Trwa ładowanie...
Przejdź na

Papież Franciszek zabrał z Grecji trzy rodziny uchodźców!

284
Podziel się:

Decyzja głowy Kościoła Katolickiego była absolutnym zaskoczeniem.

Papież Franciszek zabrał z Grecji trzy rodziny uchodźców!

Papież Franciszek podczas wizyty w obozie uchodźców na wyspie Lesbos mówił sporo o współczuciu i pomocy dla rodzin, które straciły dom oraz wielu bliskich. Jeszcze na pokładzie samolotu w trakcie lotu na spotkanie z przedstawicielami rządu papież powiedział dziennikarzom, że *"leci na spotkanie największej katastrofy po II Wojny Światowej". *

Ta podróż różni się od innych, to podróż naznaczona przez smutek. W czasie innych podróży lecimy spotkać się z ludźmi, jest radość. Ta podróż jest smutna. Lecimy zobaczyć tylu ludzi, którzy cierpią i nie wiedzą, dokąd iść – powiedział Franciszek.

Wizyta głowy Kościoła Katolickiego zakończyła się ogromnym zaskoczeniem dla mediów oraz trzech syryjskich rodzin. Papież Franciszek zabrał ze sobą do Watykanu dwanaście osób, które opowiadały mu o swoich tragicznych losach. Nikt nie wiedział, że Watykan negocjował pomiędzy z władzami Grecji i Włoch. Początkowo papież miał zabrać 10 osób, ale postanowił pomóc trzem rodzinom z dziećmi, które straciły wszystko.

Papież miał pragnienie, by wykonać ciepły gest wobec uchodźców, by na pokładzie samolotu do Rzymu towarzyszyły mu trzy rodziny uchodźców z Syrii, w sumie 12 osób, w tym sześcioro dzieci. Wszyscy oni znajdowali się w obozach na Lesbos przed podpisaniem umowy pomiędzy Unią Europejską a Turcją – wyjaśnił Watykan w specjalnym oświadczeniu.

Pełną odpowiedzialność za opiekę i utrzymanie rodzin z Syrii wziął na siebie Watykan.

KOMENTARZE
(284)
Gość
6 lat temu
A chrześcijanie z Iraku i Syrii nadal czekają na zainteresowanie ze strony Watykanu, świata.....
Yolo
6 lat temu
dlaczego nie zabrał prześladowanych za wiarę rodzin katolickich?
lol
6 lat temu
To było celowe zagranie, żeby znowu była dyskusja w telewizji na temat uchodźców i imigrantów...a po zamachu w Paryżu i Belgii jakoś nic się nie zmieniło i dalej propaganda pełną parą
Gość
6 lat temu
Wszystko wraca..
Gość
6 lat temu
Wspaniały człowiek
Najnowsze komentarze (284)
gość
6 lat temu
a moze poprostu chcial pokazac ze nie wazne jakiej jestes wiary , dobry chrzescijan powinien pomoc kazdemu kto potrzebuje pomocy, mogl pomoc wielu innym ludziom ale wybral ich i tyle. Mieszkam za granica, i moim sasiadem jest Arab, drugim para gejow i sama jestem imigrantka . Nie wszyscy sa tacy jak pokazuja w telewizji, zalezy od punktu widzenia.
gość
6 lat temu
Przeciez w/g polakow ,tylko chrzescijanin jest Czlowiekiem ,Inne istoty nie odczuwaja boli ,strachu rozpaczy ,Taki chrzescijanski ludek .
gość
6 lat temu
coraz bardziej go lubie.
gość
6 lat temu
Podziękują mu atakami na chrześcijan, bo to chyba muzułmanie
inne_sort
6 lat temu
Jeżeli Papież bierze trzy rodziny to ile może wziąć zwykła rodzina?
gość
6 lat temu
Watykan pewnie chętnie wziąłby każdą ilość uchodźców w wieku 7-16, wszak ministrantów do molestowania nigdy za wiele.
Gorgonzola
6 lat temu
Viva la papa francisco!!! Muchas gracias von mexico.
gość
6 lat temu
Niesamowity...uwielbiam CIę Franciszku :)
gość
6 lat temu
Polacy już to robili w XVI wieku tylko nie lubią się studiować własnej historii pod kątem sukcesów! Przyjęliśmy i zasymilowali bezpiecznie tysiące muzułmanów
gość
6 lat temu
a dlaczego tylko trzy rodziny zabral papiez,powinien wziac co najmniejtrzysta rodzin,co to jest na tak bogaty Watykan???!!
Gość
6 lat temu
Chodźcie do mnie dziatki chodźcie
Gość
6 lat temu
Wie co robi zaraz wszyscy muzułmanie przejdą na chrześcijaństwo
Gość
6 lat temu
Jakoś nie wierzę tym rodzinom
gość
6 lat temu
No i co dalej? Postawi im meczet w Watykanie? Bo przecież mają prawo wyznawać swoją wiarę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie