Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Były członek zespołu "Antyquariat" OSTRO o Marku Niedźwieckim: "Brał w latach 90. 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH za 3. miejsce na Liście Przebojów Trójki!"

273
Podziel się

Niejaki Tomaldo Banjo w obszernym wpisie zdradził rzekome "niecne działania" związanego ze stacją od prawie 40 lat prezentera muzycznego.

Były członek zespołu "Antyquariat" OSTRO o Marku Niedźwieckim: "Brał w latach 90. 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH za 3. miejsce na Liście Przebojów Trójki!"
(ONS)
bCHEvvlx

Od piątku nie milkną echa po opublikowaniu najnowszego notowania Listy Przebojów Trójki. Wszystko za sprawą utworu Kazika Staszewskiego, który zajął w zestawieniu stacji pierwsze miejsce. Jednak ku zdziwieniu słuchaczy, w sobotę ze strony internetowej Polskiego Radia zniknął tekst podsumowujący ostatnie notowanie listy i dotycząca jej sekcja. W związku z zaistniałą sytuacją swój sprzeciw wobec unieważnienia Listy Przebojów wyraziło wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej. Dodatkowo z Trójki masowo odchodzą kolejni dziennikarze, w tym związany ze stacją od 35 lat Marek Niedźwiecki.

Głos zabrał także Dyrektor-Redaktor Naczelny Programu 3 Polskiego Radia. Tomasz Kowalczewski zdradził, że piosenka Twój ból jest lepszy niż mój powinna znaleźć się dopiero na czwartym miejscu notowania, winą za nieporozumienie obarczając Niedźwieckiego:

bCHEvvlz

To prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" na miejsce pierwsze… - poinformował w wystosowanym komunikacie.

#dziejesiewkulturze: cała Polska pozna historię oszusta w koloratce

W niedzielę wieczorem o komentarz w sprawie pokusił się były muzyk zespołu Antyquariat. Tomaldo Banjo, a właściwie Tomasz Pawlak w obszernym wpisie opisał rzekome działania polskich stacji muzycznych.

bCHEvvlF

Zaczął się wielki lament, ponieważ Trójka przeprosiła oficjalnie, że w głosowaniu listy przebojów Trójki wzięła udział piosenka spoza listy. Odbiło więc szambo... Pojawiły się informacje, jak to biedny Niedźwiecki został zwolniony z Trójki i kilku innych... Jak to Wojtek Mann musiał odejść... Pozwolicie moi drodzy, że się odniosę do tego - zupełnie apolitycznie, ponieważ akurat rynek muzyczny znam od podszewki i wiem, że nie był nigdy powiązany bezpośrednio z polityką. Niestety, był bardziej skorumpowany, niż myślicie... Rynek muzyczny siedzi w kieszeniach wielkich firm fonograficznych - zaczął swój wpis.

Pojawialiśmy się systematycznie w mniejszych rozgłośniach radiowych i lądowaliśmy na listach przebojów. Jednak nie było możliwości dostania się do jakiejkolwiek rozgłośni ogólnopolskiej... Dlaczego? Ponieważ otrzymaliśmy informację bezpośrednią: To kosztuje! Firmy fonograficzne na początku miesiąca dostarczają dysk z muzyką i kolejnością, w jakiej należy go odtwarzać - twierdzi mężczyzna.

W dalszej części postu Banjo odnosi się bezpośrednio do postaci Niedźwieckiego:

On brał w latach 90. 20 tysięcy złotych za 3. miejsce na Liście Przebojów Trójki. O taką propozycję się otarł w latach 80. zespół "Jeep", "Cytrus", w latach dwutysięcznych "Antyquariat". I to możemy udowodnić - zapewnił Pawlak.

bCHEvvlG

Wszyscy muzycy w Polsce to wiedzą i do tej pory nikt z tym nie zrobił porządku. O nim mogę napisać, bo wiem z pierwszej ręki. Nic nie jest w stanie mi zrobić nawet przed sądem, bo mu wyciągnę kolegów z innych kapel, które zapłaciły lub jak my nie zapłaciły. Takich redaktorów było full w Polsce. Gdzie się nie ruszyłeś. Za każdy festiwal trzeba było dać kasę jak nie byleś pod skrzydłami firmy fonograficznej - ubolewa artysta.

Muzyk uznał chyba jednak najwyraźniej, że przesadził, bo po kilku godzinach wpis zniknął z jego profilu. Jak wyjaśnił w kolejnym, który po pewnym również czasie został usunięty, przerósł go jego odbiór.

Przepraszam Państwa. Post pisałem do moich znajomych, nie sądziłem, że przybierze taki rozmiar wyświetleń. Żeby nie stać się ofiarą mediów, chroniąc swoją rodzinę, postanowiłem go zablokować. Niech się teraz wypowiedzą inni muzycy na ten temat. Wypowiedziała się Doda oraz Igor Herbut z zespołu "Lemon"c. Czekamy na resztę. Wszyscy muzycy, którzy otarli się o dużą lub średnią scenę w latach 90. wiedzą, jak wyglądała Lista Przebojów Programu Trzeciego. Zwłaszcza ci, którzy chcieli, żeby ich utwory usłyszały większe rzesze Polaków. Jak nie stała za Tobą firma fonograficzna, nie istniałeś w Polsce. W zamian za to wrzucam państwu utwory, których nie było wam dane usłyszeć - sami oceńcie czy mogły pod koniec lat 90. zaistnieć w Trójce, czy nie były tego warte - mogliśmy przeczytać.

Sprawa robi się coraz bardziej zagmatwana?

bCHEvvlH
bCHEvvlI
bCHEvvma
KOMENTARZE
(273)
gosc
2 miesiące temu
kazdy skorumpowany?az sie wierzyc nie chce...wszedzie bagno...
Nie resortowa
2 miesiące temu
Co za zbieg okoliczności ,afera polityczna i wejście Trzaskowskiego do gry o prezydenturę!Może „głupi” lud łyknie!?
Olka
2 miesiące temu
Hajs się musi zgadzać zawsze. Trudno nie uwierzyć w to, co napisał. Sądzę, że wiele celebrytek promowanych jest w taki sam sposób, nie ważne jak niski poziom reprezentują... ważne, że hajs się zgadza.
bCHEvvmb
izka
2 miesiące temu
Jacy wszyscy zdziwieni.... A tak serio każdy wie, że Niedźwiecki od zawsze manipulował listą przebojów Trójki. "Na MOJEJ liście nie będzie ... " tu padała nazwa zespołu, którego pan Maruś nie lubił i rzeczywiście ten zespół, mimo że najpopularniejszy na świecie, na JEGO listę nigdy nie trafił. Nie jestem też zdziwiona, że brał łapówy za wysokie miejsca.
marcin
2 miesiące temu
Doda już o tym dawno mówiła.
Najnowsze komentarze (273)
Lusia
2 miesiące temu
To ladnie...wszyscy skorumpowani! Dobry material na kolejny film...
Polka
2 miesiące temu
Powinni przeczytać to fani Marka Niedżwieckiego
aie
2 miesiące temu
i dlatgo jest bylym członkiem
kooo
2 miesiące temu
Niedźwiecki mógł być agentem SB, bo jako geja esbecja mogła goszantażować
Internet.
2 miesiące temu
Podobno platforma obywatelska opłaca ludzi aby hejtowali PiS. Więc może również na Pudelku. Sam Tusk mówił że internet jest ich czyli PO . Ten internet jest własnością Niemców , a dominuje tu gazeta wyborcza .
Igi
2 miesiące temu
Wstrętne trole!Statek tonie i szczury się boją..Oby jak najszybciej zatonął!
Adam
2 miesiące temu
Ludzie przeciez nikt w to nie wierzy, stalinowskie metody rezimu PIS, mleko się rozlało i teraz zatrudnili troli za nasze pieniądze, zeby zniszczyć ludzi, którzy nie chcą sie godzić na takie metody, wszyscy co mieli honor i w radiu i tvp odeszli, zostali tylko ludzie choragiewki, dla których honor nic nie znaczy i tyle w temacie, a jak macie rozum, to pomyślcie sami, a nie dajcie się ogłupić ludziom, ktorzy kazdym mozliwym sposobem walczą o władzę
Roman
2 miesiące temu
Jakie metody reżimu PIS, razem ze swoją telewizją partyjną kłamią i wymyślają cuda, myślą ze ludzie w to uwierzą jak zatrudnią troli
bCHEvvlT
Beata
2 miesiące temu
Musi Kaczynski się bardzo bać, że wymyślają takie rzeczy, rodem ze stalinizmu metody, straszne
Matek
2 miesiące temu
Ciekawe kto pudelkowi kazał napisać ten partyjny padzkwil, przecież normalny czlowiek nie uwierzy w rewelacje reżimowej TVP
Ania
2 miesiące temu
Ale bzdury, wierzy ktoś w wypociny tej mafii
Andrzej
2 miesiące temu
Ale troli opłacili, widać sięboją
Marcin
2 miesiące temu
Tak, powtarzajcie za bolszewicką TVP, taki sam preceder PISowców za kazdym razem, myslicie ze ktoś juz wam uwierzy, zrobicie wszystko dla władzy
gość
2 miesiące temu
Co to był za "zespół"? Jakoś nie było o nim słychać!
...
Następna strona
bCHEvvmv