Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tłumy kobiet na Marszu Godności (ZDJĘCIA)

378
Podziel się:

"Chcemy pokazać, że kobiety są podmiotem wobec prawa równym z mężczyznami. Chcemy przypomnieć, że kobiety mają głos i że trzeba się z nimi liczyć!"

Tłumy kobiet na Marszu Godności (ZDJĘCIA)
bFeaosPV

Dzisiaj w Warszawie odbył się Marsz Godności zorganizowany m.in. przez działaczki z nieformalnej grupy Dziewuchy Dziewuchom. Akcja odbiła się echem w show biznesie i zyskała poparcie wielu celebrytów.

bFeaosPX

Manifestanci - a głównie manifestantki - domagali się m.in. edukacji seksualnej w szkołach, większych kar dla gwałcicieli, skutecznego ściągania alimentów oraz rezygnacji zaostrzania prawa dotyczącego aborcji.

Podczas wydarzenia manifestantki były wspierane przez Dorotę Wellman i Paulinę Młynarską, znane feministki a dawniej współprowadzące program Miasto Kobiet.

To kobiety, które spontanicznie się skrzyknęły i postanowiły pokazać sprzeciw wobec pewnych tendencji, które daje się zauważyć od kilku lat - powiedziała rzeczniczka prasowa marszu Aleksandra Różdżyńska. Chcemy pokazać, że kobiety są podmiotem wobec prawa równym z mężczyznami. O tym się trochę zapomina, kiedy np. pojawiają się projekty bezwzględnie zakazujące aborcji. Chcemy przypomnieć, że kobiety mają głos i że trzeba się z nimi liczyć.

Zobaczcie zdjęcia.

bFeaosQd
bFeaosQe
bFeaosQf
bFeaosQg
bFeaosQy
KOMENTARZE
(378)
gość
6 lat temu
Popieram ten protest. Dosyć wchodzenia z butami w nasze życie. To my kobiety decydujemy co dla nas jest dobre .
gość
6 lat temu
Tak jest dziewczyny, trzymajcie razem, tylko wtedy mozna cos zalatwic!!!!!
gość
6 lat temu
Musimy walczyć w swoje prawa. Całym sercem z Wami ! :)
bFeaosQz
gość
6 lat temu
Świetnie! Dziewuchy, nie dajmy się stlamsić!
gość
6 lat temu
brawo
Najnowsze komentarze (378)
Ewa
6 lat temu
I co z tego że pokrzyczą skoro zaraz idą i włażą w zadek pisowi i klerykom. Właśnie tym co ich prześladują. Jak by wiedziały że Bóg jest kobietą to by się okoniem postawiły spedziałym klerykom. Bóg mawiał JESTEM TYM CO DAJE ŻYCIE A kto daje życie wiadomo że kobieta. Chłop sobie pociapcia i tyle z jego diabelskiego pożytku.
gość
6 lat temu
ta gruba krowa i ta niedouczon młynarska maja coś więcej potrafia , puste , puste i jeszcze raz puste
gość
6 lat temu
Wellman ona też nie chce rodzić?
Gość
6 lat temu
Edukacja seksualna w szkole nie jest wystarczającą metodą antykoncepcji jak nie ma się własnego rozumu i nie jest się odpowiedzialnym. Edukacja ma na celu doinformować nas a nie za nas myśleć. A to kiedy ,w jakich okolicznościach oraz z kim zależy tylko i wyłącznie od nas. A najlepiej uprawiać po ślubie. Bo seks i ciąża nie jest zła tylko w tedy gdy to się robi w odpowiednim czasie oraz etapie życia i z odpowiedzialną i WOLNĄ osobą. A nie ulegać presji otoczenia i chłopaka który na pierwszej randce chce iść do łóżka. Trzeba najpierw samemu sobie zadać pytanie co oczekuję od związku lub relacji i ustawić priorytety. To takie banalne i proste. Jestem kobietą i mam 19 lat i nie mam tak n*****e w głowie by myśleć że ujmą jest to że siebie szanuję. A wielkim plusem.
gość
6 lat temu
a co to za GORYL z Młynarską??
bebe
6 lat temu
Wellman to raczej godnosci nie ma, tak sie utuczyc to brak szacunku dla samej siebie. Morda jak wiadro.
gość
6 lat temu
Super d***l!
gość
6 lat temu
Elektorat anty PiS jest prymitywny. To sami wymóżdżeńcy? Nikt z nich nie przytoczy jednego inteligentnego argumentu przeciw PiS. PiS chce zatrzymać zadłużanie kraju, odbudować przemysł, zrepolonizować Banki, pomóc rodzinom z dziećmi, dać młodym szansę na mieszkanie, wstrzymać emigrację młodych i to im nie pasuje? To zwykłe chciwe gnoje co kwiczą bo są odrywane od koryta.
bFeaosQr
gość
6 lat temu
brawo brawo brawo a ciemnogród do pieca
L
6 lat temu
Ja poronilam 2 razy i bede walczyc z ta haniebna ustawa koscielna, po o aby mnie nie karano. Moje dzieci umarly i nikt nie jest w stanie powiedziec mi dlaczego. Tzw srodowiska pro-life ktore chca przepchnac swoj projekt, gardza takimi jak ja. Chca mnie ukarac, za cos o co walczylam dwa lata! Bede na kazdym marszu i pierwsza przyloze takiemu czlowiekowi ktory uwaza ze kobieta nie powinna miec wyboru! Wstyd dla naszego kraju, zeby Polki musialy blagac o pomoc!
resor
6 lat temu
Welman to też kobieta, a ja myślałem że to brat bliźniak Prokopa
gość
6 lat temu
A co tam robi ta kobieta bez karku?
gość
6 lat temu
Przestańcie wreszcie POkazywać te kobiete "bez szyji"
Anka
6 lat temu
Ustawa przeciwko aborcji to ustawa obywatelska...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bFeaosRk
bFeaosRl
bFeaosRm
bFeaosRn
bFeaosRo
bFeaosQT