Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołowczyc nie odpowie za przekroczenie prędkości! "Sprawa się przedawniła"

243
Podziel się

Jechał 204 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Odmówił przyjęcia mandatu.

Hołowczyc nie odpowie za przekroczenie prędkości! "Sprawa się przedawniła"
bCzoiePV

29 października 2013 roku Krzysztof Hołowczyc został zatrzymany przez patrol policji na krajowej siódemce w okolicach Żurominka. Pomiar prędkości wykazał 204 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Hołowczyc odmówił przyjęcia mandatu, twierdząc, że jechał dużo wolniej.

Sprawa została przekazana sądowi w Mławie, który uznał Hołowczyca winnym przekroczenia prędkości, jednak nie o 114 km, tylko o 71. Sąd przyjął argument biegłego, który twierdził, że "za wynik pomiaru prędkości należy uznać nie 204 km/h, a jedynie 161 km/h".

Zasądzono karę 4000 zł grzywny i 2600 zł kosztów sądowych. Hołowczyc odwołał się od wyroku, jednak ani on ani jego prawnik nie podpisali wniosku o apelację.

bCzoiePX

Sąd nie mógł takiej apelacji przyjąć, więc musiał wezwać obrońcę i obwinionego do uzupełnienia braków formalnych - wspomina w Fakcie sędzia Iwona Bartoszewska. To wszystko przeciągało się z powodu terminów przysługujących obrońcy i obwinionemu, czasu doręczeń. A czas biegł. Ostateczne termin rozprawy został wyznaczony na 16 listopada. Jednak 29 października sprawa się przedawniła. Postępowanie trzeba umorzyć, bo minęły 2 lata od daty popełnienia wykroczenia.

Hołowczyc nie kryje zadowolenia takim obrotem sprawy. Trudno mu się dziwić - umorzenie oznacza, że w świetle prawa jest niewinny.

Dosłownie kilka dni temu wróciłem z wyjazdu i dostałem informację od prawnika, że sprawa została umorzona - pochwalił się w rozmowie z portalem dziennik.pl. I cześć, już po wszystkim.

Gratulujemy. Szerokiej drogi.

bCzoieQd
bCzoieQy
KOMENTARZE
(243)
Gość
5 lata temu
My szare czlowieki nie mamy takich praw!
gość
5 lata temu
złamać prawo i jeszcze się cieszyć, że uniknęło się kary! żenada! i ten pan promuje bezpieczną jazdę.... nie mówię że słusznie mu wlepili mandat za te naciągane ponoć 200 ileś km/h, ale prawda jest taka że prędkość przekroczył i powinien zapłacić jakiś mandat i mieć punkty !
Gość
5 lata temu
No coz, są równi i równiejsi
bCzoieQz
gość
5 lata temu
Polska - sa rowni I ... Bogatsi
gość
5 lata temu
dla mnie ten gość nie istnieje jest z***m..powinien zapłacić mandat ..taki gość powinien dawać wzór...to jest dowód na to, że państwa nie ma...niestety kawał g...ja
Najnowsze komentarze (243)
żenada
5 lata temu
udało się cwaniaczku? nie ma się czym chwalić! żenada
gość
5 lata temu
S*******z, któremu brak cywilnej odwagi, żeby przyznać się do popełnionego błędu. Swego czasu znany był z numerów na olsztyńskich ulicach ( start spod świateł - na wprost z lewoskrętu)
+ Hołek
5 lata temu
Hołek ma jakiś szczególny wdzięk dużego chłopca, ale... w tej sprawie miał prawdopodobnie przytomnego prawnika, który znał się na swoim fachu. - Przy odrobinie sprytu i przy użyciu kilku prawniczych kruczków można przedawnić każde wykroczenie.
gość
5 lata temu
Następny po Polańskim i innych........Jednak są równi i RESZTA..........
gość
5 lata temu
Jak potrafi to niech się wykazuje na torze a nie na drodze publicznej na której mamy wszyscy podobno równe prawa. Obrońca rajdowców się znalazł.Może w ogóle przeniesiemy rajdy do miast i niech wszyscy jeżdżą jak chcą a piesi ? A na cholerę nam piesi zawsze można włączyć wycieraczki, co nie?
gość
5 lata temu
Tak durne jest polskie prawo karne.
ab
5 lata temu
Polska! To brzmi dumnie?
xxx
5 lata temu
Szczoch czy jak ci tam.Jesteś zwykłym złodziejaszkiem i kretaczem.Nie ma słów na takich bydlaków jak ty.Gardze tobą i tym fałszywym uśmieszkiem.
bCzoieQr
on
5 lata temu
Taki d***l co napisał ten artykuł....gratuluje mu ....czego?......,ze oszukal....zamiast zaplacic i po sprawie.....porażka
gość
5 lata temu
i to ma być państwo prawa???
Gość
5 lata temu
Nie wydaje mi sie ze jest gdzies ograniczenie do 90km/h w terenie zabudowanym
Gość
5 lata temu
Szkoda ze nas zwyklych ludzi sprawy sie nieprzedawniaja
gość
5 lata temu
przeplacil to się przedawniło proste jak ?????
gość
5 lata temu
W Polsce są "równi" i "równiejsi".
...
Następna strona
bCzoieQT