Trwa ładowanie...
Przejdź na

Najbogatsza urzędniczka dostawała po KILKA MILIONÓW MIESIĘCZNIE z konta ratusza!

279
Podziel się:

Nikogo to nie zaalarmowało. Urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz nie widzieli w tym nic dziwnego… Ile osób było przekupionych?

Najbogatsza urzędniczka dostawała po KILKA MILIONÓW MIESIĘCZNIE z konta ratusza!

Półtora tygodnia temu zatrzymano jedną z największych aferzystek ostatnich miesięcy - Marzenę K., byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości, która na podejrzanej "reprywatyzacji" zarobiła aż 38 milionów złotych. Reprywatyzacją było to tylko z nazwy, bo ona ani jej brat i znajomi nie mieli żadnych praw do nieruchomości. Po prostu skupowali tanio roszczenia i załatwiali sobie korzystne decyzje administracyjne. Nawet gdy sprawa wyszła na jaw, poganiała urzędników, żeby szybciej załatwiali jej sprawy i pomagali zarobić kolejne miliony... Okazało się też, że ona, jej brat i znajomi zdobyli w ten sposób... 400 milionów złotych!

Po aresztowaniu przez CBA śledczy wreszcie mogą sprawdzić, w jaki sposób tak ogromne pieniądze spłynęły na konto Marzeny K. oraz jej wspólników. Okazuje się, że w samym warszawskim Ratuszu sprawa była trudna do ukrycia, gdyż urzędniczka co miesiąc otrzymywała nawet kilkumilionowe (!) przelewy z konta urzędu. Czyli sfinansowane przez podatników. Ponoć prowadzący sprawę są zszokowani, jak mogło do tego dojść. Czy nikt o tym nie wiedział?

W ciągu zaledwie jednego miesiąca wykonano kilka przelewów na konto Marzeny K., które opiewają na kilka milionów złotych! - serwis wPolityce cytuje jednego z prokuratorów zajmujących się sprawą. Okazuje się, że tak olbrzymie kwoty, wypłacane w tak krótkim czasie nie spowodowały, by zwrócić na to baczniejszą uwagę.

Według śledczych trudno także wytłumaczyć, w jaki sposób taką procedurę udało się ukryć przed Ministerstwem Sprawiedliwości, gdzie Marzena - chyba tylko dla niepoznaki - pracowała.

To bardzo dziwne, że pracująca przez ponad 20 lat urzędniczka mogła tak swobodnie zarabiać grube pieniądze na reprywatyzacji - dodaje prokurator.

Za zatajenie przed Urzędem Skarbowym gigantycznych przychodów Marzenie K. grozi do 5 lat więzienia. Sąd nie zajął się jednak jeszcze sposobem, w jaki była urzędniczka w ogóle weszła w ich posiadanie...

**Hanna Gronkiewicz-Waltz milczy na temat reprywatyzacji?

**

Zobacz także: Zobacz też:
KOMENTARZE
(279)
gość
6 lat temu
oczywistym jest że była tylko słupem dla jakichś grubych ryb, miejmy nadzieje, ze odkryjemy dla kogo
gość
6 lat temu
Nóż się w kieszeni otwiera !!!
gość
6 lat temu
zlodzieje....
gość
6 lat temu
Natychmiast zawiesić wszystkich, którzy mogli wiedzieć i nowe konkursy rozpisac! Publicznie transmitowane!
gość
6 lat temu
am A ja siedzac w domu wyciagam lekko tysiac zl dziennie, etat juz sobie odpuscilem, ja zaczynalem tu: airwash.pl ale podobnych mozliwosci jest wiele kaleki mnicha masach echowykurtek logike klubie
Najnowsze komentarze (279)
gość
5 lata temu
Zabrać wszystko,pozbawić majątku i po wyjściu na wolność niech zapie...dala za 1500
Slaw
5 lata temu
polska to bogaty kraj ciągłe kradną i kradną i jeszcze coś zostaje
gosc
6 lat temu
jakie zycie taki smiech a teraz to opentanie. a ci co kibicuja?wstyd
beret
6 lat temu
Odsiedzi 5 lat i wyjedzie na Kanary, a ciemny lud niech pracuje za 1800 miesięcznie albo klepie biedę na bezrobociu !
gość
6 lat temu
podstawić zakratowane ciezarówki i cały ratusz do p*****a , a potem tak samo w kazdym miescie gdzie "rzadzą" platfusy bo jest to samo
anitka
6 lat temu
teraz juz wiecie czego tak sie bali PIS bo to byla banda zlodzieji Powinni wszystkich pozamykac i skonfiskowac majatki. A tyle jest biedy w Polsce.Jest jedna sprawiedliwosc ze dostanie łopatą w d**ę.
gość
6 lat temu
dzieki pis bo zlodziejstwo rozkrada polske----konfiskatav mienia do bylaby dobra kara
Gość
6 lat temu
Mafia k***a mafia
gość
6 lat temu
To kiedy nowa władza rozliczy Gronkiewicz? CZEKAM! I za wiekowe drzewa wycięte w Parku Krasińskich
babcia
6 lat temu
ale debilja z tego gronkowca
Gość
6 lat temu
Gdzie jest prawo???? Z******j za rower więcej dostanie do odsiadki.a walnąć dla przykładu 25 żeby zaczęli się bać bo to nie jedna taka afera z tak wielka kasa, I dalej będą krecic bo ch....j nie wyroki!!!!
Gość
6 lat temu
5 lat sam bym posiedział za takie miliony
gość
6 lat temu
wsadzic do paki i odebrac wszystko co do grosza szmacie !!!!
gość
6 lat temu
Nic jej nie zrobią, takie było..prawo...skupowanie roszczeń, czy handel nimi był dozwolony. Nie złamała prawa, chyba że były jakieś niejasne sytuację dotyczące dokumentów, a mimo to urzędnicy, podjęli decyzję o zwrocie. To tak, może to być badane i za to odpowiadać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie