Trwa ładowanie...
Przejdź na
Joanita
|
aktualizacja

Bambie Thug miało UKRYTY PRZEKAZ w makijażu. Europejska Unia Nadawców nakazała zmycie napisu. Wiemy, co oznaczał

292
Podziel się:

Bambie Thug, reprezentujące Irlandię, ujawniło, że Europejska Unia Nadawców, organizująca konkurs piosenki, zobowiązała je do zmiany swojego scenicznego makijażu. Niebinarna osoba planowała wyrazić poparcie dla Palestyny za pomocą napisów w języku Ogham, co wywołało burzę w mediach społecznościowych.

Bambie Thug miało UKRYTY PRZEKAZ w makijażu. Europejska Unia Nadawców nakazała zmycie napisu. Wiemy, co oznaczał
Bambie Thug (forum)

Bambie Thug podkreśliło, że Europejska Unia Nadawców, będąca organizatorem konkursu muzycznego, zażądała od niej zmiany makijażu scenowego przed jej występem. Zmiana ta była zgodna z regulaminem konkursu, który zabrania wyrażania postaw politycznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Luna o genezie eurowizyjnego utworu "The Tower". "Pisząc go byłam w trudnym momencie życia". Gdzie go nagrywała?

Napis na twarzy Bambie był zapisany w starożytnym alfabecie Ogham. Jego "treść" stała się gorącym tematem dyskusji w mediach społecznościowych po tym, jak niebinarna osoba z Cork zaprezentowała się podczas prób z napisami na twarzy i nogach.

EBU kazała zmienić makijaż Bambie Thug. Chciało wyrazić poparcie dla Palestyny

Kiedy reporter zapytał Bambie na konferencji prasowej, dlaczego zdecydowało się na umieszczenie na swoim ciele haseł takich jak "Zawieszenie broni""Wolność dla Palestyny", wyjaśniła:

Dla mnie to była kwestia zasad, ponieważ opowiadam się za sprawiedliwością i pokojem. Niestety, dzisiaj musiało zmodyfikować te przesłania na "ukoronuj wiedźmę" - z polecenia EBU - dodała.

Mimo nacisków niektórych działaczy pro-Gazy, by wycofało się z konkursu z uwagi na uczestnictwo Izraela, reprezentujące Irlandię Bambie postanowiło pozostać i reprezentować pro-palestyńskie przekonania wśród innych uczestników.

EBU wyraziło żal, że podczas otwarcia konkursu doszło do przedstawienia politycznej deklaracji ze sceny.

Eric Saade, szwedzki artysta, który wcześniej rywalizował w konkursie, lecz w tym roku nie brał w nim udziału, miał na ramieniu wzór keffiyeh. Jest to symbol często noszony przez zwolenników sprawy palestyńskiej, co było widoczne, gdy śpiewał swój przebój "Popular" z 2011 roku.

Konkurs Piosenki Eurowizji jest telewizyjnym show na żywo. Wszyscy wykonawcy są świadomi zasad konkursu i żałujemy, że Eric Saade zdecydował się naruszyć niepolityczny charakter wydarzenia - oznajmiła rzeczniczka EBU.

Bambie Thug, które wystąpiło z utworem pt. "Doomsday Blue", jest wśród dziesięciu wykonawców zakwalifikowanych z pierwszego półfinału - po raz pierwszy od 2018 roku do finału przeszedł irlandzki wykonawca.

W czwartek, 9 maja odbędzie się drugi półfinał Eurowizji. Koncert rozpocznie się o godz. 21:00.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bambie Thug - Doomsday Blue (LIVE) | Ireland 🇮🇪 | First Semi-Final | Eurovision 2024
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(292)
Martyna
miesiąc temu
Ale pentagramy są za to ok, rewelacja! Dramat.
❗️❗️❗️
miesiąc temu
Powinni zakazać występu tego czegoś
Dno
miesiąc temu
Świat się kończy. Młodzież na takim poziomie to oznacza zagładę ludzkości
Eurowizja
miesiąc temu
!!!!!!W tym konkursie trzeba być największym dziwadlemw Europie żeby wygrać. To od dawna nie ma nic wspólnego z muzyką. Nie wygrywa najlepsza piosenka tyko największy dziwak. Baba z brodą chłop bez spodni gej transwestyta czy inny ekshibicjonista. W tym konkursie promuje się ludzi zaburzonych psychicznie i próbuje się wcisnąć opinie publicznej że to gwiazdy. Ludzie z zaburzeniami tożsamości płciowej Wygrywają nie dlatego że najlepiej zaśpiewali ale dlatego że są najbardziej dziwni. Przegląd piosenki europejskiej został zawłaszczony przez mniejszości!!!!!
Kot
miesiąc temu
Jakby każdy z tych artystów śpiewał bez przebierania się to faktycznie moznaby ocenić talent
Najnowsze komentarze (292)
zzz
miesiąc temu
Szkoda, że EBU nie wyraziło żalu, że Izrael masakruje cywili, celowo i metodycznie głodzi ludzi, w tym dzieci! i dąży do unicestwienia całego narodu palestyńskiego. Wiadomo, hasło "Rozejm" na policzku to gorsza zbrodnia.
Dodo 🦤
miesiąc temu
To konkurs dla dziwaków, a nie artystów. Normalny nie ma tam szans. Robią wszystko żeby ludzie zdziczeli do końca.
Czy to znaczy...
miesiąc temu
Takie coś nazywa się konkursem piosenki?
Rodak
miesiąc temu
Dramat i upadek ludzi .Europa jest chora na satanizm.Tego konkursu nie dalo się oglądać.Niestety to nie konkurs talentów to diaboliczne widowisko , pytam Jak tu oglądać konkurs Eurowizji z rodziną i oceniać kogokolwiek?...
Wiecie co?
miesiąc temu
przerażające
Baca
miesiąc temu
Bambie wystąpiło??? Co ja czytam...
Wojtek
miesiąc temu
To jest konkurs odszczepieńców, ludzi połamanych psychicznie, masakra, jak oni wyglądają. Jestem mega nowoczesny, zawsze taki byłem i zawsze lubiłem i lubię łamać reguły. Niestety jak patrzę na tych "artystów" to niedobrze mi się robi. Śpiewaj a nie maluj się !
Fela
miesiąc temu
"Niepolityczny charakter konkursu" koń by się uśmiał
qwdqd
miesiąc temu
Psychaitra pilnie potrzebny.
adam
miesiąc temu
Wolność słowa! Karane powinny być tylko czyny a nie słowa (z wyjątkiem oszczerstw). Dobrze że neuronauka jest w powijakach, bo już wprowadziliby cenzurę myśli.
ola
miesiąc temu
hehehe, hasła poparcia dla Palestyny zmyj ale pentagramy możesz zostawić bo to nie rani żydów :D Cyrk!
Ulala
miesiąc temu
Ciekawe czy po występie czekali na nich lekarze z białymi kaftanami? Do Tworek pasują jak znalazł.
Ktos
miesiąc temu
Okropnosc bardzo zle emocje masakra
Gosc
miesiąc temu
Polacy hipkryci zaraz wszystkiego by zakazali
...
Następna strona