Trwa ładowanie...
Przejdź na

PiS boi się, że Agata Duda przerwie milczenie? "Będzie kłopot"

281
Podziel się:

"Jeśli zacznie się udzielać i wypowiadać na różne tematy, będzie jazda przez tydzień" - komentuje poseł PiS.

PiS boi się, że Agata Duda przerwie milczenie? "Będzie kłopot"

Mimo licznych zachęt ze strony mediów Agata Duda dotąd nie zajęła stanowiska w żadnej istotnej kwestii. Nie wypowiedziała się nawet w sprawie obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcji także w przypadku, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu bądź zagraża zdrowiu lub życiu kobiety.

Dziennikarze często porównują ją z Marią Kaczyńską, która w podobnej sytuacji w 2007 roku wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec zaostrzania prawa w kwestii aborcji i podpisała apel do parlamentarzystów, przygotowany przez Monikę Olejnik. Nie bała się też otwartej konfrontacji z Tadeuszem Rydzykiem, który w rewanżu nazwał Pierwszą Damę "czarownicą". Porównanie z Marią Kaczyńską w mediach nie działa na korzyść Agaty Dudy.

Pojawiły się nawet spekulacje, czy propozycja posłów Prawa i Sprawiedliwości wprowadzenia zwyczaju wypłacania żonie prezydenta miesięcznej pensji nie jest rodzajem nagrody za to milczenie.

Jak donosi Fakt, takie opinie powszechne są nawet wśród posłów partii rządzącej. Podobno obawiają się, że po wycofaniu projektu ustawy Agata Duda zacznie wypowiadać się w mediach, co postawi partię Jarosława Kaczyńskiego w trudnej sytuacji.

Jeśli zacznie udzielać wywiadów i wypowiadać się na różne tematy, będzie kłopot - komentuje anonimowo jeden z posłów PiS. Nawet nie chodzi o jakiś atak, ale o to, że np. we wrażliwych tematach powie coś neutralnego, albo pozostawi wybór i będzie jazda przez tydzień.

Wrogie nam media cały czas przypominają śp. Marię Kaczyńską, która wygłaszała swoje zdanie na wiele tematów i potrafiła zadrzeć nawet z ojcem Rydzykiem.

Kłopot w tym, że jeśli nawet prezydentowa nabierze ochoty do publicznych wypowiedzi, to nikt nie wie, jakie wyrazi poglądy. Ani jakie w ogóle ma. Nie wie tego, jak sam przyznał, nawet jej rodzony brat. Z kolei rodzina Agaty nie kryje swojego niezadowolenia z polityki PiS-u oraz poczynań prezydenta. Milczenie Pierwszej damy może wynikać z tego, że lojalność wobec męża wygrywa z chęcią wyrażania swojego zdania.

Oczywiście nie ma żadnych sygnałów, aby prezydentowa rzeczywiście szykowała odwet - przyznaje Fakt. Ani nawet że ma inne poglądy niż PiS. Jednak zaprawieni w knuciu intryg politycy wszystkich mierzą własną miarą.

Zobacz także: Kłopotek o pensji dla Agaty Dudy: "Nie zachowujmy się jak pies ogrodnika!"
Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(281)
gość
6 lat temu
Najbardziej milcząca Pierwsza Dama w historii polskiej polityki...
gość
6 lat temu
Pani Agato więcej odwagi ;) każdy ma prawo do własnych poglądów,nawet jeśli są odmienne od innych członków rodziny
gość
6 lat temu
Kaczyńska przynajmniej miała odwagę... A zgadzam się z ostatnim zdaniem, Pis to intryganci jakich mało nic dziwnego ze nawet wśród "swoich" doszukują się wrogów
jul
6 lat temu
i tak na zdjęciu z biskupem wygrała
gość
6 lat temu
no i niech się w końcu wypowie..;)
Najnowsze komentarze (281)
gość
5 lata temu
rozumiem ze szmatławiec nie będzie publikowal wiadomości z szlachetnego grodu wroclaw, napisze tam i uwdzie i mknasze szmatława strone
gość
5 lata temu
niesamowite, a może napiscie jak s****a tusk czy schetyna nazywają swoja matke prostytutka która trzeba zamorowac, szmatlawre pismo będzie p******ic jaka to w Polsce jest niesprawiedliwośc, jak tak to zapytajcie tego cfela z wroclawia schetyne jak nazwal w knajpie pod wroclawiem obywateli RP a mianowicie cytuje pospólstwo zamknie gebe, otuz pospólstwo uslyszalo, a ty bękarcie peknietej prezerwatywy podskakuj mocniej tak mocno ze cfelom z PO podskoczy poziom do +0,1 a p*****y zdobeda 80% poprcia i cie c***o powieszakolesie z Wrocka aaa i twoja prostytutke mamcie
gość
6 lat temu
uroda nie zawsze idzie w parze z odwagą,
Rjot
6 lat temu
Niech robi co chce!. To nie na nią głosowaliście, tylko na jej męża, odczepcie się od kobiety i pouczajcie samych siebie "wizjonerzy nowego życia" do kupy wzięci.
seksuolog
6 lat temu
W każdym małżeństwie jest jedna para jaj. Nie zawsze należy do mężczyzny!
gość
6 lat temu
Nie dziwię się jej, że się nie wypowiada, bo cokolwiek nie powie będzie hejt a tak to mówienie o niej ogranicza się do komentowania kreacji i salonowego zachowania.
gość
6 lat temu
Jak to mówią MILCZENIE JEST ZŁOTEM więc po co ma się wypowiadać skoro i tak znajdą się przeciwnicy tej wypowiedzi tak jak i zwolennicy. A tak zachowuje dystans do wszystkiego-może wcale bycie prezydentową ją nie bawi i woli żyć swoim życiem.Ja się jej nie dziwię i tak jej życie przewróciło się do góry nogami.
gość
6 lat temu
W kampanii wyborczej podkreślała Pani, że się nie boicie z mężem Prezesa Kaczyńskiego i co? Nie pierwsze kłamstwo.
Gość
6 lat temu
A kim ona jest? Profesorska córka, co nawet studiów bez protekcji papy nie była w stanie skończyć. Pracę w ogólniaku tak po prostu dostała po znajomości. Nigdy nic nie zrobiła samodzielnie. Zawsze albo tatuś albo mąż załatwiał. Im szybciej się Pad to od tej prostackiej d**y wyzwoli, tym lep lepiej.
dudek
6 lat temu
Ma kobieta racje , nie łatwo być z takim człowiekiem bez ..........
gość
6 lat temu
Pani Dudowa jest między młotem, a kowadłem... nie zazdroszczę. Brat i ojciec to rodzina, mąż to nie rodzina, bo z żoną nie łączą go żadne więzy krwi. Odwagi pani Agato. W końcu trzeba podjąć decyzję i nie pozwolić dalej sobą pomiatać.
gość
6 lat temu
Kaczyńska to była kobieta z charakterem i osobowością więc nie ma co do czego przyrównywać.
gość
6 lat temu
Milczenie jest złotem xd
gość
6 lat temu
A po kiego grzyba ma się wypowiadać? Żeby się na nią wylała kupa szlamu? Niezależnie od tego, jakie masz dziś poglądy i tak cię skrytykuja. Co za różnica czy zrobi to kler czy lewactwo. Najlepiej być neutralnym!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie