Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz-gej został odwołany ze stanowiska! Nie będzie mógł uczyć w Watykanie

401
Podziel się:

"To jest moment, w którym Kościół musi się otworzyć wobec wierzących homoseksualistów" - apelował Krzysztof Charamsa. Ukarano go szybciej niż biskupa-pedofila.

Ksiądz-gej został odwołany ze stanowiska! Nie będzie mógł uczyć w Watykanie

Ksiądz Krzysztof Charamsa zaskoczył wczoraj jednym z najbardziej spektakularnych polskich coming-uotów. Duchowny wyznał, że jest gejem, żyje ze swoim partnerem i nie zamierza się wstydzić swojej orientacji. Pracujący na co dzień w Watykanie Charamsa wywołał ogromną konsternację wśród swoich przełożonych. Dziś rano poinformowano, że zostanie odwołany ze swojego stanowiska w Kongregacji Nauki i Wiary.

Zgodnie z komunikatem Stolicy Apostolskiej Charamsę zwolniono natychmiast z pełnionej dotychczas urzędniczej funkcji i zabroniono nauczania na rzymskich uniwersytetach. Nie wydalono go jednak ze stanu duchownego - procedura taka jest znacznie dłuższa i bardziej skomplikowana. Na księdza-geja w Watykanie zareagowano bardzo szybko, zupełnie inaczej niż na gwałty biskupa-pedofila, Józefa Wesołowskiego, który nie dożył procesu i został pochowany ze wszystkimi honorami... Zobacz: Z OSTATNIEJ CHWILI: Arcybiskup-pedofil Józef Wesołowski NIE ŻYJE!

Jak podkreśla w magazynie _**Vatican Insider**_ znany watykanista, Andrea Tornielli, Charamsa wybrał na swój coming-out nieprzypadkowy moment. Po pierwsze, dziś rozpoczyna się tam międzynarodowe spotkanie katolików LGBT, po drugie zaś, już niedługo rusza długo wyczekiwany synod biskupów traktujący o rodzinie, w ramach którego omawiane będą m.in. kwestie katolików po rozwodzie i podejścia Kościoła do homoseksualistów.

To jest moment, w którym Kościół musi się otworzyć wobec wierzących homoseksualistów, i zrozumieć, że rozwiązanie, jakie proponuje - całkowite powstrzymanie się od życia miłosnego - jest nieludzkie - mówił Charamsa w wywiadzie dla opiniotwórczego Corriere della Sera.

Komentatorzy podkreślają, że chociaż zachowanie duchownego jest odważne i może stanowić przełom, księża ślubują życie w czystości i celibat, niezależnie od orientacji seksualnej.

KOMENTARZE
(401)
gość
7 lat temu
No to mamy kolejnego celebryte!Jutro w TVN w porannej bedzie.
gość
7 lat temu
Temat zastępczy w naszej telewizji .Walic ważniejsze tematy np kolejki do lekarzy.Zdychajcie na progach szpitali.TV ma wazniejsze tematy np parady równosci
Gość
7 lat temu
Celibat to celibat. Wiedział na co się pisze niezależnie od orientacji.
gość
7 lat temu
No trudno sobie wyobrazić że miałby dalej uczyć , ale przynajmniej mial odwagę , ile księży ukrywa swoją orientację
gość
7 lat temu
Kościół mentalnie wciąż gdzieś w 1463…
Najnowsze komentarze (401)
gość
5 lata temu
A co mamusia irodzinka na to ???
7 lat temu
Tragedia ..Gej. Ksiadz Gej. Pytanie do wszystkich lepszy ksiadz gej, czy ksiadz pedofil( dawaj ministranta),,,co kosciol maskuje???o tym nie jest glosno
Gość
7 lat temu
On więcej wart ze swoją szczerością niż biskupi pedofile i zboczency co każą się tytułowac i osadzaja co dobre co złe
gość
7 lat temu
no nieźle,,nie dość że p***ł to jeszcze będąc księdzem wyznaje że żyje z drugim ,dobrze,że go odwołali,nie jestem aż tak bardzo wierząca,ale ksiądz żyjący z facetem to nie dopuszczalne,to nie jest normalne
Gość
7 lat temu
Wesołowski ego przez lata nie ukarano a jego błyskawicznie....to jest właśnie obluda tych co chcą nas pouczac
Ola
7 lat temu
ohyda ,żenada ,rzygac się chce ,chłop z chłopem .....fuj co za świnie
gość
7 lat temu
Sporo osob tak zarabia, mam to gdzies!!!!
gość
7 lat temu
P***ł to choroba osobowości, nic w tym dziwnego że go odsunęli...
gość
7 lat temu
teraz niech się biorą za rodzenie dzieci jak chcą mieć uprawnienia jak pary normalne
gość
7 lat temu
A co ma jego wielka wiedza i przekazywanie jej innym do jego orientacji seksualnej ???
gość
7 lat temu
Nie jestem dumna z tego Polaka
ivss
7 lat temu
To jest niezgodne z doktryną KK - nie przestrzega celibatu i mają na to jego osobiste potwierdzenie, to należy go usunąć. Tak samo jak muzułamnie modują niewiernych - stosują się do Koranu i świat ich szanuje, zaprasza do Europy, dostają niższe wyroki za gwałty i morderstwa (jeśli w ogóle), bo to jest zgodne z ich wiarą, tak samo zgodne z tradycją Kościoła jest wykluczenie księdza nie żyjącego w celibacie (zaznaczam dla wszystkich krytyków, że owy ksiądz nie zostanie wyrzucony z dachu budynku jak robi to ISIS, o co tak naprawdę geje powinni walczyć, żeby ich ziomków nie zabijać w krajach arabskich, a nie w Europie chodzić w kolorowych paradach, bo są rzeczy ważniejsze).
ruda
7 lat temu
coś się mu chyba pomyliło , co to kogo obchodzi którą dziurkę woli ? czy nie przysięgał żyć w celibacie ? Ksiądz = celibat.
gość
7 lat temu
ale ciacho z niego, to fakt :-)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie