Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołdys chwali Taco Hemingwaya: "Może zostać NOSICIELEM WOLNOŚCIOWEJ ZARAZY!"

118
Podziel się:

Zachęca go, żeby nagrał "pieśń" dla "młodzieży maszerującej przed Schetyną i Petru".

Hołdys chwali Taco Hemingwaya: "Może zostać NOSICIELEM WOLNOŚCIOWEJ ZARAZY!"

Zbigniew Hołdys nadal chętnie pisze o polityce. Na swoim Twitterze i w Newsweeku Tomasza Lisa często krytykuje PiS i broni innych celebrytów negatywnie wypowiadających się o Andrzeju Dudzie i rządzie Beaty Szydło.

W najnowszym Newsweeku Hołdys opublikował artykuł, w którym żali się, że młode pokolenie nie buntuje się tak jak on. Oraz że nie pisze politycznych piosenek.

Memy gasną po tygodniu, snapy po paru sekundach, klik w internecie nie ma znaczenia, ludzi się zapomina, a piosenka "Kocham wolność" zespołu Chłopcy z Placu Broni wygrywa właśnie trójkowy Top wszech czasów, choć ma 26 lat - napisał. To piękna pieśń i dodaje otuchy.

"Dziwny jest ten świat" Niemena ma lat 50. "Autobiografia" czy "Chcemy być sobą" Perfectu po 35, "Moja i twoja nadzieja" Heya ma już 25 lat, zespół nią debiutował! Wreszcie "Mury" Lluisa Llacha z tekstem Jacka Kaczmarskiego nagrano w 1980 r., czyli 35 lat temu! A Wy? Co z Wami, dzisiejsi 16-25-latkowie?! Nie wydacie z siebie głosu?

Trudno mi uwierzyć, by dzisiejsze pokolenie nie pozostawiło po sobie żadnej pieśni. Jest mnóstwo znakomitego polskiego rapu, który nie ma jednak tej nośności, jaką ma piękna melodia z pięknym słowem.

Hołdys widzi jednak światełko w tunelu. Dla niego jest nim raper Taco Hemingway, czyli Filip Szcześniak. Uważa go za "wirusa nowego pokolenia", który ma być "nosicielem megawolnościowej zarazy". Hołdys apeluje do Taco, żeby napisał nowy hymn, który można będzie śpiewać na wiecach Ryszarda Petru i Grzegorza Schetyny.

Rap jest wielki, to najmocniejszy od lat głos sprzeciwu, szacun mój ogromny dla Taco Hemingwaya, jedynego dziś wirusa nowego pokolenia, który ma w sobie wszystko, co potrzebne, by zostać nosicielem megawolnościowej zarazy - kontynuuje Hołdys. A jak się ma wolność w duszy, wtedy się jest człowiekiem, który nie macha ręką, nie odwraca oczu, nie udaje, że nic się nie dzieje.

Jak się ma wolność w duszy, to się zostaje Korą, Owsiakiem, Maleńczukiem, Niemenem, Martyną Jakubowicz i Tomkiem Lipińskim, którego "Nie wierzę politykom" spokojnie mogłaby wykonać jakaś grupa młodzieży maszerującej przed Schetyną i Petru. Albo Lechem Janerką, którego "Konstytucje" mają dziś moc przepowiedni.

Czy Taco będzie chciał iść na czele młodzieży maszerującej przed Schetyną i Petru?

KOMENTARZE
(118)
Gość
6 lat temu
Taco to raper, ktory jako jeden z niewielu ma bardzo ambitne teksty i jest inteligenty. Chyle czoła
k
6 lat temu
Taco w KODzie? tego jeszcze nie grali...
gość
6 lat temu
Taco jest genialny. Polecam przesłuchanie Trójkątu Warszawskiego
Gość
6 lat temu
Aż mi sie nie chce czytać tego artykułu
gość
6 lat temu
Hołdys jest takim przygłupem , ze nawet nie zrobił matury . Miejsce takich intelektualnych meneli jest na śmietniku lub... na pochodach KOD-eistów .
Najnowsze komentarze (118)
wolność słowa
4 lata temu
Może nie będzie taki durny jak Hołdys, żeby się skumać z gównianymi politykierami. Cwaniaczkami i tępymi *ujami. Barwy wszystko jedno jakie. Taki hymn pasuje?
Gość
4 lata temu
"Nie dziękuję, wolę pisać o sobie. Wolę pisać o ludziach, wolę pisać o tobie" ;)
Hołdys zejdź ...
6 lat temu
Odjebało staremu idiocie. Nawet TACO HEMINGWAYA próbuje wciągnać w swoje polityczne obsesje.
gość
6 lat temu
PIS- neobolszewiki zawistne i podłe do bulu
gość
6 lat temu
na tych marszach stare baby tylko widac
Strange Cloud...
6 lat temu
Ch#j w d**ę Hołdysowi :)
gość
6 lat temu
Hołdys ty zmanipulowany stary durniu, demokracja w Polsce ma sie dobrze, nic nie jest zagrożone, wyłącz TVN i włącz myslenie, bo jesteś tylko kolejnym ze stada baranów podobnym do tych maszerujących w KOD
gość
6 lat temu
ten Hołdys wygląda zawsze jak bezdomny taki zaniedbany, ma tyle forsy a wyglada jak kloszard, on sie nie myje, wszystko takie pogniecione,rozwalone,pozlepiane, fuj
gość
6 lat temu
coś wali czosnkiem
gość
6 lat temu
Panie Hołdys, pan się nie podpina pod Taco, boś pan już wapniak i nie rozumiesz młodego pokolenia. Ono się buntuje, ale na własny sposób. Także ochłoń pan. Szkoda, że pan nie wspomniałeś o innym zbuntowany muzyku - niejakim Pawle Kukizie. Zazdrość gryzie, co?
gość
6 lat temu
HOLDYS KODOWSKI TERRORYSTA HAMASU
gość
6 lat temu
holdys zyd cpun wykolejeniec do izraela tam twoj hamas , a od polski wara
gość
6 lat temu
Szkoda że w naszych czasach muzyka jest tak uboga, że z desperackiego braku jakiejkolwiek oznaki wznioślejszej myśli w głowach młodego pokolenia doceniany zostaje chłoptaś w rozciągniętych portkach, "śpiewający' o hajsie, dziewczynach, okraszając to kilkoma lotnymi przekleństwami. Bardzo przygnębiające czasy. A powtarzacie ciągłe lamenty o epoce szarego PRL-u...może i ulice były szare, ale dzięki temu ludzie mieli kolorowe dusze.
olo
6 lat temu
Nie wierzę spasionym "artystom"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie