Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kraśko o swoim zwolnieniu z TVP: "To raczej oczywiste"

323
Podziel się

"Każdy, kto pracuje dość długo w TVP, ma pełną świadomość tego, że może w niej pracować jeszcze dziesięć lat albo dziesięć dni, a może dziesięć godzin".

Kraśko o swoim zwolnieniu z TVP: "To raczej oczywiste"
bDzDrZWt

Nowelizacja ustawy medialnej od samego początku wzbudziła wiele emocji i komentarzy wśród polityków, medioznawców, jak i samych dziennikarzy. Odkąd gwiazdorski kontrakt z TVP stracił Tomasz Lis, otwarcie mówi się o tym, że kolejni będą Beata Tadla i Piotr Kraśko. Jeszcze przed Nowym Rokiem każde z nich pozwoliło sobie na dyskretne pożegnanie się z widzami Wiadomości w TVP 1. Ich gest nie wszystkim się spodobał.

Teraz na najbardziej zagrożonej pozycji jest podobno Piotr Kraśko, szef Wiadomości. Kraśko postanowił skomentować swoją sytuację w wywiadzie dla Gazety Wyborczej:

bDzDrZWv

Każdy, kto pracuje dość długo w TVP, ma pełną świadomość tego, że może w niej pracować jeszcze dziesięć lat albo dziesięć dni, a może dziesięć godzin. Czy czuję się na wylocie? To raczej oczywiste po tym, co zostało już powiedziane. Nie ma chyba powodu sądzić, że tylu polityków jest niepoważnych i dla żartu mówi to, co mówi.

Kraśko skomentował też swoje pożegnanie z widzami TVP. Wyjaśnia, że było ono raczej żartem:

Dodam jednak dla porządku, że to było pożegnanie w cudzysłowie. Pewnie bym tego nie powiedział, gdyby to nie był koniec roku i okazja do złożenia życzeń. No i mówiłem z uśmiechem na twarzy - stwierdził.

Dziennikarz nie martwi się przesadnie utratą pracy. Jest milionerem, a jego żona ma popularną wśród celebrytów stadninę koni. Poza tym wcześniej pojawiły się informacje, że wymyślił dla siebie nowe zajęcie i planuje zostać korespondentem w Watykanie. Podobno od kilku miesięcy intensywnie odwiedza kardynała Dziwisza, żeby uzyskać jego akceptację. W rozmowie z Gazetą Wyborczą Kraśko stanowczo temu zaprzecza:

bDzDrZWB

Byłem nim 11 lat temu, to było wspaniałe doświadczenie zawodowe. Ale od tamtej pory z nikim nigdy nie odbyłem żadnej rozmowy na ten temat. Nie wiem, jak ta plotka powstała.

Piotr Kraśko tłumaczy też, dlaczego zdecydował się pozwać wydawcę tygodnika wSieci, który niedawno na okładce umieścił jego zdjęcie w mundurze generała Jaruzelskiego:

Co ciekawe, zgłosiło się do mnie wiele kancelarii prawnych z chęcią bezpłatnego reprezentowania mnie w tej sprawie. I w "Wiadomościach" wszyscy byli jednomyślni - wszyscy uważali, że tym razem proces jest stosowny - wyjaśnia Kraśko. Wymieszanie kuriozalnych oskarżeń o "walenie na oślep w rząd i prezydenta", o "medialny zamach stanu" i ubranie tego w mundur ze stanu wojennego było przekroczeniem wszystkiego, co czytałem czy słyszałem wcześniej.

Wygląda na to, że początek roku w TVP będzie naprawdę nerwowy i nieprzyjemny.

bDzDrZWC
bDzDrZWD
bDzDrZWW
KOMENTARZE
(323)
gość
5 lata temu
moja praca tez jest niepewna...
gość
5 lata temu
Powinien wylecieć za samą dykcję
Gość
5 lata temu
Zycze wszystkim milego dnia 😊😊😊😊😊🌹
bDzDrZWX
gość
5 lata temu
Siedzę w pracy i wlalem sobie setkę do coca coli a co trzeba sie rozgrzac
gość
5 lata temu
No wreszcie znikną te jego sztuczne ząbki,zez i kąśliwa gęba ziejąca jadem na każdym kroku.
Najnowsze komentarze (323)
Gość
4 lata temu
Kto miecziem wojuje, ten od mieczia ginie -cyt/P.Kraśko w progr Ojczyzna Polszczyzna.
darek
5 lata temu
hahaha szampana wipilem jak tego gnoja wywalili darek t wroclaw
luna33
5 lata temu
I za co teraz będą żyć w gałkowskim dworze? Na waciki nie starczy...
gość
5 lata temu
Panie Kraśko. Nie ma co narzekać .Pan na TVP dorobił się majątku i po co Pan i Pana żona się nim chwali. Taki świętej pamięci Bogdan Tomaszewski któremu do pięt Pan nie dorasta był prawdziwym dziennikarzem skromnym dziennikarzem. Many Pana wykończyły : TVP,TOK -FM ,konie .
Kalisto123
5 lata temu
Pan "MY ROBILIŚMY KAMPANIE"...
gość
5 lata temu
ten kto kąsa rękę która go karmi, powinien honorowo odejść
Gość
5 lata temu
Od kiedy rozwodnik pasuje do Watykanu?
gość
5 lata temu
to teraz może lizać d**ę tuskowi za friko
bDzDrZWP
gość
5 lata temu
no i dobra teraz zapierz.aj w regionalnej do 67 roku pewnie ci to odpowiada, bo to po linii twojej partii...
gość
5 lata temu
a najlepsze jest to foto pokraśki z tym kurczokiem na meczu chyba mistrzostwo świata jak debile poloczki mogli takich matołów tolerowac polocki debile byli są i bedom hej
gość
5 lata temu
ale pokrasko pasuje do pisa to takie gów..o bezpłciowe takie zero
gosc
5 lata temu
Dosc niech odchodza ! Tyle zlego wyrzadzili
gość
5 lata temu
Już dawno powinien paść żony konie.
Zigiś
5 lata temu
Jaki był taki był ale przynajmniej potrafi godnie się zachować w przeciwieństwie do wyliniałych lisów.
...
Następna strona
bDzDrZXr