Droppa
|

Donald Tusk wspomina traumę z dzieciństwa: "Ojca się bałem. LAŁ MNIE"

283 reakcje
0
0
283
Podziel się

Były premier otworzył się na temat trudnych przeżyć w najnowszym wywiadzie.

Donald Tusk wspomina traumę z dzieciństwa: "Ojca się bałem. LAŁ MNIE"
(fot. ONS)

"Dziadek z Wehrmachtu" Donalda Tuska od lat jest jednym z ulubionych tematów do rozmów prawicowych polityków, którzy dwoją się i troją, aby tylko nadwyrężyć nieco wizerunek byłego premiera. Ciśnienie zeszło im dopiero po tym, jak na początku listopada zeszłego roku Tusk ogłosił, że nie ma zamiaru starać się o fotel prezydenta RP, ponieważ w zupełności odpowiada mu kariera przewodniczącego największej partii zasiadającej w Parlamencie Europejskim. Do decyzji namawiała go ponoć córka-blogerka, której ani śniło się ponowne zostanie ofiarą politycznych przepychanek.

W najnowszym wywiadzie dla Gazety Wyborczej Tusk postanowił odsłonić nieco kulis przeszłości swojej rodziny. Jako jeden z najtrudniejszych momentów swojego życia wspomniał śmierć mamy.

"Wiadomo, czym jest na przykład śmierć matki. Moja zmarła w 2009 r., miała 75 lat. Mama - Ewa - od dziecka kojarzyła mi się ze słońcem, moje pierwsze wspomnienie to mama w okularach przeciwsłonecznych. Uśmiechnięta, bardzo dobra, no i blondynka. Kochałem ją bez pamięci" - czytamy.

O wiele mniej serdeczne były natomiast relacje młodego Donalda z jego surowym ojcem.

"Ojca się bałem, lał mnie. Standardowe to nie było. Nie powiem, że z dobrym efektem, bo przemoc nigdy nie daje dobrych efektów. Wszyscy moi koledzy dostawali, ale mój ojciec może bił trochę częściej i mocniej". - wspomina - "Jedyny dzień, kiedy starał się być łagodniejszy, to Wigilia, ale i tak mu nie wychodziło".

Dziennikarka nie omieszkała także poruszyć wątku historii dziadka Donalda Tuska.

"Do dzisiaj nie znam szczegółów. W 1939 r. trafił wpierw na gestapo i do Stutthofu, a później do kacetu Neuengamme, chyba w '43 został wypuszczony i jesienią czy późnym latem ’44 trafił do Wehrmachtu, ale nie wiem, na ile. Umarł już po moim ślubie. Wciąż łapię się na tym, dla ilu ludzi jestem niewiarygodny w tłumaczeniu, że nie znam historii dziadka, chociaż wielu ludzi nie zna historii swoich dziadków, szczególnie kiedy oni nie chcą o niej opowiadać".

Przewodniczący EPL zaznaczył też, że, co prawda, przed snem nie modli się o błogosławieństwa dla Jarosława Kaczyńskiego, który miał mu swego czasu wyznać, że go "nie nienawidzi", to jednak wierzy, że sam trafi do nieba. Takiego zdania jest przynajmniej jego córka - Kasia.

"Oczywiście, że [trafię] do nieba. (…) Tak sądzi moja córka. Syn - nie wiem, bo czasem się spieramy".

283
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(283)
ość
3 miesiące temu
kiedys to była norma..prawie każde dziecko czuło na sobie kabel albo cieżką łapę rodzica
anoni
3 miesiące temu
I co wy myslicie ze jak lali to wyrosli na ludzi? G... prawda. Moze i w domu byli posluszni, ale przemoc rodzi przemoc i taki skrzywdzony facet iles tam lat temu przenosi swoje zle wspomnienia na zone/dzieci obecnie... z dzieckiem trzeba rozmawiac i umiec sluchac a nie tylko karać/nagradzac
Nela
3 miesiące temu
Nie dziwię mu się, rodzica, który bił nie wspomina się dobrze.
Tak
3 miesiące temu
Kosciol katolicki to seksta ktorej sie udalo. Najpierw ich przesladowali a pozniej wycinali w imie wiary miliony ludzi i zawlaszaczali co mieli. Wiara katolicka nie jest lepsza od innych ktore dzis terroryzujaaa swiat. Katolicy to robili przez wieki. Zabijali i mieczem nawracali. Kosciol tak dorobil sie bogactwa. A jezuus nauczal inaczej.
FAKTY
3 miesiące temu
Moja rodzina zostawiła cały dobytek i uciekła by nie byc wcielonymi do Wermachtu i nie walczyc przeciwko swoim. Jednej nocy spakowali sie i wszystko co znali zostawili za soba. Zlo tego swiata polega glownie na tych, co tlumacza swoje wybory tym, ze ktos 'im kazal'. Dzisiaj ta mentalnosc tez widac, np w sprzedazy. Ja rezygnuje, gdy kaza mi wymyslnie podchodzic starsze, naiwne babcie, a znajmi z pracy mowia - co sie przejmujesz, taka praca, kaza - trzeba wykonac. Pytanie tylko po co zostali w Polsce po wojnie, a nie wyjechali od razu do swoich? Bo musial byc ktos, kto bedzie wmawial Polakom, ze polskosc to nienormalnosc.
Najnowsze komentarze (283)
Leyla imm
3 miesiące temu
Oj tam, oj tam też dostałam jak zasłużyłam, nic nowego...Pozdrawiam Pana Donalda😊
Sandra
3 miesiące temu
Facet który rozkradł majątek Polaków podam przykłady np. sprzedał firmę Ciech która była warta miliard szęśćset milionów za 900 milionów czyli 700 milionów poniźej realnej wartości i to komu Kulczykowi ciekawe ile dostali łapówki panowie z PO i Tusk, posprzedawali wszystkie polskie cukrownie i to za bezcen w ręce Niemców, pozamykał wszystkie stocznie w Polsce zrobił to na polecenie pani Merkel po paru miesiącach dostał nawet medal od Niemców, niemieckie stocznie w tamtym czasie upadały i jak zamknęli polskie stocznie to niemieckie stocznie przejęły kontrakty polskich stoczni i dlatego nie upadły, kradzieź OFE i jak przelewali pieniądze z OFE okazało się że nagle 19 miliardów ze 157 miliardów gdzieś zginęło jakimś dziwnym trafem tam gdzie PO i KO tam złodziejstwo i afery nawet sędziów mają na telefon słynna sprawa z Tuskiem to wszystko jest do sprawdzenia wszystkie fakty są potwierdzenia w wyszukiwarce zastanawiam się kto na tą polityczną patologie głosował chyba taka sama patologia.
Non
3 miesiące temu
Donaldzie nie jesteś wart zainteresowania Polaków osiem lat to było dla Polaków wyzysk tuska społeczeństwa spójrz teraz w lustro i co widzisz .
baba jaga
3 miesiące temu
Ojciec lał,bo najlepiej go znał...
aza
3 miesiące temu
Najwyrażniej za mało .
Gosc
3 miesiące temu
Bolszewik dlatego ma zjechany mozg i bredzi
Jsa
3 miesiące temu
Spie... zło.....
Wdzieczna
3 miesiące temu
Jestem Ci wdzięczna Donaldzie, że poruszyłeś ten temat. Przeczytałam komentarze wielu ludzi, którzy dusza w sobie piętno przemocy psychicznej i fizycznej z dzieciństwa. Wielu z nich jeszcze nie ma odwagi powiedzieć tego głośno, pójść do psychologa lub powiedzieć przyjacielowi. To, że piszą to tutaj, to wazny krok dla nich i dla nas wszystkich. Żeby uświadomić sobie, jaki to problem!
Myszka
3 miesiące temu
Było poprosić do pomocy Bolka. Pałować we dwóch zawsze lżej.
Matka
3 miesiące temu
Lanie pasem okazało się nieskuteczne. Kołkiem było.
Gugi
3 miesiące temu
I jak by mógł to by nam kazał do śmierci robić a on i jego świta by się bawili oni nas wyzyskiwali.
wania
3 miesiące temu
Dziadek z wermachtu walił syna a syn walił Donka tak to jest w takim stadzie.
Polak
3 miesiące temu
Dlaczego nic nie robiłeś z VATEM tylko pozorne ruchy żeby wypływały pieniądze z budżetu państwa ty działałeś na szkodę Polski i AmberGold dlaczego nic nie zrobiłeś .
Niano
3 miesiące temu
I przez to że ojciec Pana lał sprzedał Pan Polskę
Michnik
3 miesiące temu
Oj za mało tego gamonia lał
komuch?
3 miesiące temu
Dawnym dawno, kler miał władzę nie z powodu spowiedzi (inwigilacji) tylko dlatego, że mało kto oprócz nich potrafił czytać i pisać i nawet królowie zatrudniali ich do uczenia wszystkiego następców tronu. Oprócz tego prowadzili księgi patafialne oraz wystawiali akty urodzenia, ślubów, zgonu. Przez wieki to się "trochę" zmieniło i teraz to właśnie wśród nich jest najwięcej tych niedouczonych "uczonych". Jeśli chodzi o PRL, to wybudowano 1000 szkół na 1000 lecie, żeby zlikwidować analfabetyzm i zelektryfikowano wsie, żeby na wsi żyło się nie gorzej niż na wsi. Wprowadzono też centralną ewidencję ludności (papierową), a potem je zcyfryzowano (tak powstał system PESEL). KTO to wszystko zrobił? Ano komuniści czyli inżynierowie, technicy i wykwalifikowani przez nich robotnicy (operatorzy maszyn elektrycznych)
Polak
3 miesiące temu
tusku za twoich żądów wpłaciłem do AmberGold 200 tysięcy czy oddasz mi je bo twoi koledzy nic z tym nie zrobili.
Komin
3 miesiące temu
Za mało Go ojciec lał pasem co po skutkowało 8 letnim okresem intensywnego niszczenia Polski
Donald
3 miesiące temu
Co wy ode mnie chcecie to było moje pięć minut więc brałem z każdej strony wy też byście kradli.
6y7ujiko0
3 miesiące temu
I teraz wiemy co wyczynia z człowiekiem bicie za młodu !
anna
3 miesiące temu
moi rodzice mnie nie bili i wyrosłam na porządnego człowieka, ale bicie, strach to nic dobrego
Bolek
3 miesiące temu
Skutki tego lania odczuwa do dziś.
I stoi
3 miesiące temu
Szkoda ze go nie zabił
duch
3 miesiące temu
Trzeba dzieci lać w imię ojca i syna, żeby wpoić w nie świętego ducha. Zwłaszcza lać trzeba dziewczynki, bo bez tego żyłyby kompletnie nie uduchowione.
...
Następna strona