Trwa ładowanie...
Przejdź na
Sima
|

Duńska królowa Małgorzata tłumaczy się z odebrania wnukom tytułów królewskich: "Nie przewidziałam, jak bardzo ich to DOTKNIE"

75
Podziel się:

Duńska królowa Małgorzata odebrała niedawno tytuły królewskie czwórce dzieci swego syna Joachima, tłumacząc swą decyzję ich przyszłym dobrem. Teraz przeprasza rodzinę syna.

Duńska królowa Małgorzata tłumaczy się z odebrania wnukom tytułów królewskich: "Nie przewidziałam, jak bardzo ich to DOTKNIE"
Duńska królowa Małgorzata tłumaczy się z odebrania czwórce wnuków tytułów królewskich (GETTY)

W cieniu dramatów, jakie rozgrywają się na królewskim dworze Wielkiej Brytanii, swoje miejsce mają też animozje między członkami innych rodzin królewskich. Niedawno głośno było o decyzji podjętej przez duńską królową Małgorzatę II, która pozbawiła czworo swoich wnucząt tytułów królewskich.

Zgodnie z wolą monarchini wszystkie dzieci jej syna Joachima - Nikolai, Felix, Hanrik i Athena od początku przyszłego roku nie będą mogły posługiwać się królewskimi tytułami. Małgorzata zdecydowała, że będą się mogły przedstawiać jako hrabia albo hrabina Monpezat. Odarcie wnucząt z honorów królowa tłumaczyła... ich dobrem. Wyjaśniała, że w ten sposób chce całej czwórce zapewnić "normalne życie", z dala od obowiązków zajmujących royalsów. Jednocześnie zaznaczyła, że cała czwórka zachowuje swoje prawa do sukcesji tronu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michele Morrone pyta Kardashianki, czy się zgubiła oraz nowa dziewczyna Fabijańskiego

Decyzja Małgorzaty odbiła się dużym echem nie tylko w duńskich mediach - szybko rozeszła się w internecie i wywołała masę komentarzy oraz pytania na temat faktycznych relacji między królową a jej synami i ich rodzinami. Małgorzata odebrała bowiem tytuły jedynie dzieciom Joachima, pozostawiając zaszczyty dzieciom drugiego syna, księcia koronnego Danii, Fryderyka.

W wyniku kontrowersji, jakie wywołała jej decyzja, królowa postanowiła się wytłumaczyć. Na Instagramie monarchini opublikowano oficjalne oświadczenie. Pojawiło się ono kilka dni po tym, jak książę Joachim publicznie wyznał, że jego relacje ze starszym bratem, następcą tronu Fryderykiem, są "skomplikowane".

W ostatnich dniach zauważyłam silną reakcję na moją decyzję związaną z używaniem w przyszłości tytułów przez dzieci księcia Joachima. Reakcje te oczywiście odczułam sama.

Następnie monarchini wyjaśnia, że decyzję podjęła już dawno.

To była mocno przemyślana decyzja. Po 50 latach na tronie naturalną rzeczą jest patrzeć wstecz, ale i spoglądać w przyszłość. Posługiwanie się tytułami królewskimi niesie ze sobą mnóstwo obowiązków i odpowiedzialność, jaka w przyszłości spocznie na członkach rodziny królewskiej. Dostosowanie, które uważam za niezbędną gwarancję dla przyszłości monarchii, zdecydowałam się wprowadzić w odpowiednim czasie. Podjęłam decyzję jako królowa, matka i babcia. Nie przewidziałam jednak, że odbije się ona tak bardzo na moim młodszym synu i jego rodzinie, i przepraszam za to.

Następnie Małgorzata podkreśliła, że jej dzieci i ich rodziny są jej największą radością i dumą:

Mam teraz nadzieję, że jako rodzina odnajdziemy drogę do spokojnego odnalezienia się w tej sytuacji.

