Trwa ładowanie...
Przejdź na

Na Światowych Dniach Młodzieży odbędą się... spotkania dla katolickich gejów i lesbijek!

197
Podziel się:

Grupa Wiara i Tęcza organizuje Przystań Pielgrzymów LGBT. "Chrystus przyszedł do wykluczonych, a nie tylko do establishmentu" - wyjaśniają organizatorzy.

Na Światowych Dniach Młodzieży odbędą się... spotkania dla katolickich gejów i lesbijek!

Dokładnie za tydzień w Krakowie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży - najważniejsze tego typu spotkanie młodych katolików zapoczątkowane jeszcze w latach 80-tych przez papieża Jana Pawła II. W Małopolsce od wielu miesięcy trwają przygotowania do imprezy, która odwiedzić może nawet dwa miliony pielgrzymów z całego świata. To oczywiste, że nie wszyscy znajdą noclegi w hotelach, więc większość zatrzyma się w mieszkaniach wiernych z całej Polski. To z myślą o nich Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalny poradnik, w którym uczy, że obcokrajowców bardziej niż narzekanie, może zainteresować wspólne kiszenie ogórków. Przypomnijmy: MSZ uczy Polaków dobrych manier: "Nie zanudzaj gości opowiadaniem o problemach. Są w każdym kraju"

Tymczasem okazuje się, że razem z ŚDM w Krakowie będzie działać także... Przystań Pielgrzymów LGBT, cykl spotkań zorganizowanych przez grupę Wiara i Tęcza. Aktywiści chcą trafić do osób homoseksualnych, które są wierzące, a nie mogą liczyć na otwarte stanowisko Kościoła w tej sprawie. Jak informują organizatorzy, wśród pielgrzymów może znaleźć się nawet kilkanaście tysięcy gejów i lesbijek. Oni też powinni mieć prawo do dyskusji o wierze i Bogu.

Queer to określenie nie tylko osób LGBT, ale w szerszym rozumieniu wszystkich wykluczanych. I właśnie do takich osób przyszedł Chrystus, a nie tylko do establishmentu - komentuje Misza Czerniak z Wiary i Tęczy.

Organizatorzy Przystani Pielgrzymów spotkali się już z kardynałem Stanisławem Dziwiszem, który zaakceptował ich inicjatywę, lecz nie udzielił jej oficjalnego poparcia. Takie wsparcie kłóciłoby się z oficjalnym stanowiskiem Kościoła.

Światowe Dni Młodzieży są formułą otwartą. Do uczestnictwa są zaproszone także osoby o skłonnościach homoseksualnych. Papież Franciszek będzie głosił ewangelię, która jest dla każdego - powiedział w Rzeczpospolitej ks. Piotr Studnicki z krakowskiej kurii.

Rzeczywiście jakiś czas temu doszło do spotkania osób z tej grupy z kard. Dziwiszem. Kardynał stara się kierować tym, co mówi Katechizm Kościoła Katolickiego, czyli pełnym szacunkiem dla takich osób i troską, by nie czuły się potępiane - dodał.

Przystań Pielgrzymów będzie działać na krakowskim Kazimierzu. Podobna inicjatywa pojawiła się już podczas ŚDM w Kolonii w 2005 roku. Niestety, organizatorzy ŚDM blokowali wtedy dziennikarzom dostęp do informacji o spotkaniach środowisk LGBT.

KOMENTARZE
(197)
gość
6 lat temu
Gdyby kościół katolicki składał się tylko z takich ludzi jak Papież Franciszek, to na prawdę, chyba bym uwierzyła
gość
6 lat temu
Uuuuu. To będzie się działo. Przy tym przystanek Woodstock to przedszkole. Hehe
gość
6 lat temu
Papież Franciszek jest wspaniały. Może cos przegarnie w głowach jesli chodzi o poglądy naszym politykom
gość
6 lat temu
A co LGBT to nie ludzie ? Ich bóg nie stworzył?!! Zacofana Polska!!! To cudowni ludzie lepsi nieraz niż hetwro
gość
6 lat temu
Ahahahahahha, mina kapciowego od Jana Pawła bezcenna wobec tematu! :D
Najnowsze komentarze (197)
monika kedz...
6 lat temu
slusznie. nalezalo sie lesbijkom i gejom.
gość
6 lat temu
Jak mu dobrze jak wrócił z Rzymu spadł sie jak ........
gość
6 lat temu
Niech sie ten dziwisz schowa.
gość
6 lat temu
jade sprzedawać tam prezerwatywy :-)
gość
6 lat temu
Dobrze, że święty sakramant zapisany jest w Piśmie Świetym, bo inaczej już doszłoby za daleko a tak to nigdy sie nie zmieni i chwała Ci Panie Boże
gość
6 lat temu
ten w czarnej sutannie - to chyba zasłabł, jak to usłyszał!
gość
6 lat temu
a jak mają ściągnąc ludzi na te igrzyska głupoty i bajek???to wzieli sie na sposób!!!tylko g***i sie na to nabiorą.kasa ,kasa nie śmierdzi!!!ludzi bedzie malenko ,przeliczyli sie bezczelni cwaniacy to kombinują!!!
gość
6 lat temu
Będzie podobno do dyspozycji kilka przyczep dla chętnych
gość
6 lat temu
każdemu człowiekowi należy się szacunek- Biblia nie potępia żadnych ludzi, ale czyny już tak- i czyny homoseksualne są w Biblii potępione. Każdy człowiek sam decyduje, czy będzie przestrzegał Bożych norm moralnych czy nie - każdy ma wolną wolę, daną zresztą od Boga. Jednak naginanie za wszelką cenę norm Bożych do ludzkich jest nie w porządku. Biblia mówi wprost "A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10 ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego " 1 Koryntian 6:9,10. Homoseksualiści niestety muszą się z tym pogodzić, a nie twierdzić, że Jezus ich kocha
Anka
6 lat temu
ZAMIAST POWTARZAC BZDURY POLECAM LEKTURE PISMA SWIETEGO. HOMOSEKSUALIZM JEST GRZECHEM CIEZKIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I FRANCISZEK OCIERA SIE O DUZY PROBLEM W NIEBIE.... PS. SWOJA DROGA JAK CZYTAM KOMENTARZE NA PUDLU TO CZASEM MAM WRAZENIE ZE SAMI HOMOSIE TUTAJ WCHODZĄ...
gość
6 lat temu
Odwrócą kota ogonem , a o pedofilach w kościele cisza. Jacy oni tolerancyjni.ten nasz z Krakowa ciekawa jestem jaką ma orientację
gość
6 lat temu
smiechu warte, gej nie moze byc katolikiem, kosciół chce za wszelka cene dorownac do tych chorych czasów
gość
6 lat temu
No proszę, czyli nasz Minister Błaszczak powinien się wiele od Papieża nauczyć i rzad też!
Gość
6 lat temu
Najwiecej gejów przyjedzie z kiściołów w Polsce, ciekawe czy niejeden proboszcz pójdzie do budki
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie