Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|
aktualizacja

Bronisław Cieślak nie żyje. Anna Cieślak żegna go wzruszającym wpisem: "Stryjku, odpoczywaj w spokoju"

67
Podziel się:

Anna Cieślak oddała hołd swojemu wujkowi, Bronisławowi Cieślakowi. Aktor zmarł w niedzielę po długiej chorobie nowotworowej.

Bronisław Cieślak nie żyje. Anna Cieślak żegna go wzruszającym wpisem: "Stryjku, odpoczywaj w spokoju"
Anna Cieślak żegna Bronisława Cieślaka (AKPA)
bESqTVYR

W niedzielę media obiegła smutna wiadomość o śmierci Bronisława Cieślaka. Aktor, znany z roli porucznika Sławomira Borewicza w kultowym serialu 07 zgłoś się, zmarł w wieku 77 lat w swoim domu w Krakowie.

W gronie bliskich osób opłakujących aktora, jest jego bratanica Anna Cieślak, która poszła w ślady słynnego stryja i dziś jest popularną aktorką. Partnerka Edwarda Miszczaka w wywiadach podkreślała jednak, że znany wujek nie pomógł jej w realizacji marzeń o karierze aktorskiej.

bESqTVYT

Wujek nie kiwnął palcem, ale bardzo pomogła mi jego córka Kasia - wspominała Cieślak. W momencie gdy nie dostałam się pierwszy raz na studia, w domu babci odbyła się narada. Był tam mój tata, który był przeciwny, żebym na rok poszła do prywatnego studium aktorskiego. W mojej obronie stanęła Kasia. Powiedziała, że trzeba dać mi rozwinąć skrzydła - tłumaczyła.

Sam Cieślak uważał, że zawód aktora to ciężki kawałek chleba i dlatego nie chciał, by Anna poszła w jego ślady. Żartował, że nie przyłożył do jej sukcesu "nawet małego palca".

Próbowałem jej to wybić z głowy. Jako trochę doświadczony, wiem, że to zawód wysokiego ryzyka. Znałem wielu nieszczęśliwych aktorów, którzy całe życie czekają na wielką rolę i umierają rozgoryczeni - uzasadniał.

bESqTVYZ
Zobacz także: Byliśmy na grobie Krawczyka. Ewa Krawczyk: "Nie radzę sobie"

Pomimo odmiennych wizji kariery, Anna Cieślak miała z wujkiem serdeczne relacje. Bronisław Cieślak marzył, by kiedyś zatańczyć na jej ślubie z Edwardem Miszczakiem.

bESqTVZa

W niedzielę aktorka dodała na swoim Instagramie zdjęcie w towarzystwie Bronisława Cieślaka. Anna przytoczyła fragmenty wierszy Osipa Mandelsztama i Anna Achmatowej, które niegdyś recytowała ze stryjem. Cytaty opatrzyła podziękowaniami za wsparcie.

Stryjku, odpoczywaj w pokoju - napisała Cieślak. Z całą moja rodziną dziękujemy Wam za wszystkie ciepłe słowa - dodała.

bESqTVZb
bESqTVZu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(67)
Ala
7 miesięcy temu
Porucznik się odmeldował na zawsze..
Gość
7 miesięcy temu
Niezapomniany Borewicz.Niech spoczywa w pokoju [*]
qwerty
7 miesięcy temu
Niech spoczywa w pokoju [*]
bESqTVZv
Ktoś
7 miesięcy temu
Nie rozumiem teraz tego świata , człowiek umiera a rodzina tak szybko uaktywnia się w internecie zamiast w spokoju z nim się pożegnać.
abc
7 miesięcy temu
No i tej tu brakowało🙄
Najnowsze komentarze (67)
Aga
7 miesięcy temu
Spoczywaj w pokoju . Odszedł wspaniały człowiek.
matka wie lep...
7 miesięcy temu
tak wiadomo,każde życie się kiedyś kończy .... A JEDNAK PRZYKRO A JEDNAK SZKODA ,KIEDY TAKI KTOŚ ODCHODZI...
Ola
7 miesięcy temu
A, czyli stąd Anna Cieslak... wiedziałam ze musi mieć jakieś plecy bo jest mega słaba
###
7 miesięcy temu
Chyba "spoczywaj " powinno być. Odpoczywać to można na wakacjach.
Kinga
7 miesięcy temu
Wspaniały, świetny w swojej życiowej roli, ciepły, przystojny Mężczyzna- będziemy wspominać i długo, długo oglądać 997- Niech odpoczywa w Pokoju.😪
Gif
7 miesięcy temu
Bedzie pogrzeb resortowy jak u krawczyka?
Nop
7 miesięcy temu
Powiedzcie ze nie zaszczepili tzw ochronnie chorego na noworwor...i go tym dobili jak wielu statszych lezacych...straszac ich ciezkich przebiegiem covid a to szczepionka wprowadza ten covid do ich oslabionych organizmow..ktore normalnie mozeby sie nie zarazily...czystki cd..szczepionka jj bazuje na tym wirusie odszympansim..badzcie ostrozni..to ten sam syf co astra zene ca
Wawa
7 miesięcy temu
Aktor od jednego serialu aleee jakiego sztos :)szkoda ze go nie będzie ale ona to niech milczy pseudo aktorka co tylko potrafi się rozebrac !
bESqTVZn
Jjj
7 miesięcy temu
Napiasała: odpoczywaj w pokoju. Pudelek: odpoczywaj w spokoju. Oj, Pudelek doucz się.
Jrhgg
7 miesięcy temu
Nie możliwe są jeszcze inne choroby!
Jola
7 miesięcy temu
Całe życie uwielbiam 07... i porucznika Borewicza. Znam na pamięć wszystkie filmy a i tak zawsze chętnie oglądam kolejny raz .... Spoczywaj w pokoju poruczniku...
Nick
7 miesięcy temu
Dla Pana Cieślaka ogromny szacunek. Ale jak zobaczyłam Panią Annę pierwszy raz w filmie to zastanawialam się jak ona została aktorką i kto ją wkręcił do aktorstwa. Wtedy nie załapałam z kim jest spokrewniona. Potem były inne filmy z nią i nadal mnie do siebie jako aktorki jie przekonała. Jest sztuczna i taka"drewniana" :( Teraz w końcu wiem dlaczeho jest w tv.
Por. Zubek
7 miesięcy temu
07? I jak towarzysze apostołowie? Mamy wjeżdżac oznakowanymi czy nieoznakowanymi radiowozami?
Gość
7 miesięcy temu
Zawsze kiedy leci 07 oglądam i będę oglądać jest nie do znudzenia! Nie to co obecne seriale że rzygać się chce. Odejście Pana Cieślaka to dla mnie odejście cząstki znakomitego starego polskiego kina!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESqTWag
bESqTWah
bESqTWai
bESqTWaj
bESqTWak
bESqTVZP