Trwa ładowanie...
Przejdź na

Konie z Janowa ZOSTAŁY OTRUTE? Podano im antybiotyk dla kur...

327
Podziel się:

"To mógł zrobić tylko człowiek, by zaszkodzić zwierzętom".

Konie z Janowa ZOSTAŁY OTRUTE? Podano im antybiotyk dla kur...
bEDpJzvp

Od czasu zmiany zarządcy słynnej na całym świecie stadniny w Janowie z nieznanych przyczyn padły dwie klacze. Do takich wypadków nie dochodziło, gdy rasowymi końmi podziwianymi między innymi przez miliarderów z Dubaju zajmował się Marek Trela. Po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość na miejsce prezesa mianowano Marka Komorowskiego, który w jednym z pierwszych komentarzy do mediów przyznał, że nie miał zbyt dużo styczności z końmi.

W sobotę padła klacz Amra należąca do Shirley Watts, żony muzyka z The Rolling Stones. Weterynarz stwierdził u niej rozległy skręt jelit cienkich i tym samym orzekł identyczną przyczynę śmierci jak w przypadku klaczy Preria, która padła w połowie marca. Natychmiast po podaniu informacji o śmierci klaczy minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel oświadczył, że identyczna przyczyna padnięcia trzech koni "to efekt celowego działania osób trzecich".

Jak podaje Rzeczpospolita, nowy szef stadniny w Janowie zlecił Instytutowi Weterynarii w Puławach badanie paszy. Analiza wykazała, że w próbkach owsa znajdowały się niebezpieczne dla koni antybiotyki, które dodaje się do... pasz dla kurcząt.

bEDpJzvr

Ten antybiotyk nie miał prawa znaleźć się w owsie podawanym koniom. Nie potrafimy racjonalnie wytłumaczyć, jak mógł się tam znaleźć. To mógł zrobić tylko człowiek, by zaszkodzić zwierzętom – powiedział Rzeczpospolitej jeden z pracowników stadniny.

bEDpJzvS
KOMENTARZE
(327)
gość
5 lata temu
tylko koni żal
gość
5 lata temu
co się wyprawia w naszym kraju, to już ludzkie pojecie przechodzi
gość
5 lata temu
niszczą nasze dobro narodowe
bEDpJzvT
gość
5 lata temu
nie ma większego s********a od człowieka konie to piękne inteligentne stworzenia mądrzejsze od większości ludzi
Gość
5 lata temu
Jak nie wiadomo o co chodzi to o miljardy chodzi-utracone posady booola oj booola!!!
Najnowsze komentarze (327)
gość
5 lata temu
wszystko co dobre to zniszcza
gość
5 lata temu
wszystko co dobre to zniszcza
gość
5 lata temu
wiedzialam od poczatku ze to sabotaz. Typowe dla poprzedniej wladzy.
gość
5 lata temu
widze ze pudel jest równie rzetelny jak pisowska propaganda. antybiotyki nie wywołują skrętu kiszek a własnie na skręt kiszek oba konie padły.
gość
5 lata temu
Tak swoją drogą rozumiem że araby są piekne, ale one sie nadają tylko do pokonywania długich odległości i do rajdów. Nie wiem czemu tak sie nimi wszyscy zachwycają. Każdy startujący w zawodach jeździec wie, że skaczą one bardzo słabo ( choć sa czasem spotykane na parkurach ), a do ujeżdżenia tez nikt ich nie weźmie, bo na takich zawodach ceni sie inny typ urody koni, np. rasy niemieckie. ( choć sa tez zawody dla arabów, ale amatorskie ). Sa też bardzo uparte i trudno sie na nich jeździ, bo maja swoje zdanie ( maja troche osobowość kotów ).
ssaesd
5 lata temu
A to podsłuchy a to trucie koni. Co się dzieje ?, gdzie sa (niezależne służby(?)?).
gość
5 lata temu
PO- wcy mszczą się, uśmiercając konie.Wywalić wszystkich ze starego zespołu! To oni są winni!
Honor
5 lata temu
Cześć gdzie jest ten komentarz
bEDpJzvL
gość
5 lata temu
Szczucie PiSem jest najważniejsze, mogą nawet truć konie żeby straszyć!
gość
5 lata temu
"Do takich wypadków nie dochodziło, gdy rasowymi końmi podziwianymi między innymi przez miliarderów z Dubaju zajmował się Marek Trela" - jak nie dochodziło do takich przypadków? nie jestem zwolenniczką tych zmian, ale konie padały w Janowie i Michałowie już wcześniej. Najświeższy przypadek Pianissima... nie raz słyszało się, że jakiś koń tam padł... przykre, ale rozdmuchane dla sensacji :/
Gosci
5 lata temu
Biedne szkoda że człowiek dla stołka jest w stanie zrobić wszystko....
gość
5 lata temu
Jakim bez secavtrzeba być potworem żeby z premedytacja otruć takie piękne zwierzęta??!!
gość
5 lata temu
1/co się wyprawia w naszym kraju, to już ludzkie pojęcie przechodzi , 2/tylko ,tylko koni, tylko koni, tylko koni żal ...., 3/niszczą nasze dobro narodowe , nikt z miliarderów nie odda tu konia, 4/ kto za nie zapłaci?
gość
5 lata temu
jeśl tak to nasuwa się jeden wniosek zemsta PO...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDpJzwE
bEDpJzwF
bEDpJzwG
bEDpJzwH
bEDpJzwI
bEDpJzwn