Trwa ładowanie...
Przejdź na

Owsiak wygrał proces z blogerem, który nazwał go oszustem!

204
Podziel się:

Sąd właśnie rozstrzygnął konflikt między szefem WOŚP-u a "Matką Kurką".

Owsiak wygrał proces z blogerem, który nazwał go oszustem!
bEDlyopx

Co roku wokół Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawia się wiele kontrowersji. Krytycy zarzucają mu przekręty i wydawanie pieniędzy na wygodne życie.

W tym roku Ministerstwo Pracy potwierdziło, że WOŚP to organizacja godna zaufania. Sam Owsiak twierdził nawet, że cieszy się z kontrowersji wokół akcji, bo mobilizują one jego zwolenników.

bEDlyopz

Nie wszystkie komentarze Owsiak przyjął z takim entuzjazmem. W 2015 roku bloger Piotr W., znany jako "Matka Kurka" napisał na swojej stronie artykuł na temat organizatora WOŚP-u. We wpisie pt. Kilometrówka Owsiaka – za 32,5 tys. z puszek dzieci Dreamlinerem do Nowego Yorku twierdził, że Owsiak zdefraudował bilety przekazane przez linie Lot na aukcję i poleciał z żoną i córką na wakacje do USA.

W artykule Matka Kurka kilka razy nazwał Owsiaka "oszustem" i porównał go do malwersanta Jakuba Śpiewaka, który zdefraudował pieniądze fundacji Kidprotect. Bloger napisał, że Śpiewak jest nawet uczciwszy od Jerzego, gdyż "po pierwsze nie kombinował tylko wziął, po drugie przyznał się, że wziął, po trzecie przeprosił i stanął przed sądem".

Sprawa trafiła na wokandę, gdy Owsiak pozwał Piotra W. żądając przeprosin w 7 serwisach internetowych oraz 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia. W odwecie Matka Kurka pozwał Owsiaka, żądając 10 tysięcy złotych odszkodowania oraz publikacji przeprosin za użyte przez niego określenia "będziesz miał w dupę", "pierdol się" i "wariat ze Złotoryi".

bEDlyopF

W końcu Sąd Okręgowy w Legnicy rozstrzygnął spór. Pozew Matki Kurki został oddalony jako bezzasadny. Sąd przyznał rację Owsiakowi i potwierdził, że faktycznie pojechał z rodziną do Nowego Jorku, ale na koszt amerykańskiego działacza WOŚP-u, biznesmena Adama Skarżyńskiego.

Sąd uznał, że bloger musi na własny koszt zamieścić przeprosiny na stronach Gazety Polskiej, Gazety Wyborczej oraz na własnym blogu. Pozostałe strony wymienione w pozwie Owsiaka zostały przez sąd pominięte. Nie zasądzono zadośćuczynienia, które uznano za zbyt dotkliwe.

To sprawiedliwy wyrok, bardzo satysfakcjonujący mnie osobiście, także Fundację - powiedział Owsiak w wywiadzie dla serwisu 24legnica.pl po wyjściu z sześciogodzinnej rozprawy. Toczyliśmy tutaj spór o artykuł dotyczący rzekomych wydatków pieniędzy fundacyjnych na bilety i lot do Nowego Jorku. Od samego początku było oczywiście zupełnie inaczej.

Nie jest to pierwszy nasz spór z blogerem Matką Kurką. Wytoczyłem go prywatnie, za swoje pieniądze, sam płacę rachunek, i nie jestem - jak sugerował bloger - obrandowany Fundacją.

bEDlyopG

Dzisiejszy wyrok był sprawiedliwy, bardzo logiczny, ja zrozumiałem wszystko co mówiła pani sędzia. Odszkodowanie? Rezygnujemy z niego bez żalu. Nie będziemy składać żadnych apelacji. Wracamy do pracy. Jesteśmy zmęczeni.

bEDlyopH
bEDlyoqa
KOMENTARZE
(204)
gość
6 lat temu
owsiak i orkierstra górą:)) Mam dzieci i dziekuję Ci Jurek za wszystko :))
kama
6 lat temu
Jurek bravo!!! a tamten masakra, przepraszaj i****o
he he he he h...
6 lat temu
Kto mnie pozdrowi? Bo mi smutno
bEDlyoqb
Gość
6 lat temu
I super, Juras! Dzieki za Woodstock!
gość
6 lat temu
Brawo Jurek.
Najnowsze komentarze (204)
gość
6 lat temu
Jakub Śpiewak okradł swoja fundację dla ratowania dzieci ,przyznał sie że ukradł,został aresztowany,skazany,przeprosił,powiedzial ze odda ,został zwolniony po roku ,nie oddal, zalożtył następna fundację ,i został administratorem kibucu -wyremontowanego jak zawsze za pieniadze polskiego podatnika - ziemi i domkow fińskich darowanych odbudowujacym Warszawę robotnikom - wyrzucili wszystkich tam mieszkajacych Polakow mimo inwestycji w remonty - wuj cadyk Śpiewak pomógl?
gość
6 lat temu
Ustawione to- dopóki sądy będą w rękach kolesi olesi tak będzie?
gość
6 lat temu
to synek bezebuba a nie matka kogutka czy kuropatwki. Jakiś porąbany deczko.I taki m***ł zajmuje cenny czas Jurka. Słuchaj ty drobiowy przypadku, zajmij się czymś pożytecznym. Choć przez ciebie matolstwo pisowskie ma okazję się przekonać, że Owsiak jednak kurde nie ukradł. może to pożytek. Tyle, że inna gwiazda z twojej paczki niejaki Ziobro "znajdzie" sposób, żeby udowodnić, że ten sąd się mylił. Oby wasz czas trwał krótko.....
jola
6 lat temu
Jurek Owsiak i Piotr W., przestępca. Powiedziałabym o tobie Piotrze W. że jesteś zakompleksionym, grubym nieatrakcyjnym nikim.Pewno nie masz dzieci i nigdy ich nie powinienś mieć.
gość
6 lat temu
Resortowy ż*d ma się dobrze. Przestał się nawet jąkać.. Kasiora i tylko kasiora- typowy lewak resortowy
Pierdu , pier...
6 lat temu
O***k paskudne żydzisko
szyderca
6 lat temu
a ile to jest 8% ktore gdzies owsiak posiał?podejrzewam ze te marne procenty pozwalaja na dostatnie zycie owsiakowi i jego rodzinie.
Heja
6 lat temu
Och Jurek, Jurek pokaz faktury, bo na razie robisz z siebie idiotę i męczennika.
bEDlyopT
gość
6 lat temu
jak na niego patrze to wiedże taka drugą hienię na krzywyryj
gość
6 lat temu
Brawo Jurek
adamus
6 lat temu
Jak to mozna wyznaczyc sobie w fundacji pensje po 12 000 sobie i zonie, no to można zyc i kupic apartament ponad 100 metrowy i mówic ,że to teraz norma, a miał 40m mieszkanko w 1989 r, jak sie dorobił z naszych pieniędzy.I z naszych pieniędzy,odsetek od naszych pieniedzy organizuje woodstok.W tym roku ta cła wosp gdzy wychodzilismy z koscioła , wielkie draby z puszkami nie dali nam wyjśc ,darli sie bardzo słowami ,prosimy na wosp,nie mja juz gdzie zbierac tylko w wejsciu do kosciołów, było to w kosciele Dominikanów na Służewie, p0rzezylismy szok, tu działa caritas, ale jak sie darli, w samym wejściu, no szok
gość
6 lat temu
Prawda jest taka, ze polski kler i PiS nienawidza Owsiaka. Gdyby Owsiak kantowal, to za PiSu juz dawno trafilby do p*****a, teraz tez juz pewnie zaczynaja szukac haki.
gość
6 lat temu
dlatego cala lewica i komunisci go popieraja a on popiera ich. jeden wygral, a trzy przegral cyz jakos tak hehehe
gość
6 lat temu
pislai o nim w ksiazce o resortowych dzieciach. to wszystko wyjasnie dlaczego jemu wolno wiecej...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDlyoqM
bEDlyoqN
bEDlyoqO
bEDlyoqP
bEDlyoqQ
bEDlyoqv