Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kukiz chce zalegalizować... picie piwa w plenerze!

238
Podziel się

Przeciwnicy argumentują, że wtedy wszyscy będą chodzić po ulicach pijani…

Kukiz chce zalegalizować... picie piwa w plenerze!
bCzYudIR

Obecne przepisy prawa nie są łaskawe dla miłośników picia piwa w parkach i na ulicy. Za spożywanie piwa w miejscach publicznych grozi mandat w wysokości 100 złotych. Od początku jednak zakaz budził kontrowersje, związane z trudnościami w odróżnieniu przestrzeni, w których pić można, a w których nie. W konsekwencji przepis rzadko kiedy był przestrzegany, a na plażach, w parkach i na bulwarach notorycznie można spotkać ludzi pijących alkohol.

Przyznaje to Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Opisanie miejsc, w których nie można pić jest wyjątkowo trudne. Są spory interpretacyjne - czy jest to ulica, czy bulwar, czy lewy, czy prawy brzeg rzeki... To prowadzi donikąd - mówi.

bCzYudIT

W partii Kukiza powstał więc pomysł, jak rozwiązać ten problem.

_**To samorządy powinny decydować o takich kwestiach, a nie ustawodawca**_ - mówi Jakub Kulesza z KUKIZ’15

Niektórzy, jak np. Jacek Fedorowicz z PO twierdzą jednak, że pomysł jest wyjątkowo zły i może spowodować niebezpieczne konsekwencje w postaci tłumów pijanych ludzi.

Warto jednak pamiętać, że zakaz nie obowiązywał od zawsze, a jakoś ciężko przypomnieć sobie, by po ulicach chodziły tłumy nietrzeźwych.

bCzYudIZ

Trzymacie kciuki za Kukiza?

bCzYudJa
bCzYudJb
bCzYudJu
KOMENTARZE
(238)
Natka
4 lata temu
żule i tak piją na ulicy to czemu porzadny człowiek nie może wypić piwka
Gość
4 lata temu
Kukiz masz u mnie plus i browarka.
Gość
4 lata temu
Dobrze gada
bCzYudJv
Gość
4 lata temu
No właśnie kiedyś było można i było ok
gość
4 lata temu
No i słusznie!!!
Najnowsze komentarze (238)
Gość
4 lata temu
O tak!! Z******ty pomysł, ale w sumie nawet jak nie jest to zgodne z prawem to i tak mam wyj****e na to i pije Haha
gość
4 lata temu
czemu mnie to nie dziwi
fantom
4 lata temu
a sikanie tez będzie legalne w plenerze fajnie dzieci będą mieć ubaw brawo Kukiz Korwin Mike też poprze
gość
4 lata temu
moglby sie czyms istotniejszym zajac
gość
4 lata temu
Nie nie nie i jewzcze raz nie rozumie w pubie w ogrodku piwnym ale nie na ulicy czy parkach ..Panie kukiz faceci nie umieja pic piwa potem zagrqzaja dzieciom na ulicy i kobietom a tagrze przez piwo i alkochol niszczone sa rodziny ...Puknij sie pan w glowe chyba ze o to panu chodzi niech pan pomysli ile razy wrocil nawalony do domu pana corki byly zadowolone ??..
gość
4 lata temu
Jestem za... tylko kto będzie sprzątał ten syf
gościu
4 lata temu
KUKIZ to jednak i****a narodowy.
jj2002jj1
4 lata temu
W konsekwencji przepis rzadko kiedy był przestrzegany, niby co? strażaki i gliniarze , urządzają prawdziwe łapanki , jak na zwierzynę łowną i ZAWSZE jest to 100zł innych opcji nie ma, co prawda ściągalność takich mandatów jest praktycznie zerowa i właściwie do nich się dopłaca, ale krawężniki się wykazały i będzie premia co do menelstwa na ulicach, istnieje cała masa innych przepisów zapobiegających takiemu zjawisku
bCzYudJn
gość
4 lata temu
Doprawdy, nie chodzą tłumy pijanych? Ostatnio była taka grupa na dworcu. Gdzie wy mieszkacie, pchlarze, że próbujecie ich bronić? Pewnie, że miło spokojnie wypić piwo w parku, ale faktem jest, że jakby takie prawo wprowadzić to najwięcej skorzysta gimbaza i menele.
gość
4 lata temu
za granicą choćby w niemczech mozna pic piwo w miejscach publicznych i jakos tlumow nie widze. a to kraj piwa...
janusz
4 lata temu
piwko i trawka to klimaty tego kogoś! brak mu tego! jeszcze brak nam kultury picia! pijemy bo musimy się nawalić a nie napić bo ciepło!
gość
4 lata temu
zakaz picia piwa na ulicy jest bezsensowny, kolega kiedyś chował piwo, które sobie kupił, żeby go kto z nim nie zobaczył - paranoja
Gość
4 lata temu
Co ten i****a robi w sejmie !! On interesuje sie tylko narkotykami i alkoholem przez całe życie pił i ćpał wiec nic innego nie moze zaoferować
yle cie stać
4 lata temu
teraz wiem dlaczego tak bardzo pchał się do sejmu: ZAŁATWIA SOBIE I KUMPLOM Z POD BUDKI , ŻEBY MÓGŁ PIĆ PIWO ! brawo pijaczku ! na tyle ciebie stać baranie.
...
Następna strona
bCzYudJP