Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej!

353
Podziel się

Niemal 52 % Brytyjczyków opowiedziało się za opuszczeniem wspólnoty.

Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej!
bCOfSzwB

Dziś podano pełne wyniki głosowania w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię 51,9 % - czyli 17 410 742 obywateli Zjednoczonego Królestwa - opowiedziało się za opuszczeniem wspólnoty. Pozostałe 48,1 proc. - 16 141 241 chciało w niej pozostać. Już wiemy, że Brexit jest pewne i przeciwnicy Unii wygrali.

Musimy potraktować to bardzo poważnie, przygotowywaliśmy się od tygodni na tę ewentualność, na ten wynik, dlatego dziś rano nie jestem zaszokowany. Wielka Brytania wahała się od 40 lat, czy chce być pełnym członkiem Unii Europejskiej, czy też nie. Teraz mamy jasność. Zdecydowali się na wyjście – powiedział Martin Schulz, szef Parlamentu Europejskiego.

Dzisiejszy ranek to dla Polski wyjątkowo trudny dzień. Specjaliści szacują, że bardzo szybko odczujemy negatywne skutki wyjścia Wielkiej Brytanii. Słabsza Unia, to słabsza pozycja negocjacyjna także naszego kraju, zaś opuszczenie wspólnoty oznacza problemy tysięcy Polaków, którzy znaleźli pracę na Wyspach. Mogą stracić prawo do pracy i zasiłków. Wielu z nich będzie zmuszonych do powrotu do kraju.

bCOfSzwD

Wyjście Wielkiej Brytanii może zapoczątkować falę kolejnych "rozwodów" z Unią, może też oznaczać rozpad samego Zjednoczonego Królestwa. Niewykluczone, że po czwartkowym głosowaniu Szkocja i Północna Irlandia, które w większości głosowały za pozostaniem we wspólnocie, zdecydują się na separatystyczne referendum.

bCOfSzwJ

Cameron zapowiedział podanie się do dymisji

Zobacz też:

bCOfSzxe
KOMENTARZE
(353)
gość
4 lata temu
No to teraz nie wydoją na 500plus jak wroca tlymu Polakow z UK.
Gość
4 lata temu
To jest masakra, teraz ta cala polska patola tu wroci...
edzia
4 lata temu
Współczuje Polakom pracującym w UK, ciężkie czasy idą :(
bCOfSzxf
Gość
4 lata temu
Europejscy imigranci wyjadą i zostaną z syryjskimi
gość
4 lata temu
No i skończą się wyjazdy do Anglii :(
Najnowsze komentarze (353)
gość
4 lata temu
Chcą zeby GB należała do angoli? I dobrze, mam nadzieję ze Szkocja się ogarnie, Irlandia Pn nabierze odwagi i się od zarozumialców odłączą!!! a co!!! Wtedy angole będą zadowoleni
gość
4 lata temu
Gdyby wyjechała emigracja Anglia się zawali,Anglia stoi na pracy cudzoziemców .W Londynie jest 47% Brytyjczyków , przewagę maja cudzoziemcy.Do tego fabryki ,pola,transport wszystkie ciężkie prace to cudzoziemcy.Anglik pójdzie w pole zbierać kapustę ,chyba was pogięło .Oni bez obcych się rozpadną bo są na 10000000% leniwi.Szybciej popełnia harakiri niż w sobotę czy niedziele pójdą do pracy,oni wola nie jeść .
gość
4 lata temu
Nie prorokujmy....Anglia potrzebuje obcych rąk do pracy,więc tak szybko Polacy nie powrócą.Duże Formy przeniosą się ,Banki....a Anglicy odczują bardzo szybko rozwód z Unią.W końcu profity unijne odejdą....
gość
4 lata temu
Patola to siedzi w Polsce i liczy na 500 frajerze. Polacy w UK ciezko zapier...ja na wszystko co maja!
gość
4 lata temu
Teraz Polska, Wegry itd. I niemiaszki zostaną ze swoimi ciapatymi. A ci co pjechali do Uk siedzieć na zasiłku niech wracaja i zabieraja sie za sprzątanie ulic. Czysciej będzie
gość
4 lata temu
"Wielka Brytania wahała się od 40 lat"??? Czy redaktorzy pudelka wiedzą w ogóle co piszą?
gość
4 lata temu
Ja wam powiem, że Wielka Brytania pewnie pożałuje wyjścia z Unii. Na 100%.
Polka mieszka...
4 lata temu
NIGDY NIE WROCE DO PATOLOGICZNEJ POLSKI !!!
bCOfSzwX
Gość
4 lata temu
Londyn mnie meczy.
gość
4 lata temu
płakać mi się chce, a nawet nie jestem jeszcze emigrantką, dopiero zamierzam
Gość
4 lata temu
To tylko referendum nie ostateczna decyzja, maja czas zeby to odkkrecic. A caly szum to propaganda. I dobrze, niech soe ogarna.
gość
4 lata temu
w uk nie ma syryjskich emigrantow, uk zadnych nie przyjela a to glownie przez to doszlo do referendum
gość
4 lata temu
Wszystko przez Makrelę i jej islamistów!!!
gość
4 lata temu
moja znajoma ktorej niechcialo sie pracowac chociaz ma studia tez pojechala dla socjalu do angoli na pol etatu jest kelnerka, ciekawe czy wezmie sie teraz do pracy! acha ma obywatelstwo
...
Następna strona
bCOfSzxz