Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|
aktualizacja

Dziennikarz ujawnił PANIEŃSKIE nazwisko Danuty Holeckiej. "Miałem wrażenie, że ona się tego pochodzenia ciut WSTYDZI"

600
Podziel się:

Filip Łobodziński, który miał okazję współpracować z Danutą Holecką, opowiedział o sytuacji, gdy jeden z kolegów zapytał dziennikarkę o jej dwuczłonowe nazwisko. Prezenterka TVP we wspomnianej rozmowie miała również wyjawić, jakie nazwisko nosiła przed ślubem.

Dziennikarz ujawnił PANIEŃSKIE nazwisko Danuty Holeckiej. "Miałem wrażenie, że ona się tego pochodzenia ciut WSTYDZI"
Ujawniono panieńskie nazwisko Danuty Holeckiej (AKPA, AKPA)

W ostatnich tygodniach rodzime media poświęcały szczególnie dużo uwagi Danucie Holeckiej. Duża w tym zasługa dyskusji na temat przyszłości pracowników mediów publicznych, która rozgorzała po październikowych wyborach parlamentarnych. Wszystko wskazuje na to, iż rząd ostatecznie stworzy dotychczasowa opozycja na czele z Donaldem Tuskiem, która otwarcie zapowiada przeprowadzenie zmian w szeregach Telewizji Polskiej - w tym "odpolitycznienie" stacji. Nie brakowało głosów, że o swe posady powinny drżeć najbardziej rozpoznawalne "twarze" TVP. Pewien "prominentny polityk" KO w niedawnej rozmowie z "Gazetą Wyborczą" otwarcie przyznał, że po zmianie władzy z anteny stacji błyskawicznie znikną prezenterki "Wiadomości", w tym właśnie szefowa redakcji, Danuta Holecka.

Dziś pojawiły się zaś doniesienia, jakoby losy Holeckiej w Telewizji Polskiej były już przesądzone. Serwis naTemat, powołując się na dwa niezależnie źródła z TVP, poinformował, że dziennikarka ma odejść z pracy 12 grudnia i podpisano już w tej sprawie stosowne dokumenty. Współpraca została ponoć rozwiązana "za porozumieniem stron" i z rocznym okresem wypowiedzenia.

Danuta Holecka "wstydziła się" pochodzenia? Dziennikarz ujawnił jej panieńskie nazwisko

Nie jest tajemnicą, że w minionych tygodniach media rozpisywały się nie tylko o zawodowej przyszłości Danuty Holeckiej, lecz również szczegółach jej życia prywatnego. W "Dużym Formacie" ukazał się ostatnio tekst poświęcony dziennikarce TVP, w którym opisano również początki jej telewizyjnej kariery. Przypomnijmy, że Holecka dołączyła do zespołu TVP w wieku 25 lat w 1993 roku, kiedy to wygrała konkurs na prezentera. W 1997 roku zadebiutowała zaś jako gospodyni "Wiadomości". Na początku kariery w TVP z Holecką współpracował Filip Łobodziński, który w 1997 również prowadził serwis informacyjny na antenie stacji. W ostatniej rozmowie z "Gazetą Wyborczą" dziennikarz opowiedział nieco o niegdysiejszej redakcyjnej koleżance, w tym m.in. o jej pochodzeniu. Łobodziński ujawnił także panieńskie nazwisko dziennikarki.

W rozmowie z "Dużym Formatem" Łobodziński wspomniał, że Holecka przyszła na świat w niewielkiej miejscowości. Dziennikarz w rozmowie stwierdził, iż odnosił wrażenie, jakoby jego koleżanka miała w pewnym stopniu wstydzić się swych korzeni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TYLKO U NAS! Pracownik TVP o kulisach pracy w stacji po zmianach. "TVP jest upolityczniona...". Boi się o swoją posadę?

Przyjechała do Warszawy, do szkoły z internatem, w latach osiemdziesiątych z maleńkiego miasteczka... Lidzbarka Welskiego, gdzie mama byłą nauczycielką, a ojciec geodetą i miałem zawsze wrażenie, że ona się tego pochodzenia ciut wstydzi - stwierdził w rozmowie z "Dużym Formatem"

Panieńskie nazwisko Danuty Holeckiej ujawnione. Jak nazywała się przed ślubem?

Choć szefowa "Wiadomości" powszechnie znana jest jako Danuta Holecka, oficjalnie ma dwa nazwiska - Dunin-Holecka. Takie samo dwuczłonowe nazwisko nosi również mąż dziennikarki, przedsiębiorca Krzysztof Dunin-Holecki. Filip Łobodziński w rozmowie z "Dużym Formatem" zdradził, że niegdyś jeden z redakcyjnych kolegów zapytał Holecką o podwójne nazwisko, próbując dowiedzieć się, czy jego pierwszy człon jest panieńskim nazwiskiem dziennikarki. Holecka miała wówczas wyjaśnić, że przyjęła nazwisko męża i przy okazji ujawniła, jak nazywała się, zanim wyszła za mąż.

Gdy byliśmy na jakimś wspólnym wyjeździe telewizyjnym, kolega zapytał: dlaczego podpisuje się Dunin-Holecka? Czy Dunin to jej panieńskie? Wyjaśniła z zakłopotaniem, że mąż Krzysiek jest Dunin-Holecki i to po nim przyjęła oba człony nazwiska. Pytana dalej, jak się nazywała przed ślubem, odpowiedziała z wyraźnym rumieńcem: Szuba - powiedział "Gazecie Wyborczej" Łobodziński.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(600)
Życzliwa🤗
3 miesiące temu
Matka nauczycielka a ojciec geodeta...to niby powód do wstydu? Chore myślenie.
Masakra
3 miesiące temu
Czy Was juz wszystkich pogielo? I co z tego? Nazwiska sie nie wybiera? Czy Wy nie macie innych celow w zyciu?!
Anna
3 miesiące temu
Strasznie hejtujesz człowieku - autorze tej informacji o Holeckiej! Ze wstydzi się nazwiska! Jesteś chory!!!! Nakręcasz hejt na nią.
Ewa
3 miesiące temu
Co to za artykuł? Żenujące... Jakby na czyjeś zamówienie
portyzant
3 miesiące temu
Panie Łobodziński, ależ sensację pan sprzedał, żenada
Najnowsze komentarze (600)
Lucy
2 miesiące temu
WYSZŁA ZE WSI, A WIEŚ I TAK W NIEJ ZOSTAŁA
filip
3 miesiące temu
Pudel szczuje.
MiK
3 miesiące temu
Duduś za jeden uśmiech
CHORE
3 miesiące temu
No, przeciez rodziców musiała miec i czy ma- wykształconych- matka nauczycielka - nie skończyła -podstawówki???? a ojciec - geodeta - to tez musiał skończyc - choc maturę - To jaki WSTYD???? Na Boga - chore myslenie????? To nie p. Dorota która jak sama twierdzi nie skończyła nawet matury - a prowadzi program Remonty - zarabiając krocie- Co jej dzieci będa sie tez jej wstydzić -
rfvi
3 miesiące temu
Nieładnie o filipie świadczy, że podaje osobiste dane dziennikarki i koleżanki zarazem. Z zazdrości? Poza tym Danuta nie ma czego się wstydzić.
Szulc
3 miesiące temu
Naprawdę trzeba mieć nie pokolei w głowie żeby tym się zajmować A co tu jest wstydliwego
gosc
3 miesiące temu
nie rozumiem czego tu sie wstydzic ?
zdziwiona
3 miesiące temu
Wstydzi się nazwiska ??? A kto z nas ma wpływ na to, jakie mamy imię czy nazwisko, nieważne, czy jesteśmy ze wsi, czy z metropolii.
renia
3 miesiące temu
szczucie na kobiete na calego wstydzcie sie
Mag.
3 miesiące temu
Innych rzeczy trzeba się wstydzić,a nie nazwiska czy profesji rodziców.Moi też mieszkali w miasteczku,byli naucz. w szkole średniej-najwspanialsi,szlachetni Ludzie!
emerytka
3 miesiące temu
Lidzbark Welski, lata 60te i 70te wczasy ZWUTowskie. Ehhh
Krótki z Żoli...
3 miesiące temu
Twardziel z tego Pana Dunina co? No weź miej pod jednym dachem i na codzień taką tragiczną postać nie?
Qwas
3 miesiące temu
Czyli miała na nazwisko Dunin, matka nauczycielka, ojciec geodeta. Powód do wstydu jakich mało 😂 zapadłbym się pod ziemię normalnie... W porównaniu do osoby która napisała ten artykuł to są nieosiągalne progi, bądźmy realistami.
Zgubiła ją py...
3 miesiące temu
Przez 8 lat jej wypowiedzi w dzienniku telewizyjnym TVPis miały znamiona hejterskie,a szczególnie w stronę opozycji, więc sorry life is brutal.
...
Następna strona