Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Bill Cosby WSPIERA Harveya Weinsteina: "Nie otrzymał szansy na sprawiedliwy i bezstronny proces"

113
Podziel się:

Spodziewaliście się tego?

Bill Cosby WSPIERA Harveya Weinsteina: "Nie otrzymał szansy na sprawiedliwy i bezstronny proces"
Harvey Weinstein, Bill Cosby (ONS)

W poniedziałek Harvey Weinstein został uznany za winnego napaści seksualnej pierwszego stopnia oraz gwałtu trzeciego stopnia. Decyzją ławy przysięgłych, producentowi grozi obecnie nawet do 25 lat więzienia. Po długich godzinach przesłuchań i dyskusji między przysięgłymi filmowego potentata oczyszczono jednak z dwóch najcięższych zarzutów - napaści seksualnej ze szczególnym okrucieństwem, za które mógłby zostać skazany na dożywocie.

Oficjalny wyrok w procesie Weinsteina zostanie ogłoszony 31 marca. Tuż po poniedziałkowej rozprawie producent miał zostać przewieziony do aresztu i właśnie tam oczekiwać na decyzję sądu. Okazało się jednak, że w związku z wysokim ciśnieniem i problemami z sercem zmuszony był poddać się hospitalizacji.

Od czasu, gdy w mediach pojawiły się pierwsze oskarżenia wobec Weinsteina, producent z jednej z najbardziej wpływowych osób w branży filmowej stał się prawdziwym wrogiem publicznym Fabryki Snów. W mediach regularnie pojawiały się doniesienia o kolejnych ofiarach, które przez lata kariery wykorzystywał producent. Wśród fali negatywnych komentarzy, nie zabrakło jednak słów wsparcia dla Weinsteina. Producentowi współczuł m.in. Woody Allen, który sam od lat oskarżany jest o molestowanie własnej córki.

Tuż po przełomie w procesie Weinsteina okazało się, że producent ma również wsparcie w kolejnej "ofierze" ruchu #MeToo. Głos w sprawie postanowił zabrać sam Bill Cosby. Komik w 2018 roku został skazany za molestowanie ponad 50 kobiet i uznany za niebezpiecznego przestępcę seksualnego. Decyzją sądu 81-letni wówczas Cosby miał spędzić w więzieniu od 3 do 10 lat bez możliwości wyjścia za kaucją.

W poniedziałek na instagramowym profilu Billa Cosby'ego pojawiło się oświadczenie wystosowane przez jego rzecznika, Andrew Wyatta.

To szokujące nie tylko dlatego, że ławnicy nie byli izolowani, co dawało im dostęp do relacji medialnych i współczucia opinii publicznej. Niemożliwe, że ktokolwiek uwierzyłby, że pan Weinstein otrzyma szansę na sprawiedliwy i bezstronny proces (...) Oto pytanie, które powinno teraz prześladować wszystkich Amerykanów, a w szczególności sławnych i zamożnych mężczyzn. Dokąd mamy się udać, żeby w tym kraju znaleźć sprawiedliwe i bezstronne sądy? - czytamy w oświadczeniu Cosby'ego.

W swoim stanowisku skazany komik stwierdził również, że ruch #MeToo jest... rasistowski.

Gdyby w ruchu #MeToo nie chodziło jedynie o Becky (uwłaczające określenie białych kobiet - przyp. red.), rzuciłbym im wszystkim wyzwanie i kazał cofnąć się o 400 lat i zbrukać nazwiska oprawców, którzy gwałcili niewolników. To bardzo smutny dzień w historii amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości - zakończył swój wywód Bill Cosby.

Myślicie, że Harvey Weinstein doceni jego słowa?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(113)
Wstyd
4 lata temu
No tak, swój swego broni... nic nowego...
Lilith
4 lata temu
Jeden zbok wspiera drugiego...
gosc
4 lata temu
cosby siedzi chyba ? do konca zycia mam nadzieje. oto meska mentalnosc i moralnosc
Anna
4 lata temu
Jak czarny nie ma argumetow to zawsze wraca do niewolonictwa. Co ma piernik do wiatraka? Zero skruchy. Jest miejsce dla takich jak wy I jest tam bardzo goraco.
Bleee
4 lata temu
Jeden zbok wspiera drugiego - normalnie wzruszyłam się 🤣
Najnowsze komentarze (113)
Gggggg
4 lata temu
Nie sądziłam, że Cosby jest do tego stopnia zdemoralizowany, obrzydliwy...
Konnik
4 lata temu
Noe wspiera tylko powiedzial zeby bylproces . Tyle. Nie przesadzajmy.
sprawiedliwy
4 lata temu
najłatwiej i najprzyjeniej gwałci się prawa natury, a zwłaszcza fizyki. Przyjemnie robi się to wspólnie przed wspólną kamerą i szuka gapiów, konkurentów i naśladowców. Dobrze przy tym, jeśli każdy pilot ma swoją pilotkę, drukarz drukarkę, reżyser reżyserkę, literat literatkę, dyplomata dyplomatkę, tokarz tokarkę, szlifierz szlifierkę, kosiarz kosiarkę, a maszynista nie tylko obsługuje każdą maszynę, ale też ma wszystkie maszynistki
raczej bogaty
4 lata temu
Biedni sławni i bogaci mężczyźni!! Najbogatszymi są oczywiście pracodawcy całych ekip filmowych (kobiet, mężczyzn, dzieci pracujących na planach filmowych lub w studiach tv) i wykonujących polecenia wybranego przez producenta reżysera. Reżyserki poleceń się nie wykonuje, bo jest to pomieszczenie, a nie człowiek. Koleżanek po fachu nie mają też literaci, piloci, drukarze, szlifierze, tokarze, kosiarze. A najlepiej jest z maszynistami i maszynistkami, bo panowie maszyniści robią coś zupełnie innego niż panowie maszyniści. No i biedni bogaci mężczyźni nie płacą ludziom za seks, tylko z dobrego serca ich sponsorują.. Ja jestem niesławny i niebiedny.
Gall Anonim
4 lata temu
Się dobrali, nie ma co xD
raccoon
4 lata temu
Gwałciciele wszelkiej maści łączcie się.
Levis
4 lata temu
Zaszkodzi mu taki obrońca. Jak masz takich przyjaciół to nie potrzebujesz wrogów. Warci siebie.
Ola
4 lata temu
Nie no, oczywiście. Jest czarny, kiedyś niewolnice były faktycznie fatalnie traktowane, zapewne również gwałcone. Ale to nie daje mu prawa teraz się mścić na białych kobietach. On jest idiotą.
Aaa
4 lata temu
Niech założą swój ruch. "IDid".
Gosc
4 lata temu
Ze tego jeszcze o zdanie pytają wszystkich wsadzić tych obleśnych za molestowanie
Miś
4 lata temu
Zboki trzymaja sie razem
kolo
4 lata temu
zbok zboka wspiera i rozumie
Gyh
4 lata temu
To prawda. Media staja sie drugim sadem. Kundel juz dawno sugeruje kto jest winny, a kto nie, czyniac z poprawnosci politycznej jedyna jurysdykcje.
Kociarrra
4 lata temu
Może wreszcie ktoś zrobi z nimi porządek. I z tymi zbokami którzy skrzywdzili Coreya Haima również.
...
Następna strona