Trwa ładowanie...
Przejdź na

Syn Adama Gesslera też nie spłaca długów

209
Podziel się:

W 2011 roku kupił z bratem hotel Francuski w Krakowie. Do tej pory nie spłacili 14 milionów złotych kredytu.

Syn Adama Gesslera też nie spłaca długów

Dzięki szwagrowi Magdy Gessler, Adamowi, znana rodzina restauratorów przestała kojarzyć się z dobrym smakiem, a zaczęła z oszustwami finansowymi. Adam Gessler od lat jest winien miastu Warszawa około 24 milionów złotych. Komornikowi nie udaje się odzyskać nawet części zaległego długu. Gessler idzie bowiem w zaparte i twierdzi, że nie ma grosza przy duszy. Żaden z lokali, które prowadzi, formalnie nie należy do niego. Oszukał także niepełnosprawnych z zakładu pracy chronionej WSI Warszawska, którzy szyli dla niego obrusy i wykonywali prace dekoratorskie. Nigdy im za to nie zapłacił.

Jeden z synów oszusta dzielnie idzie w ślady ojca. Jego dług sięga już 14 milionów złotych. Adam Gessler junior działa głównie na terenie Krakowa. W 2011 roku wraz z bratem Mateuszem kupił za ponad 20,5 miliona hotel Francuski, położony na Starówce. 14 milionów złotych pochodziło z kredytu bankowego. Jak donosi Fakt, do tej pory go nie spłacili, a do hotelu wszedł syndyk.

To niejedyna jego krakowska inwestycja. W 2012 Adam G. junior otworzył restaurację w czterogwiazdkowym hotelu Grand przy ul. św. Jana w Krakowie. Biznes padł po półtora roku - przypomina tabloid. Teraz wspólnik, krakowski deweloper, oskarża młodego G. o oszustwo. W spółkę z Adamem G. włożył 200 tysięcy złotych. Wiosną deweloper dowiedział się, że restauracja została zamknięta, a spółka ma do zapłacenia 300 tysięcy zaległego czynszu, rachunki za prąd i prace budowlane. Wspólnik zgłosił sprawę do prokuratury.

Proces ma rozpocząć się za kilka dni. Jednak, jeśli syn Adama Gesslera odziedziczył talent do przekrętów po tacie, to raczej nie musi się czym przejmować. Szwagier Magdy Gessler miga się od płacenia już ponad 25 lat, czyli od czasu, gdy na początku lat dziewięćdziesiątych wynajął lokal przy Rynku Starego Miasta w Warszawie, po czym przestał płacić czynsz i inne rachunki. Miał spłacić zaległości oraz uiścić nawiązkę na rzecz Muzeum Narodowego. Do tej pory tego nie zrobił, a jego dług wobec miasta przekroczył już 24 miliony złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(209)
Gość
6 lat temu
Zwykły człowiek już dawno by siedział. A kto bogatemu zabroni wszystkich robić w banbuko😑
gość
6 lat temu
pytam jak to jest? nie zapłacisz raty po 200zł to komornik przyjdzie ,oni maja takie miliony długu -kim sa ?dlaczego im nie zabierze komornik tego czy owego !!!!!!
gość
6 lat temu
To zdjęcie geslerowj na końcu wprost idealne do treści artykułu. Ktokolwiek odpowiada w redakcji za zdjecia - ma do tego głowe, uśmiać się nieraz można nieźle :-) besos :D
gość
6 lat temu
Jak to jest ludzie maja dlugo 1000 zl wchodzi komornik i blombuje mu co sie da a ten ma tyle milonow dlugu i co
gość
6 lat temu
to antysemityzm żeby zyd musaił splacac kredyt haahhaahahahhaahahhahahaahahah
Najnowsze komentarze (209)
gość
4 lata temu
REDAKTORZYNO GIMBUSIARSKA w Krakowie nie ma "STARÓWKI" jak we wsi Warszawa-jest Stare Miasto.....
Srull Mossado...
4 lata temu
hahaha ! głupie polaki !! wy za to wszystko zapłacicie !!!! ajwaj!!!
asia
5 lata temu
To sa Żydzi sanhedryńscy (nie Jezusowi). Oni handlują tylko pieniadzem. Łupia innych bo pozwala im na to ich Talmud. Strzeżcie się każdej osoby, która ma pochodzenie lub nature żydowską talmudowska.. Z zimną krwią, patrząc ci prosto w oczy, oszuka cie i okradnie do ostatniego grosza. Nie tylko osoby prywatne daja się oszukać Żydom, ale i instytucje miejskie, a nawet katolickie organizacje. A Pismo Świete ostrzega. Złupią cie.
gość
5 lata temu
powiedzcie mi z czego on żyje, jak tyle milionów jest winien w warszawce, na pewno ma mieszkanie, za coś musi żreć, pić, nie zdziwiłabym sie jakby go za te długi zaciukali, przeciez to tyle lat jest winien .
nerwus
6 lat temu
bo oni z rasy nietykalnej
ubu
6 lat temu
Skoro pejsy nie zamierzają spłacać długów to do pieca z nimi.
edo
6 lat temu
Nie chcą mośki spłacać długów to do pieca z nimi.!.
terka
6 lat temu
Rodziny się niestety nie wybiera!
obserwator
6 lat temu
Jak to jest - nie spłacileś 2 raty kredytowej a juz komornik nakleja ci kartki na meble i ruguje z mieszkania. A ten cwaniak zalega z milionami i co? I nic, spokojnie sobie dalej żyje. Gdzie jest sprawiedliwość?!
gość
6 lat temu
synowie mafii tak w polsce wygląda sprawiedliwość
gość
6 lat temu
czosnkowi u nas bezkarni?
Gość
6 lat temu
I widzicie jakie ta sa k***y gnidy wszy ale przyjdzie czas ze. beda czekac na nich w pudle a oni beda plakac co wieczor w celi i beda tak musi byc
gość
6 lat temu
ratuszowa bezkarna mafia
Gość
6 lat temu
Ale zegarek,sygnet itd jest,l***i się kręcą,mimo,ze ma mniej kasy niż ja,-biedny student.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie