Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
|

Co mówi o nas dzień tygodnia, w którym się urodziliśmy? Zdradza wiele o charakterze

0
Podziel się:

Często zastanawiamy się, co wpływa na naszą osobowość. Często bierzemy pod uwagę nasz znak zodiaku, który jest związany z dniem i miesiącem naszych urodzin, a czasem nawet rokiem. Dzień tygodnia, w którym przyszedłeś na świat, również ma znaczenie i może wpływać na twoje cechy charakteru.

Co mówi o nas dzień tygodnia, w którym się urodziliśmy? Zdradza wiele o charakterze
Co mówi o nas dzień urodzenia? (Pixabay)

Jest wiele czynników, które wpływają na naszą osobowość, a jednym z nich może być dzień tygodnia, w którym się urodziliśmy. Każdym z siedmiu dni tygodnia rządzi jedna z planet. To właśnie wpływ tych planet odpowiada za określone cechy charakteru.

Poniedziałek

Poniedziałek to dzień Księżyca. Osoby urodzone w ten dzień są niezwykle emocjonalne, wrażliwe i podatne na zmiany nastrojów. Cenią sobie rodzinę i ciepło domowego ogniska. Dążą do posiadania swojego stałego i bezpiecznego miejsca na ziemi, gdzie mogą się cieszyć życiem oraz schronić przed złem świata.

Osoby urodzone w poniedziałek na początku bywają trochę wycofane i zdystansowane. Potrzebują więcej czasu, żeby się otworzyć i zaufać. Nie potrafią też podejmować szybkich decyzji — wolą najpierw wszystko przemyśleć i przespać się z problemem, zanim zaczną działać. W miłości są wierne, lojalne i wytrwałe. To osoby, które zakochują się raz na zawsze i najchętniej spędziłyby całe życie z jednym człowiekiem. Lubią, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem, nie przepadają natomiast za niespodziankami i nieoczekiwanymi zdarzeniami.

Wtorek

We wtorek rządzi wojowniczy Mars. Osoby urodzone w ten dzień są energiczne, niezłomne, cenią sobie rywalizację i czują ciągłą potrzebę sprawdzania się i wygrywania. W życiu zwykle dążą do władzy. Lubią zmiany i nie boją się nowych wyzwań. Chętnie przecierają nieznane szlaki i bez wahania podejmują ryzyko.

Osoby urodzone we wtorek często są materialistami. Pieniądze są dla nich ważne, zależy im także na statusie społecznym. Chcą się rozwijać i mieć coraz więcej. Nigdy nie poprzestają na tym, co już udało im się osiągnąć. Są ambitne, pewne siebie i wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Często reagują pochopnie i najpierw coś mówią lub robią, a dopiero później myślą.

Środa

Środa jest dniem Merkurego, planety odpowiadającej za zysk, komunikację i podróże. Osoby, które przyszły na świat w środę są otwarte, komunikatywne i dość chaotyczne. Bywają też nieostrożne, pochopnie podejmują decyzję i mają problem z rozpoznaniem tego, co dobre od tego, co złe. Na szczęście pomaga im wrodzona zdolność do improwizacji oraz umiejętność przystosowania się do warunków. Świetnie sobie radzą nawet w trudnych sytuacjach, a podstawione pod ścianą, potrafią podejmować logiczne kroki.

Czwartek

Czwartek to dzień Jowisza, uważanego za najbardziej pomyślną planetę w astrologii. Osoby, które przyszły na świat w ten dzień obdarzone są niezwykłą dojrzałością i potrafią udzielać mądrych i celnych rad. Chętnie dzielą się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, lubią pomagać i ratować bliskich z opresji. Z tego powodu mogą wydawać się nieco przemądrzałe i irytujące. Miewają też skłonności do kontrolowania innych.

Piątek

Piątek to dzień Wenus, planety kojarzonej z miłością, pięknem, sztuką i przyjemnością. Urodzone tego dnia osoby są towarzyskie i chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Mają wysokie wymagania i często nierealistyczne oczekiwania. Uważają, że zasłużyły na wszystko, co najlepsze. Lubią pieniądze, luksusy i ładne przedmioty. Zależy im na tym, żeby mieć życie wygodne i ciekawe. Bywają powierzchowne i materialistyczne.

Sobota

Sobota to dzień Saturna, który daje osobom urodzonym tego dnia determinację, dojrzałość oraz umiejętność wzięcia odpowiedzialności za swoje decyzje i czyny. Sobotnie dzieci najczęściej są pilne, pracowite, praktyczne i skromne. W życiu kierują się zdrowym rozsądkiem i nie ulegają emocjom. Bywają też nieśmiałe i mają trudności z nawiązywaniem nowych relacji. Zwykle nigdy nie odzywają się pierwsze i najczęściej stoją gdzieś na uboczu i po prostu robią swoje.

Niedziela

Niedziela jest dniem rządzonym przez Słońce, a urodzonych wówczas ludzi uważa się za wyjątkowych szczęściarzy, którym sprzyja los. To ludzie pełni radości, optymiści, obdarzeni niezwykłym urokiem i magnetyzmem oraz zdolnościami przywódczymi. Cechuje ich konsekwencja i wytrwałość w działaniu, ale bywają autorytatywny i niepewni siebie. Często są introwertykami i egocentrykami. Brak szacunku jest czymś, czego nie są w stanie znieść, więc zwykle odchodzą, kiedy czują się ignorowani lub znieważani.

Więc, co mówi o tobie dzień tygodnia, w którym się urodziłeś? Możliwe, że jesteś zaskoczony tym, co odkryłeś. Ale pamiętaj, że to tylko jedna z wielu rzeczy, które wpływają na twoją osobowość. Każdy z nas jest unikalny i niepowtarzalny, a nasza osobowość jest kształtowana przez wiele różnych czynników.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie