Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Drugi transport sprzętu ufundowanego przez Dominikę Kulczyk dotarł do Polski. Chińskie służby opóźniły akcję?

320
Podziel się:

Niedawno ogłoszono, że Dominika Kulczyk przeznaczyła na walkę z koronawirusem 20 milionów złotych. Kolejnym wyzwaniem jest przetransportowanie do kraju zakupionego sprzętu, z czym już są podobno pierwsze problemy.

Drugi transport sprzętu ufundowanego przez Dominikę Kulczyk dotarł do Polski. Chińskie służby opóźniły akcję?
Drugi transport sprzętu kupionego przez Dominikę Kulczyk już w Polsce (ONS.pl, Facebook.com)
bEIEOxuJ

Pandemia koronawirusa już od tygodni utrudnia codzienność milionów obywateli. Liczba zakażonych w naszym kraju niestety wciąż rośnie, a powrót do dawnej rzeczywistości wydaje się nadal bardzo odległą wizją. Na razie zdecydowano się jedynie na złagodzenie niektórych obostrzeń związanych z epidemią, co wiele osób i tak przyjęło z nieukrywaną ulgą.

W walkę z koronawirusem zaangażował się nie tylko rząd i lwia część polskiej służby zdrowia, lecz także znane osobistości, które przekazały na ten szczytny cel pokaźne sumy pieniędzy. Wśród najbardziej hojnych darczyńców znalazła się Dominika Kulczyk, która postanowiła przeznaczyć aż 20 milionów złotych na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

bEIEOxuL

Środki przekazane przez Dominikę trafiły w ręce Fundacji Lekarze Lekarzom i zakupiono dzięki nim milion masek chirurgicznych, 1,5 miliona masek FFP2 N95 oraz po 100 tysięcy przyłbic, gogli i kombinezonów klasy II. Jedyną kwestią pozostał tylko transport, który ze względu na wagę i gabaryt sprzętu rozdzielono na cztery części.

W środę rano w Poznaniu wylądował już pierwszy z czterech samolotów, a w poniedziałek dotarł kolejny. Przetransportowano w nich maseczki, przyłbice i gogle, czyli najbardziej potrzebny obecnie sprzęt w walce z koronawirusem. Niestety nie obeszło się jednak bez pewnych komplikacji, co opóźniło transport akcesoriów do Polski. O sprawie informuje Plejada.

Niestety po przylocie do Guangzhou Baiyun International Airport okazało się, że załadunek nie może zostać zrealizowany zgodnie z planem oraz zleceniem, gdyż Rząd ChRL wprowadził nowe regulacje (obostrzenia) w zakresie wywozu materiałów medycznych dokładnie o poranku tego dnia - twierdzi informator portalu.

bEIEOxuR

Dodatkowo dowiadujemy się, że transport wszystkich czterech części sprzętu miał się zakończyć 20 kwietnia, jednak, jak widać, ostatecznie tak się nie stało. Wszystko przez problemy ze strony chińskich celników. Utrudnienia dały się też we znaki załodze, która musiała pozostać na pokładzie aż 34 godziny...

Samolot czekał na ładunek ponad 20 godzin, podczas których załoga nie mogła opuścić samolotu i musiała zostać przez cały niezbędny czas do załatwienia wszystkich formalności przez spedytora oraz załadunku na pokładzie "Franka", co biorąc pod uwagę rejs do/z Nur Sułtan oznaczało prawie 34 godziny spędzone na pokładzie - czytamy.

Myślicie, że teraz obejdzie się już bez dalszych komplikacji?

bEIEOxuS
bEIEOxuT
bEIEOxvm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(320)
DDa
rok temu
Cudowna kobieta. Umie się dzielić. Ojciec byłby z Ciebie dumny.
ReRo
rok temu
To wspanialy gest. Podziwiam wspaniala kobieta. Gratuluje wielkiego serca i checi dzielenia sie z innymi.
Lara
rok temu
Ileż ona ma tych pieniędzy,że tak lekką ręką może przeznaczyć 20milionów na pomoc?Niewyobrażalne dla szarego człowieka...
bEIEOxvn
Eddy
rok temu
Dołuję się tylko...ja mam 160zł do 10tego i opóźnienia w płatnościach...nie mogę pracować i nie chce mi się rano wstawać z łóżka...
Tamara
rok temu
Dziękujemy ♥
Najnowsze komentarze (320)
awiator
rok temu
Ciekaw jestem ile ton tego sprzętu było? Ot taka możne niezdrowa ciekawość. Dla porównania odtrąbionego jako sukces niemalże na skale galaktyki transportu rządu? Wie ktoś? A i LOT na tym zarobił...
pulczynska
rok temu
brawa dla Pani💖💖💖
beatutu
rok temu
brawo👏👏👏jest Pani wzorem do naśladowania
Gość
rok temu
Piękny gest i wielkie serce!
ewaewa
rok temu
Szacunek Dominiko! Jest Pani wielką
Pan
rok temu
Pr,eciez tego slupa znalezli niemcy!!!uciekl z polski Wizioner
Ściema
rok temu
Lekarz z poznańskiego szpitala potwierdza - to nie są maseczki FFP3!! Dostali maseczki FFP1, które nie dają ochrony medykom. Wszyscy wiedzieli, że to ściema. Co więcej, lekarze i pielęgniarki, którzy je w izbach odbierali nie dostali jasnej informacji jaki to model.Brawo, narażacie ich życie dla PR-u Kulczyków.
Zbys
rok temu
Kulczyk nic nikomu Niedał! Obawiam się że to puste pudełka, jeżeli ona coś kupiła to nie za swoje,to taka Rodzinka?Dr,Jan czesał i doił Polskę niemiłosiernie?
bEIEOxvf
Dzastin
rok temu
Przestancie lansowac to komusze scierwo !!!
warszawiak
rok temu
20 mln z 8 mld = 0,25% to tak gdyby ktoś miał 10 000 i dał innym 25 zł... no szok!!!
bankier
rok temu
Ja nie mam pieniędzy i nie pomogę. No i co mi zrobicie ?
dobrodziej
rok temu
Popieram, jeżeli coś ci zbywa i nie jest ci zbytnio potrzebne, to możesz się podzielić. Pod warunkiem , że nie będzie to nudne i czasochłonne. Koniecznie poinformuj media, inaczej się nie liczy.
Maja
rok temu
Polski rząd jak i każdy kto sprowadza sprzęt i środki ochronne z Chin powinien się zastanowić, czy nie lepiej byłoby zlecić to polskim formom i wspierać polska gospodarkę zamiast chimskiej. W UK respiratory robią brytyjskie firmy na terenie kraju, destylarnie robią płyny do dezynfekcji. A w Polsce wszystko leży i kwiczy.
bruno
rok temu
dlaczego nie kupują respiratorów
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEIEOxvY
bEIEOxvZ
bEIEOxwa
bEIEOxwb
bEIEOxwc
bEIEOxvH