Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz-gej: "Homoseksualność to NATURALNA orientacja seksualna człowieka!"

1043
Podziel się

"Zawsze czułem, że jestem inny. Całe życie będę kapłanem homoseksualistą" - mówi Krzysztof Charamsa.

Ksiądz-gej: "Homoseksualność to NATURALNA orientacja seksualna człowieka!"
bEiSBmrV

Wyznanie księdza Krzysztofa Charamsy bez wątpienia jest najgłośniejszym coming outem ostatnich lat. Duchowny, który wyznał, że jest homoseksualistą i żyje w szczęśliwym związku ze swoim partnerem, wstrząsnął Kościołem, który już odwołał go z pełnionego stanowiska w Kongregacji Nauki i Wiary. Charamsa jest świadomy konsekwencji swojego wyznania i mimo to nie ustaje w swojej krytyce. Przypomnijmy: Ksiądz-gej znowu krytykuje Kościół: "Nic nie rozumie! Geje potrzebują szacunku jak Żydzi i kobiety"

Charamsa udzielił już kilkunastu wywiadów, pojawił się także w kilku programach telewizyjnych. Rozmowę z nim publikuje także nowy Newsweek.

Jestem księdzem, który żyje w zgodzie z własną naturą, bo inaczej nie byłby dobrym księdzem. Bóg mnie powołał jako homoseksualistę do służenia innym – mówi Charamsa. Kościół rozróżnia sam fakt bycia osobą homoseksualną od homoseksualnych aktów. Ale rzeczywiście, w świat płynie banalny i prostacki komunikat, że homoseksualność to grzech. A ona przecież grzechem być nie może, bo to naturalna orientacja seksualna człowieka, podobnie jak heteroseksualność. Dopiero kiedy osoby heteroseksualne i homoseksualne nie żyją w zgodzie z własną naturą i sumieniem, stają się grzesznikami.

bEiSBmrX

W Newsweeku ksiądz Charamsa opowiedział nieco więcej o procesie odkrywania swojej natury. Zapoznał się z wieloma stanowiskami duchownych, dotarł także do teologii queer:

Proces dochodzenia do prawdy o sobie był głęboko związany z moimi poszukiwaniami teologicznymi i filozoficznymi, poszukiwaniami w wierze i w nauce Kościoła. Studiowałem, co na temat homoseksualizmu mają do powiedzenia teologowie katoliccy, ewangeliccy i anglikańscy. Zgłębiałem teologię queer, która jest poważną dziedziną refleksji teologicznej, niestety, wciąż tępioną przez Kościół katolicki. I wtedy nastąpił przełom w moim postrzeganiu tego, czym jest homoseksualność i kim jestem ja sam - mówi.

Zawsze to wiedziałem, czułem, że jestem inny. (...) Nie mogę czekać następnych pięćdziesięciu lat, aż Kościół zaakceptuje równość małżeńską, także kapłanów. Nie mogę czekać kolejnych pięćdziesięciu lat, bo prawdopodobnie nie będę aż tak długo żył. I pewnie nie doczekam otwarcia się mojego Kościoła na osoby homoseksualne, ale chcę mu w tym pomóc. Chcę mu pokazać moją twarz, poprosić, by spojrzał mi w oczy i mnie poznał, by potraktował mnie poważnie.

Ja kapłanem zostałem na całe życie i nigdy nie przestanę nim być. Co więcej, całe życie będę kapłanem homoseksualistą i w żaden sposób nie będę mógł tego zmienić, bo nie mogę zmienić swojej orientacji. Więc owszem, prawdopodobnie zostanę odrzucony przez mój Kościół, ale nie stawiajmy granic opatrzności Bożej, wszystko się może zdarzyć.

bEiSBmsd

_

bEiSBmse

_

bEiSBmsy
KOMENTARZE
(1043)
gość
6 lat temu
ja tylko sie zastanawiam jak to sie ma do ślubów czystosc jaką kazdy ksiadz składa:)
gość
6 lat temu
Jak szedł na księdza, to chyba znał zasady. A teraz co? Szołbiznes go powołał?
gość
6 lat temu
dlaczego z kogoś takiego robi się celebrytę?
bEiSBmsz
Gość
6 lat temu
Niech sobie z nim zyje ale zrezygnuje z kaplanstwa.
gość
6 lat temu
ale jako ksiadz powinien zyc w celbacie.
Najnowsze komentarze (1043)
Oliwka.21
6 lat temu
Pismo Święte uczy nas, że homoseksualizm jest zboczeniem. List do Rzymian 1,27 (BT). A homoseksualiści, to ludzie, którzy bezczeszczą własne ciała. List do Rzymian 1,24(BT). Kobiety przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze (kobieta z kobietą). List do Rzymian 1,26 (BT). Mężczyźni porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie (mężczyźni z mężczyznami) uprawiając bezwstyd. List do Rzymian 1,27 (BT). Wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak, że czynią oni to, co się nie godzi. List do Rzymian 1,28 (BT). Widzimy więc, że ich rozum jest na nic niezdatny. I czynią oni to, co się nie godzi. Mianowicie, bezczeszczą oni ciała swoje między sobą. List do Rzymian 1,24(BT).
baranek miły
6 lat temu
Nie .Powinien zostać księdzem .jak jest gejem .i dobrze zrobili że wywaliły go .Świat .Gejów nie .Powinny zakładać rodziny i do kto ksiądz z braku zajęcia na łeb wali
gość
6 lat temu
Skoro wg niego: "Homoseksualność to NATURALNA orientacja seksualna człowieka!" to dlaczego mówi, że: "Zawsze to wiedziałem, czułem, że jestem inny." ??? Poza tym, to niesmaczne oglądać jak mizia się ze swoją drugą połówką. Może uważa że inaczej by mu nikt nie uwierzył? ;) "jak nie zobaczę to nie uwierzę" - jak niewierny Tomasz? ;) Trochę szacunku dla innych i dla samego siebie....
gość
6 lat temu
Najpierw zdejmij sutannę a potem pieprz takie głupoty, co to jest po ch... zostawałeś kapłanem
gość
6 lat temu
Ksiądz zadekretował ,że homoseksualizm to NATURALNA sprawa - nie sądzę .Mali chłopcy w przedszkolu podkoc***a sie zawsze w DZIEWCZYNKACH, dopiero jakies doświadczenia życiowe starszym podpowiadają inne rozwiązania !!
gość
6 lat temu
można być księdzem gejem, tak jak i księdzem hetero, ale nie trzeba wykonując ten zawód kłamać i łamać ślubów czystości; tak jak ktoś żyje w małżeństwie i składa przysięgę to też nie powinien zdradzać; jest księdzem i jak chce żyć w związku z kobieta lub facetem to odchodzi z kościoła i pracuje w innym zawodzie
etyk
6 lat temu
To miło i nareszcie NORMALNOŚĆ !!!Ludzie kościoła tzn. urzędnicy ---zaczynają MÓwić PRAWDĘ o SOBIE !!!! MAMY dosyć obłudy i kłamstw KOŚCIELNYCH. my CZŁONKOWIE WSPÓLNOT KOŚCIELNYCH CHCEMY prawdy I TRAKTOWANIA NAS w sposób ludzki a nie jak imbecyli , którzy nie widzą i nie wiedzą co robią i jak żyją duchowni . To , że oni modlą się pod figurą a mają diabła za skórą TO WIEMY JUŻ bardzo Dawno !!!!! ale teraz BUTA I CYnizm za nasze pieniądze z podatków /płace dla katechetów w szkołach / oraz wszelkie daniny i opłaty w kancelariach parafialnych i kościołach ....PRZEKROCZYŁY wszelką GRANICĘ SMAKU I SZACUNKU DO BLIŹNIEGO. Ogarnie mnie obrzydzenie.
gość
6 lat temu
a dlaczego on się lansuje w koloratce? co to niby ma być?
bEiSBmsr
BOA
6 lat temu
ale g**b że aż strach, medialny impotent, do tego oszust i krętacz - spoko stary nikt tu bólu doopy nie ma, ale rozum mamy więc wiadomo o co tu chodzi... jesteś bankrutem choć wydaje ci się inaczej, poczekaj aż tobą się znudzą media a wtedy śpiewka wokół ciebie się zmieni i będziesz naprawdę wtedy bardzo zajęty... do bólu - przypomnisz sobie że patrząc w otchłań, otchłań także patrzy w ciebie... trzym się i to mocno, bo pomoc będzie ci potrzebna....
Małolata
6 lat temu
Jeśli do uprawiania seksu konieczny jest członek i pochwa, to w jaki sposób współżyją homoseksualiści. Może powinni nauczyć w szkołach o co chodzi. W przyrodzie występują organy żeńskie i męskie. Może chodzi tu o zaspokajanie członka jednego partnera, a drugi korzysta z jakiegoś otworu w ciele tej samej płci i wyobrażają sobie...., tego trudno dociec, może też i ładą kobietę? W przypadku kobiet przeważnie mają rekwizyty członta, coś w rodzaju atrapy, bo inaczej nie mogłyby się zadowolić, a przecież o to chodzi.
gość
6 lat temu
Pedofile mają takie same teorie jak on
gość
6 lat temu
Zoofilia, nekrofilia, pedofilia to też "naturalne orientacje seksualne człowieka"?
arim
6 lat temu
A mnie się wydawało, że to co naturalne, to nigdy nie może być inne - to chyba logiczne
CNNN
6 lat temu
Dla gieja to jest normalna orientacja seksualna . A miec zone to juz nie jest naturalne . O czym ten czlowiek bredzi . Przeciez on juz poslubil Pana Boga . Jednak bycie giejem to jest fanaberia . Nie jest to choroba ale patologia . To nie jest normalne . On tylko szkodzi swojemu srodowisku
...
Następna strona
bEiSBmsT