Myślicie, że jej słowa uspokoją emocje w rodzinie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(75)
Ola
2 miesiące temu
Wredne to było - albo pozbawiamy tytułów wszystkie wnuki (u obu synów) z prawem do tronu, albo wszystkim zostawiamy. Takie faworyzowanie jednego nigdy nie jest dobre ani dla rodziny, ani dla relacji między braćmi.
Gość
2 miesiące temu
Chcemy widzieć jak skończyła się sprawa kupowania dyplomów na uczelniach ekhem wyższych
Jjhhggf
2 miesiące temu
Widac jakie maja relacje, nie mogla ich uprzedzic????
Nick
2 miesiące temu
Ci którzy piszą, że wszystkie wnuki powinna pozbawić tytułów kiepsko orientują się w prawie dziedziczenia i precedencji królewskiej. To nie jest spadek po babci, tylko kolejność dziedziczenia tronu. Królowa ma 8 wnuków- 4 ma pierwszy syn i następca tronu, drugie 4 drugi syn- nie-następca tronu. Chyba logiczne że wszyscy nie mogą wiecznie używać tych tytułów, tymbardziej że syn następcy tronu skończył 18 lat, więc zaczyna wypełniać oficjalne obowiązki i za jakieś 10 lat zapewne będzie zakładał własną rodzinę. W 6- milionowym kraju aż tyle książątek nie jest nikomu do niczego potrzebne. Fryderyk czyli obecnie następca tronu, to samo będzie musiał zrobić w przyszłości że swoimi dziećmi- dura lex sed lex.
Ann
2 miesiące temu
Śmieszą mnie te komentarze Grażyn, „ale nie sprawiedliwe” „No albo wszyscy albo nikt”. Serio dziewczyny ? To jest królowa Danii, panująca od wielu lat, która podjęła decyzje. To nie Ola co stwierdziła „od dziś się nie przyjaźnimy”.
Najnowsze komentarze (75)
Czy ona
2 miesiące temu
się myje ?
AntyFan
2 miesiące temu
Na tym zdjęciu co jest cała rodzina to wyglądają jak aktorzy serialu komediowego XD
Hrabianka
2 miesiące temu
Pani Kochana, no godzić to Pani nie potrafi 🤣
Słabe
2 miesiące temu
Jak na królową, to słaby ruch i jeszcze słabsze wytłumaczenie, albo wszystkie wnuki tracą tytuły, albo żaden….
Kocisko
2 miesiące temu
Czy w rodzinach królewskich są jacyś KOCIARZE? Wszędzie tylko psy i psy, nikt się nie ujawnia jako miłośnik kotów :(
mmm
2 miesiące temu
Ci to jak ubodzy krewni brytyjskich royalsów.
Ela
2 miesiące temu
Powinna omówić to z synem i jego żoną jak również z dziećmi bo może chcą reprezentować rodzinę. Mnie byłoby przykro gdyby moi kuzyni mieli np nazwisko a mnie by go zabroniono nosic
Rada
2 miesiące temu
Jaśnie królowie powinni mieć tylko jedno dziecko i ńie będzie faworyzowania to pierworodne zawsze ma przewagę.
Ula
2 miesiące temu
Ona jest bardzo rozsądną kobietą i widocznie miała powody aby tak zrobić.
sedrty
2 miesiące temu
Ciekawe, że się tłumaczy. Elka by się raczej nie tłumaczyła :) miała chyba trochę inny styl. A ten jamniczek na zdjęciu też ma odebrane tytuły?
TO słabe
2 miesiące temu
Jednym wnukom chce zapewnić "normalne życie", bez obowiązków, jakie mają royalsi, a tym drugim to co? dziwna, idiotyczna, a nawet wredna decyzja starszej pani, która zrobiła rozmyślnie rozłam w rodzinie i neie widziała, że tak to się odbije na rodzinie? Durna, czy wredna? Jednego syna kocha się bardziej niż drugiego? Wnuki zapamiętają to "kochającej babuni", a ciekawe co na to poddani? Royalsi, czy nie, wszędzie tak samo....
Ixi
2 miesiące temu
Tu nie chodzi o żadne tytuły tylko jak zwykle o kasę dla synka z podatków i sprzedawanie się wnuczków na wybiegach.Malgorzata jest super kobieta, normalna, ciepła, serdeczna i bez zadęcia, Duńczycy ja uwielbiają. A że młodszy braciszek zawistny o sukcesję to jest, jak jest.
mr x
2 miesiące temu
wszyscy monarchowie i ich rodziny powinny od co najmniej 100 lat wisieć
gość
2 miesiące temu
Król Karol jako pierwszy dał sygnał do kuzynów i kuzynek na tronach Europy,w sprawie sukcesji wobec młodszego potomstwa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie