki
6 lat temu
Jaj sobie tak poczytam o Dominiku to mi się płakać chce. Znałem chłopaka z wpisów na youtube i wywnioskowałem że to spokojny, grzeczny i samotny chłopak który mimo kłopotów szukał wśród nas pomocy lecz jej nie znalazł bo lepiej było go poniżać niż wesprzeć dzieciaka. Sam jestem youtuberem i nagrywam różne filmy ale przedewszystkim jestem człowiekiem i wiem co chłopak przeżywał bo jak chodziłem to miałem to samo. Cho****ie mi go żal bo miał chłopak całe życie przed sobą.
gość
8 lat temu
Nietylko ludzie są winni ale także nauczyciele. Trochę straszne, poniewaz ten chłopak jest w moim wieku, a polska szkoła ma uczniów kolokwialnie uczniów w d***e byle by tylko szastać kasę. Smutne
gość
8 lat temu
Dobrze, ale ja jako matka przeniosłabym syna do innego gimnazjum i tyle, a ta matka walczyła jak walczyła. Z drugiej strony bardzo tej matce współczuję, sama chodzę z buzią do dyrektora Gymnasium, bo pani od etyki prześladuje moją córką. Na szczęście moja córka na to leje i pogodziła się z oceną dobrą, którą ta złośliwa p***a jej wystawiła niesprawiedliwie. Do Oberstufe niestety będzie etyka, ale na szczęcie to taki przedmiot jak u nas kiedyś PO.
Anna
8 lat temu
Dzieciak jak dzieciak wiadomo, dzieci są różne. Ale Dyrektora to powinni za ryj ze szkoły wywalić. Gdzie jest MEN!!! Czy nie ma nad szkołą żadnego nadzoru ani kontroli!!! To jest skandal, żeby takie rzeczy się wyrabiały w tej szkole!!!
gość
8 lat temu
A gdzie byl b***e ksiadz podpuszczal s******l
mydelko_FA
8 lat temu
I dobrze, wakacje są przecież.
gość
8 lat temu
Prędzej czy później to co zrobili temu chłopcu do wszystkich winnych dotrze, złapie za gardło ich życie, po prostu życie, zły los odwróci się i przyjdzie po swoje..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie