Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|
aktualizacja

Dzień Kobiet. Kinga Rusin dzieli się "kilkoma słowami prawdy" o sytuacji Polek. Fanka: "Guzik prawda, co Pani pisze!"

962
Podziel się

Internautka nie zgodziła się z "reporterką bez granic", która zwróciła uwagę na niezmienne postrzeganie roli kobiety w społeczeństwie. Kto ma rację?

Dzień Kobiet. Kinga Rusin dzieli się "kilkoma słowami prawdy" o sytuacji Polek. Fanka: "Guzik prawda, co Pani pisze!"
(East News)
bDyAXTPF

Wciąż nie milkną echa ryzykownej relacji z pooscarowej imprezy u Beyonce i Jaya-Z, na którą odważyła się Kinga Rusin. Decyzją odważnej dziennikarki zainteresowały się także zagraniczne media, które zdecydowały się opisać wyczyn "reporterki bez granic".

Zobacz także: Antek Królikowski broni Kingi Rusin: "To było zabawne, co powiedziała"
bDyAXTPH

Choć wspomnienia z prywatnego przyjęcia z między innymi Bradleyem Cooperem i Leonardo DiCaprio na długo pozostaną w pamięci 48-latki, życie toczy się dalej. Po powrocie zza oceanu Kinga wróciła do obowiązków w śniadaniówce, a także raczenia fanów kolejnymi wpisami na instagramowym profilu. Rusin, a jakże, pokusiła się również o post z okazji Dnia Kobiet.

Dzień Kobiet to nie jest już dzień „goździka i rajstop”, ale okazja to powiedzenia kilku słów prawdy - zaczęła wywód. Mama Poli i Igi wykorzystała święto kobiet do tego, by zwrócić uwagę na według niej wciąż pozostawiającą wiele do życzenia sytuację kobiet w Polsce:

Niby Polkom jest coraz lepiej, a jednak z badań, ze statystyk, a przede wszystkim z Waszych wiadomości, wyłania się mniej optymistyczny obraz. W Polsce 77% ankietowanych nadal uważa, że rolą kobiety jest praca w domu i opieka nad dziećmi (według analizy Instytutu Badań Strukturalnych), niezależnie od roli, w jakiej same by siebie widziały. Piszecie, że na sukcesy kobiet często patrzy się podejrzanie, aktywność się deprecjonuje, wygląd krytykuje, odrębne zdanie ignoruje. Dominuje przekonanie, że dziewczynce nadal nie wypada się wychylać, powinna poskromić spontaniczność i nie powinna się kłócić (nawet jeżeli ma rację). Z okazji Dnia Kobiet życzę nam Kobietom siły, by mówić i działać. Niech nikt nas w niczym nie ogranicza ze względu na naszą płeć - apeluje Kinga.

bDyAXTPN

Choć pod postem Rusin pojawiło się wiele komentarzy zgadzających się z nią obserwatorek oraz zwykłych życzeń z okazji Dnia Kobiet, znalazły się i głosy tych, którzy mają odmienne niż dziennikarka zdanie.

Guzik prawda, co Pani pisze, nie zgadzam się! Dziś kobiety są pewne siebie: wychowują dzieci i pracują - napisała jedna z internautek. O odpowiedź pokusiła się sama Kinga, która napisała: "Zależy gdzie" i zachęciła do zainteresowania się z profilem jednej z fundacji.

A ja mam zupełnie inne wrażenie. Wydaje mi się, że to, o czym Pani pisze, odeszło już do lamusa i siła kobiet jest coraz bardziej zauważalna - czytamy w innym komentarzu pozostawionym pod postem.

I w tym przypadku Rusin nie pozostawiła zdania internautki bez odpowiedzi:

bDyAXTPO

No niestety nie. To nie moja opinia, tylko wyniki badań - podkreśliła.

A Wy jak uważacie? Zgadzacie się z Kingą?

bDyAXTPP
bDyAXTPQ
bDyAXTQi
KOMENTARZE
(962)
Ania
10 miesięcy temu
A ja właśnie chciałabym siedzieć w domu, wychowywać dzieci, dbać o dom i o siebie, piec ciasta i czekać z obiadem na męża. Zamiast tego jestem nieszczęśliwa, bo "kariera". Nie każda kobieta jest stworzona do robienia kariery. Niby feminizm jest za prawem wyboru dla kobiet, ale ten wybór musi być właściwy i zgodny z tym co jest akurat modne i zgodne z "ich" poglądami, a jak wybierzesz inaczej to jesteś krytykowana i posądzana o zaściankowość...
ewew
10 miesięcy temu
slodkopierdzqca-wszystkowiedzaca
Edgh
10 miesięcy temu
Rusin.jedt bardzo ograniczona. Nie jest elastyczna i otwarta w myśleniu. Typowy zakuty człowiek. Jej się tylko wydaje ale ona jest więźniem swoich poglądów. Wstyd Rusin.
bDyAXTQj
Luteks
10 miesięcy temu
Nie dziwię się lisowi, że zostawił tego pustaka
Max
10 miesięcy temu
Rusin-lis stare lewackie próchno.
Najnowsze komentarze (962)
adria
10 miesięcy temu
Kinga słusznie się odezwałaś!
iza
10 miesięcy temu
Dobrze że ma głowe na karku
julia
10 miesięcy temu
Silna pozycja jako dziennikarki, silna pozycja jako obywatela ❤️
alexa
10 miesięcy temu
Rusin to jest kobieta, która ma głos i potrafi go użyć
gość
10 miesięcy temu
Rusin ma racje, naprawdę mądra kobieta, która chce zmienić świat. Pozdrawiam
mariiii
10 miesięcy temu
swiadomosc ludzi to najwazniejsze
asia
10 miesięcy temu
fajne, ze ktos o tym mowi
ida
10 miesięcy temu
zgadzam sie z Rusin
bDyAXTQb
emilia
10 miesięcy temu
Rusin to naprawde fantastyczna kobieta, ktora naprawde dba o środowisko
alina
10 miesięcy temu
zgadzam się z Rusin jak najbardziej
karola
10 miesięcy temu
fajnie, że Rusin popiera projekty społeczne
gość
10 miesięcy temu
Cudowna kobietaa!!!
aga
10 miesięcy temu
Super!!!!Piękny gest!
marta
10 miesięcy temu
super, że Pani Kinga nie boi się takich "niewygodnych" tematów
...
Następna strona
bDyAXTQD