Trwa ładowanie...
Przejdź na

Marta Kaczyńska popiera ekshumacje: "Prokuratura Krajowa MA OBOWIĄZEK OTWARCIA ZWŁOK ofiar katastrofy!"

343
Podziel się:

"W sprawach, w których istnieje podejrzenie przestępczego spowodowania śmierci, przeprowadza się przedmiotowe badania".

Marta Kaczyńska popiera ekshumacje: "Prokuratura Krajowa MA OBOWIĄZEK OTWARCIA ZWŁOK ofiar katastrofy!"

Decyzja prokuratury o ekshumacji szczątek ofiar katastrofy smoleńskiej wzbudziła wiele emocji wśród ich bliskich. Z koniecznością ponownego badania zwłok nie zgadza się między innymi mąż zmarłej w katastrofie Jolanty Szymanek-Deresz:

Jego zdanie w tej kwestii podziela też biskup Pieronek, który uważa, że ekshumacja będzie ogromną traumą dla rodzin ofiar, a sam pomysł nazywa "skandalicznym":

Okazuje się, że inne zdanie w tej kwestii ma Marta Kaczyńska, która w katastrofie straciła rodziców. Twierdzi, że ciał nie poddano w Polsce oględzinom, dlatego Prokuratura "ma obowiązek" otwarcia zwłok:

Po przewiezieniu ciał ofiar katastrofy smoleńskiej do Polski nie poddano ich oględzinom - pisze Marta Kaczyńska w najnowszym numerze wSieci. Zasada prawdy materialnej stanowi prawną dyrektywę nakazującą, by wszystkie orzeczenia zapadające w toku postępowania były poczynione na podstawie prawdziwych ustaleń. Protokoły sekcyjne ofiar katastrofy smoleńskiej w wielu przypadkach wewnętrznie sprzeczne, niekompletne lub zawierają nieprawdziwe informacje.

Kaczyńska podkreśla też, że podczas oględzin zwłok na terenie Rosji doszło do przypisywania dokumentacji niewłaściwym ciałom, co skutkowało ich pochówkami w niewłaściwych grobach.
Marta dodaje też, że "w sprawach, w których istnieje podejrzenie przestępczego spowodowania śmierci, przeprowadza się przedmiotowe badania".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(343)
gość
7 lat temu
Kiedy skończy się to szaleństwo??
gość
7 lat temu
Róbcie sobie ale za własne pieniądze !! nie za pieniądze podatników a skoro twierdzicie ,że to zamach to oddawać pieniądze z polisy !
gość
7 lat temu
Ci obłąkani ludzie nie odpuszczą nigdy. Katastrofa i jej przyczyny są znane i wyjaśnione już dawno, a ci dalej szukają "dowodów" na zamach. Pacjenci psychiatryczni, co do jednego.
gość
7 lat temu
Mam nadzieję że PiS straci duuużo poparcia w związku z tymi ekshumacjami.
Gość
7 lat temu
Szczerze nie obchodzi mnie to. Lepiej powiedz jak żyć za 1500.
Najnowsze komentarze (343)
gość
7 lat temu
pis tokabaret i klauny lataja kolo kurdupla do psychiatryka znimi i ta lajdaczka jebliw marta ta to dopiero gnida
gość
7 lat temu
Ekskhumacje niech robi swoim rodzicom i wezmi ich z Wawelu bo niczym sobie nie zasluzyli zeby tam lezec Jrus niech ich pochowa na swoim placu kolo domu bedzie sie modlil codziennie o lepszy rozuma innym niech daja spokuj i****i
gość
7 lat temu
Powinna łajdaczka przy tym być i się przyglądać ,żeby po nocach ją ten widok nie odstępował Tułów tatusia bez nóg .Życzę jej tego z całego serca ,tego samego braciszkowi .
gość
7 lat temu
Taka mądrala podobno prawniczka czemu czekała 6 lat?Mogła domagać się sekcji po przewieżieniu trumny do Polski,ale trzeba było zrobić cyrk z Wawelem.
gość
7 lat temu
Zdjeciz robione pod koniec ,Jak wygladali na poczatku??Kochana coreczka ,MAMA i TATA,to teraz ZWLOKI,
gość
7 lat temu
niech robią co chcą, niech ich wywleką i grzebią w nich co mnie to obchodzi
danuta
7 lat temu
Nie tylko nie odda odszkodowania, ale może wręcz coś dorzucą?
URSZULA125
7 lat temu
ma kobieta rację. trzeba to wykonać i skończyć z domysłami o przyczynie śmierci w smoleńsku.
gość
7 lat temu
brzydka szkapa lansuje się na "celebrytkę" :-) kupa śmiechu, wujo kazał tak gadac ?
gość
7 lat temu
pis wygrał wybory dzięki tym co na nie nie poszli
gosc
7 lat temu
jak pani uwaza ze nalezy to zrobic to niech pani uszanuje zdanie innych ktorzy tego nie chca skoro byl to zamach to po co braliscie pieniadze podatnikow wiekszosc spoleczenstwa ma dosc smolenska to juz jakas choroba ktora was przesladuje jak tylko slysze slowo smolensk to zmieniam kanal
gość
7 lat temu
każdego indywidualna sprawa tylko my społeczeństwo za to zapłacimy z naszych podatków
gość
7 lat temu
otwarcia zwłok w zelaznych trumnach?? czy ta kobieta ma mózg?, jakich zwłok,? po 6 latach tam wszystko pływa i gnije, moze prezes z siostrzenicą powinni byc przy tym obecni - po pierwszym otwarciu odechce im sie pozostałych
Katia
7 lat temu
Co za larwa! Nikt nie ma prawa decydować za rodziny ofiar smoleńskich, dajcie zmarłym spoczywać w pokoju! Dla mnie to bezczeszczenie zwłok w imię chorej polityki - tzw. kaczyzmu.
...
Następna strona