Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Bill Cosby WSPIERA Harveya Weinsteina: "Nie otrzymał szansy na sprawiedliwy i bezstronny proces"

113
Podziel się

Spodziewaliście się tego?

Bill Cosby WSPIERA Harveya Weinsteina: "Nie otrzymał szansy na sprawiedliwy i bezstronny proces"
Harvey Weinstein, Bill Cosby (ONS)
bDzfKEHp

W poniedziałek Harvey Weinstein został uznany za winnego napaści seksualnej pierwszego stopnia oraz gwałtu trzeciego stopnia. Decyzją ławy przysięgłych, producentowi grozi obecnie nawet do 25 lat więzienia. Po długich godzinach przesłuchań i dyskusji między przysięgłymi filmowego potentata oczyszczono jednak z dwóch najcięższych zarzutów - napaści seksualnej ze szczególnym okrucieństwem, za które mógłby zostać skazany na dożywocie.

Oficjalny wyrok w procesie Weinsteina zostanie ogłoszony 31 marca. Tuż po poniedziałkowej rozprawie producent miał zostać przewieziony do aresztu i właśnie tam oczekiwać na decyzję sądu. Okazało się jednak, że w związku z wysokim ciśnieniem i problemami z sercem zmuszony był poddać się hospitalizacji.

bDzfKEHr

Od czasu, gdy w mediach pojawiły się pierwsze oskarżenia wobec Weinsteina, producent z jednej z najbardziej wpływowych osób w branży filmowej stał się prawdziwym wrogiem publicznym Fabryki Snów. W mediach regularnie pojawiały się doniesienia o kolejnych ofiarach, które przez lata kariery wykorzystywał producent. Wśród fali negatywnych komentarzy, nie zabrakło jednak słów wsparcia dla Weinsteina. Producentowi współczuł m.in. Woody Allen, który sam od lat oskarżany jest o molestowanie własnej córki.

bDzfKEHx

Tuż po przełomie w procesie Weinsteina okazało się, że producent ma również wsparcie w kolejnej "ofierze" ruchu #MeToo. Głos w sprawie postanowił zabrać sam Bill Cosby. Komik w 2018 roku został skazany za molestowanie ponad 50 kobiet i uznany za niebezpiecznego przestępcę seksualnego. Decyzją sądu 81-letni wówczas Cosby miał spędzić w więzieniu od 3 do 10 lat bez możliwości wyjścia za kaucją.

W poniedziałek na instagramowym profilu Billa Cosby'ego pojawiło się oświadczenie wystosowane przez jego rzecznika, Andrew Wyatta.

To szokujące nie tylko dlatego, że ławnicy nie byli izolowani, co dawało im dostęp do relacji medialnych i współczucia opinii publicznej. Niemożliwe, że ktokolwiek uwierzyłby, że pan Weinstein otrzyma szansę na sprawiedliwy i bezstronny proces (...) Oto pytanie, które powinno teraz prześladować wszystkich Amerykanów, a w szczególności sławnych i zamożnych mężczyzn. Dokąd mamy się udać, żeby w tym kraju znaleźć sprawiedliwe i bezstronne sądy? - czytamy w oświadczeniu Cosby'ego.

W swoim stanowisku skazany komik stwierdził również, że ruch #MeToo jest... rasistowski.

bDzfKEHy

Gdyby w ruchu #MeToo nie chodziło jedynie o Becky (uwłaczające określenie białych kobiet - przyp. red.), rzuciłbym im wszystkim wyzwanie i kazał cofnąć się o 400 lat i zbrukać nazwiska oprawców, którzy gwałcili niewolników. To bardzo smutny dzień w historii amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości - zakończył swój wywód Bill Cosby.

Myślicie, że Harvey Weinstein doceni jego słowa?

bDzfKEHz
bDzfKEHA
bDzfKEHS
KOMENTARZE
(113)
Wstyd
11 miesięcy temu
No tak, swój swego broni... nic nowego...
Lilith
11 miesięcy temu
Jeden zbok wspiera drugiego...
gosc
11 miesięcy temu
cosby siedzi chyba ? do konca zycia mam nadzieje. oto meska mentalnosc i moralnosc
bDzfKEHT
Anna
11 miesięcy temu
Jak czarny nie ma argumetow to zawsze wraca do niewolonictwa. Co ma piernik do wiatraka? Zero skruchy. Jest miejsce dla takich jak wy I jest tam bardzo goraco.
Bleee
11 miesięcy temu
Jeden zbok wspiera drugiego - normalnie wzruszyłam się 🤣
Najnowsze komentarze (113)
Gggggg
11 miesięcy temu
Nie sądziłam, że Cosby jest do tego stopnia zdemoralizowany, obrzydliwy...
Konnik
11 miesięcy temu
Noe wspiera tylko powiedzial zeby bylproces . Tyle. Nie przesadzajmy.
sprawiedliwy
11 miesięcy temu
najłatwiej i najprzyjeniej gwałci się prawa natury, a zwłaszcza fizyki. Przyjemnie robi się to wspólnie przed wspólną kamerą i szuka gapiów, konkurentów i naśladowców. Dobrze przy tym, jeśli każdy pilot ma swoją pilotkę, drukarz drukarkę, reżyser reżyserkę, literat literatkę, dyplomata dyplomatkę, tokarz tokarkę, szlifierz szlifierkę, kosiarz kosiarkę, a maszynista nie tylko obsługuje każdą maszynę, ale też ma wszystkie maszynistki
raczej bogaty
11 miesięcy temu
Biedni sławni i bogaci mężczyźni!! Najbogatszymi są oczywiście pracodawcy całych ekip filmowych (kobiet, mężczyzn, dzieci pracujących na planach filmowych lub w studiach tv) i wykonujących polecenia wybranego przez producenta reżysera. Reżyserki poleceń się nie wykonuje, bo jest to pomieszczenie, a nie człowiek. Koleżanek po fachu nie mają też literaci, piloci, drukarze, szlifierze, tokarze, kosiarze. A najlepiej jest z maszynistami i maszynistkami, bo panowie maszyniści robią coś zupełnie innego niż panowie maszyniści. No i biedni bogaci mężczyźni nie płacą ludziom za seks, tylko z dobrego serca ich sponsorują.. Ja jestem niesławny i niebiedny.
Gall Anonim
11 miesięcy temu
Się dobrali, nie ma co xD
raccoon
11 miesięcy temu
Gwałciciele wszelkiej maści łączcie się.
Levis
11 miesięcy temu
Zaszkodzi mu taki obrońca. Jak masz takich przyjaciół to nie potrzebujesz wrogów. Warci siebie.
Ola
11 miesięcy temu
Nie no, oczywiście. Jest czarny, kiedyś niewolnice były faktycznie fatalnie traktowane, zapewne również gwałcone. Ale to nie daje mu prawa teraz się mścić na białych kobietach. On jest idiotą.
bDzfKEHL
Aaa
11 miesięcy temu
Niech założą swój ruch. "IDid".
Gosc
11 miesięcy temu
Ze tego jeszcze o zdanie pytają wszystkich wsadzić tych obleśnych za molestowanie
Miś
11 miesięcy temu
Zboki trzymaja sie razem
kolo
11 miesięcy temu
zbok zboka wspiera i rozumie
Gyh
11 miesięcy temu
To prawda. Media staja sie drugim sadem. Kundel juz dawno sugeruje kto jest winny, a kto nie, czyniac z poprawnosci politycznej jedyna jurysdykcje.
Kociarrra
11 miesięcy temu
Może wreszcie ktoś zrobi z nimi porządek. I z tymi zbokami którzy skrzywdzili Coreya Haima również.
...
Następna strona
bDzfKEIn